Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Со 3 бека беа Кил денес им се укажа на Мотор шанса ја искористија нема лесни бодови во оваа група се знаеше од старт секој бод на гости ке е златен
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Далеку сме од Кил годинава да бидеме реални.Досега реално собравме добри бодови со победи дома против Монпеље и Мотор ќе дигнеме уште а имаме шанси да ги тепаме Мешков па и Порто напролет на гости со што ќе имаме бодови како лани.Со Вепрем ако функционира одбраната исто може да ги добиеме дома без разлика што не убија таму.Сепак оваа година сме класа послаба од лани ги губиме Кара,Мораеш,Милосављев и Борозан а добивме неквалитетни анонимуси освен Толедо кој уште не заигра.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568

Еве зошто Вујо не е тренер за екипа од највисок калибар :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530

Еве зошто Вујо не е тренер за екипа од највисок калибар :D

jas pak bi porado vujo nego bilo koj... da ima on asalen budzet na raspolaganje mislam bi pravel cuda
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
jas pak bi porado vujo nego bilo koj... da ima on asalen budzet na raspolaganje mislam bi pravel cuda
Ништо нема да направи со поголем буџет, нула, компир, убеден сум у тоа. Квалитетен е, разбира скроз ракомет ама има нешто што му фали. Никогаш нема водено јака екипа освен Словенија.
Не може некој со таков квалитет да се нафати да го води Железничар од Ниш. То ти е исто ко сега Раул да отиде у Мотор Запорожје.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Ја претера ептен Вујо на тајмаутот, многу непрофесионално од негова страна. Секогаш ќе го почитувам и сакам како тренер и лик, но многу пати тој негов темперамент му прави контрауслуга и него и на екипата која ја води. Создава дополнителна нервоза, тензија и дефокус во сопствените редови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Ништо нема да направи со поголем буџет, нула, компир, убеден сум у тоа. Квалитетен е, разбира скроз ракомет ама има нешто што му фали. Никогаш нема водено јака екипа освен Словенија.
Не може некој со таков квалитет да се нафати да го води Железничар од Ниш. То ти е исто ко сега Раул да отиде у Мотор Запорожје.

raul dojde u vardar koga i ne bevme bas top. nema vodeno pojaka ekipa zasto ne trpi gazdava da mu kroi planovi
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Јас во 2006та мислам беше, седев во Кале позади клупата на Вардар. Кои сочни пцовки и навреди Вујо им ги сервираше на нашиве играчи, ја бев фрапиран. Овие сите ко мулиња ќутат и гледаат у страна, у патос овој им се дере, ги вреѓа. Јас не гледам како таков човек може да биде тренер на врвен тим. Си има проблеми човекот со нерви и не психолог. А и подлажува. Го барале Веспрем ама ги одбил пошто договорот бил само на една година, 2 пати му направиле така, па го барале од Висла, ама му барале да го симне Киелце од престолот, он им рекол дека не го може тоа. Итн, итн. Многу приказни, а факт е дека од балканов не излезе.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Se najavuva zaminuvanje n Gvardiola kako bi ni legnal ovoj bes razlika sto ima 35 godini

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Кај што ја гледам утакмицава Магдебург - Берлин ми се плачи каков само голман изгубивме.
Последни 3 минути 2 пенали брани Милосављев. На цел натпревар има 17 одбрани од кои 4 пенали.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Da da ne go biva Vujo. Za toa iskocija karakteri kako Stole, Karacic i Abutovic sto go definiraa ovoj Vardar.

Realno godinava si ebavme sansite samo zatoa sto se nema asalen trener. Niti Pisonero licese na nesto na startot niti pa Koksharov sega lici na trener.

Realno kakvi i da imas zasiluvanja ako ne se dobro izrezirani utakmicite dzabe e se.

Koga sme kaj rosterot jas ke se obidam da go iznesam ona sto site go mislime. Disko ne gi opravda ocekuvanjata i kolku da ni e pri srce poso se izbalkanci, benefitot na 27 godisen (najubavi godini) bek so takvi predispozicii e skoro pa 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не е точно дека се е до тренерот во ситуација кога крила ти играат бекови и голманите заедно немаат пет одбрани сеце џабе.Кој и да дојде тренер ако не појачаме голман,среден и лев бек плус дефанзивен играч не треба да очекуваме чуда..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Не го оправдувам однесувањето на Вујо према играчите засновано на навреди, пред се бидејќи тоа е застарена метода од времето на Југославија, ама не глеаме дека самите тие играчи имаат проблем со истото. Колку што знам Вујо е останат во одличен однос со скоро сите играчи од неговиот период во Вардар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
koja picka treba da si da te vrega tajmout na trener po rakomet lol

od trener sakas dobar skauting, nadgradba na igracite, dobro spremena ekipa, dobar plan za utakmicata i efektiven tajm aut koga ili ke gi razbudi od zimski son ili ke im skocka nekakva akcija vo tie 60 sekundi... vujo e se toa plus poveke, covekot sam moze da ja zapali cela sala pa i onaka vrelata atmosfera vo jane sandanski da stane navistina pekolna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom