Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Значи по ова што го постираше КостеМ можеме да регистрираме нов ракометар до 5 февруари, ама да нема настапувано во клуб кој се натпреварува во ЛШ.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Според ова што гуглав, според некои правила од порано, смееме да пријавиме нов играч до 28 јануари.
Сепак, како што ме држи сеќавањето од порано, а и сега го прочитав истото, играчот не смее да има настапувано за друг клуб во Европските купови во истата сезона. Единствено дилемата ми е дали ова правило се однесува на играчи од исто натпреварување или сите Европски купови. Ако е за сите (а, веројатно такво е правилото), тогаш не би ни нашле некое соодветно засилување од екипа која не играла ниту во ЛШ, ниту Купот на ЕХФ, ниту во Челинџ купот. Единствено лекот би го барале во некоја од Катарските екипи (пример диносаурусот Шариќ да ни го пуштат на позајмица :D).
Ако ме држи добро сеќавањево, мислам дека некоја од екипите имаше такви позајмици во минатото, за пролетна полусезона. Се ми се чини и Металург дека се засили една година со некој Балканец кој есента играше за некоја екипа која не играла во некој Европски куп. Исто така, не знам дали квалификациите од куповите се сметаат за настапи во Европски куп (за ЛШ, пишуваше дека се брои само групна фаза).
Ако пријавиме играч по 28 јануари, тогаш истиот не само што не смее да играл за некоја друга екипа која се натпреварувала во европските купови претходно, туку не смее да има било каков официјален меч за старата екипа меѓу 28 јануари и датумот на трансфер.
за играчи,има играчи,само пари се нема...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Значи по ова што го постираше КостеМ можеме да регистрираме нов ракометар до 5 февруари, ама да нема настапувано во клуб кој се натпреварува во ЛШ.
Може ако го купиш во јануари, а го регистираш во февруари. Технички мора да го изигра првиот дел од сезоната со една екипа, па може од февруари да продолжи со другата.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Може ако го купиш во јануари, а го регистираш во февруари. Технички мора да го изигра првиот дел од сезоната со една екипа, па може од февруари да продолжи со другата.
Па ондак не е невозможмо да се земе нешо. Ќе видиме.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ксрти за Веспрем нема?

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Леее групава:)) Само ние го јадевме ко магариња од "швабиве".
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Леее групава:)) Само ние го јадевме ко магариња од "швабиве".
Штета што Мотор не го победи Монпеље. Сепак, ако ни рипне формата, зошто да не го тепаме Кил во гости. Они ќе бидат уморни од бундес, плус по првенство, ние немаме толку репрезентативци. Се е можно, ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom