Фан клуб - РК Вардар

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Каков е здравствениот билтен на Дисингер.Колку долго ќе паузира?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Јебига.. не може да се очекува дека ние секаде и секого ќе газиме. Пред нас е уште една возбудлива и мотивирачка сезона во која повторно ќе мора да правиме чуда ако сакаме големи резултати. Реално почетоков на сезонава го играме и доста ослабени, без најголемиот мотиватор у ракометниот свет и пошироко, иконата и локалниот фраер Столе Стоилов, како и без најголемото засилување за оваа сезона Толедо. Ако се знае дека денес игравме и без Скубе тоа е стварно голем хендикеп кој во овој момент не сме во состојба да го покриеме како екипа и е доста видлив на терен. Мене повеќе ме загрижува одбраната. Ми ја нема таа жестокост, противниците доста лесно се шетаат, не пробиваат. Нема лесни голови од контра кои доаѓаат по добра одбрана. Би сакал да се работи на тоа пред се, па понатака се ќе си дое..
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Ниту еден тренер на Вардар досега не одел со сите сили на сите натпревари, не заебавајте, впрочем тешко дека во професионалниов спорт било која тимска екипа во сезоната оди нонстоп на победа.

Оваа сезона СЕХА ќе биде тест околина а ЛШ ќе биде лајв околина, тие што се програмери ќе сфатат :D
јас несум ама сфатив


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Ова беше очекуван пораз.

И Chronysync и ја пишавме пред натпреварот дека очекуваме да ја изгубиме оваа. Реално, Дибиров промаши празен гол на минута до крај, а Чупиќ пенал за нерешено. Така што, можеше лесно и да ја добиеме, иако губевме цел натпревар. Немавме среќа, не бевме толку сериозни, а, и слабо игравме.

Да потсетам, лани изгубивме од Загреб во гости, а и од Брест дома, во најсилен состав. Овие работи се дешаваат и не се толку сериозни.

Она што мене не ми се допаѓа е несериозноста во клубот. Со исклучок на Супер Глоуб и тој еден натпревар со Кил, немавме никакви јаки подготвителни средби. Се беа со некои екипи далеку под нивото на Вардар. Ова реално беше така ради Супер Глоуб и поради изборот на местото за подготовките, но можеше да се реагира. Почна сезоната, втора година по ред нема помошник тренер. Ростерот дали е затворен, уште не знаеме, најверојатно не. И лани така, почнаа подготовки, па носевме играчи. На Гедбан не му се извадила виза за Украина, подолга била процедурата за алжирец. Тоа требало да се истражи, што ако беше ЛШ натпревар, ќе ни фалеше играч зошто не се истражиле процедури? Плус други работи. Дали се нема пари, па се крпиме за полно ствари, па ради тоа вака се одвиваат работите, не знам.

Секој случај, Кугис ми делува мене ок, мислам дека он добро ќе се снајде. Горбок, најверојатно готов е. Многу е спор. Дисингер, и од него може треба да се откажеме. Овој човек има 3 повреди во помалку од една година. Си го повреди колкот против Монпеље, лактот против Загреб и сега зглобот против Мотор. За сите повреди горе-доле он си носи дел од вината. Нема контрола баш над своето тело. Јако тргнува, скока со многу инерција, не може да се исконтролира со движењето, да се сопре на време. Реално може да се очекуваат уште повреди од него. Атман полека влегува во форма, јас верувам во него, ама па и со него не се знае дали ќе остане здрав. Ако е се како што треба јас очекувам да биде подобар од Скубе сезонава, зошто според мене е подобар играч.

Ќе ја видиме вистинската слика другата недела. Се надевам дека вистина се тие шпекулациите на шеф дека ќе се носи уште некој играч. Ни треба бек.

Инаку за тренери и кој како ги почнувал натпреварите. Раул секогаш почнуваше со најјаката постава. Кој гледал наша лига знае, Кањелас и Циндрич стартуваа и против Пролет и против Охрид. Па, и Штербик бранеше на многу средби од наша лига. Што некако беше безвезе. Он, не ни пушташе млади играчи многу-многу.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Не прајте споредба Вардар на Раул,Вардар на Парондо и Вардар на Писонеро немаат никаква додирна точка и секој си има своја приказна.Моментално изгледаме хаотично,дали оти е почеток на сезона па имаме нови играчи,некој од нив прв пат играт толку квалитетен ракомет па се губат незнам.Најзагрижувачки е позиција лев бек..Во целата несреќа малку и среќа шо се тоа покажува сеа а не во клучните делови од сезоната.Очекувам во најскоро време да се донесе лев бек.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Незнам зашто некој неочекувал пораз на Вардар ако ме прашате мене и добро поминаа со оглед на тоа каков фонд на играчи имаа за овој натпревар Мотор е опасен тим и колку напалени беа а и играат на секоја утакмица така дури и на пријателскиве шо им ги гледав летово а читам таму тренерот им бил лош :icon_lol: незнам кој го напишал тоа али нема да го коментирам пошто е тежок блам.
Проблем од она шо можам да го приметам е лабаво се понашаат во одбрана до сеа и на Супер глоуб беше исто (денес неможев да гледам али пак примаат над 30 ) со толку многу примени голови неможе да очекуваат некој резултати исто ако останат со овој фонд на играчи ке им биде тешко особено на среден/лев бек Атман е кршлив(и ете психички во лоша состојба) Дисингер и Горбок исто а Скубе е посебна прича затоа и го изјурија од Сегед он колку шо може да направи може и да усере во ист момент со таков неконзистентен бек на средина тешко ке е. Голманите ко ке се среди одбранава ке се подобрат и тие иако мораше и требаше да земат нов голман и да се ослободт од Гебдан Ивич им беше на тацна е сеа ако имале некој конткт ОК и да не се дговориле ама ако воопшто не пробале тоа е огромна грешка.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Незнам зашто некој неочекувал пораз на Вардар ако ме прашате мене и добро поминаа со оглед на тоа каков фонд на играчи имаа за овој натпревар Мотор е опасен тим и колку напалени беа а и играат на секоја утакмица така дури и на пријателскиве шо им ги гледав летово а читам таму тренерот им бил лош :icon_lol: незнам кој го напишал тоа али нема да го коментирам пошто е тежок блам.
Проблем од она шо можам да го приметам е лабаво се понашаат во одбрана до сеа и на Супер глоуб беше исто (денес неможев да гледам али пак примаат над 30 ) со толку многу примени голови неможе да очекуваат некој резултати исто ако останат со овој фонд на играчи ке им биде тешко особено на среден/лев бек Атман е кршлив(и ете психички во лоша состојба) Дисингер и Горбок исто а Скубе е посебна прича затоа и го изјурија од Сегед он колку шо може да направи може и да усере во ист момент со таков неконзистентен бек на средина тешко ке е. Голманите ко ке се среди одбранава ке се подобрат и тие иако мораше и требаше да земат нов голман и да се ослободт од Гебдан Ивич им беше на тацна е сеа ако имале некој конткт ОК и да не се дговориле ама ако воопшто не пробале тоа е огромна грешка.
Не се они толку силни,колку што ние бевме слаби.Ако на тоа ја додадеме нивната груба игра,и некој судиски одлуки,тоа е резултатот.Па скоро и цела утакмица,играа соло,без некоја особена шема.Очекувам,и се надевам,дека ќе кренеме ниво на игра.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Европски Шампиони со курвинска управа!!!
Честит ден на Републиката... во пламен, ороспии мазохистички!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Па скоро и цела утакмица,играа соло,
Мене ова ми пречи. Рано е уште за да бараме некакви игри и воигрувања, тимот не е комплетен, башка и повреди... ама до сеа сите утакмици претежно ги играме без никакви акции туку соло акции, и тук таму некое проигрување за пикер.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Горбок ужас, Атман и Чупиќ исто ужасни во прво полувреме, во второ се поправија малку.
Светла точка Горпишин и Пелко.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Да креваш паника за пораз од Мотор у второ коло СЕХА е смешно.

Нормално дека сите очекуваат да победуваме на секој меч ама толку многу повреди, играчи шо касно се приклучија има у тимот шо сосема прифатливо е доколку имаме слаб почеток во СЕХА и ЛШ.

Како ќе одминува време и ќе влегуваат сите во тренажен процес очекувам и нашава форма да се зголемува и повторно да бидеме проблематичен тим за сите.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
на калараш му праќале пораки играчиве од Мотор, -ете ти го Вардар ))))
Нека им пише дека има прекини во врската, не ги слуша од тронот на Европа ке им треба повисока фрекфенција за да го добијат.
Баш против нив кога ке доаѓаат во Јане ке треба да се напуни за да им се објаснат некои ствари на дечките
 

Kajgana Shop

На врв Bottom