Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Нека им пише дека има прекини во врската, не ги слуша од тронот на Европа ке им треба повисока фрекфенција за да го добијат.
Баш против нив кога ке доаѓаат во Јане ке треба да се напуни за да им се објаснат некои ствари на дечките
и ние сеир на Кањелас и Македа им пукаме коа ги сјебавме ПИК Сегед,нормално е тоа,и дека ќе се радуваат така силно.Не се победува секој ден Европски Шампион!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
и ние сеир на Кањелас и Македа им пукаме коа ги сјебавме ПИК Сегед,нормално е тоа,и дека ќе се радуваат така силно.Не се победува секој ден Европски Шампион!
Абе пукавме ама не ги навредувавме у ниеден случај се додека не се иску*чи Македа мислам беше на крајот тогаш имаше некои препукувања и тоа е се. Како и да е нека се удираат сеа во гради ке дојде реваншот кај и да е :D Ке се знае кој врти антена кој вика добро е
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Абе пукавме ама не ги навредувавме у ниеден случај се додека не се иску*чи Македа мислам беше на крајот тогаш имаше некои препукувања и тоа е се. Како и да е нека се удираат сеа во гради ке дојде реваншот кај и да е :D Ке се знае кој врти антена кој вика добро е
не дека ги оправдувам,qур ме боли за нив,нека пукнат.Али објективно гледано им го разбирам гневот.Прво подпиша за Мотор,па да им каже не ми се игра за вас,сакам у Вардар,за на крај да се искурчи да си го откупи договорот и да си отиде.А они кујзнае каков влог ставале на него.Тазе европски шампион,силен играч.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Ау, и 24ракомет не чита?

Ќе стане ли вардарец и „зетот“ Гурбиндо или некој друг Шпанец (лево) или тоа е само уште една од оние шпекулации „ако не сега, тогаш, здравје, догодина“? А, кој знае, може пак ќе проработи тука „шпанската врска“. Ако не сега, догодина…

 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ау, и 24ракомет не чита?
хахах читаат сите, само стварта е што пишуваат:))
Автоматски споено мислење:

Него, за пет дена почињаме Лига шампиони. Највероватно со Дисинџер и Скубе у состав мада уште ништо не е потврдено. Какви се очекувањата пред гостувањето во Монпелје?
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Очекувам сезонава да е увертира и подготовка за наредната,каде што ќе бидеме без Криштопанс сигурно,но со Санталов,можеби Шкурински и Гурбиндо,од тоа што јас го знам.Мои предпоставки.
Исто така мислам дека Писонеро нема да ја истера сезонава.
Ако ПСЖ не земе титула сезонава,Раул ќе биде најверојатно слободен тренер.
Кого би сакале да го видите вие да го видите во назад у Вардар,Раул или Парондо?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Очекувам сезонава да е увертира и подготовка за наредната,каде што ќе бидеме без Криштопанс сигурно,но со Санталов,можеби Шкурински и Гурбиндо,од тоа што јас го знам.Мои предпоставки.
Исто така мислам дека Писонеро нема да ја истера сезонава.
Ако ПСЖ не земе титула сезонава,Раул ќе биде најверојатно слободен тренер.
Кого би сакале да го видите вие да го видите во назад у Вардар,Раул или Парондо?
Карачиќ, се друго е пролазно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Очекувам сезонава да е увертира и подготовка за наредната,каде што ќе бидеме без Криштопанс сигурно,но со Санталов,можеби Шкурински и Гурбиндо,од тоа што јас го знам.Мои предпоставки.
Исто така мислам дека Писонеро нема да ја истера сезонава.
Ако ПСЖ не земе титула сезонава,Раул ќе биде најверојатно слободен тренер.
Кого би сакале да го видите вие да го видите во назад у Вардар,Раул или Парондо?
Парондо, без грам двоумење!

Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба да ги споменувам неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи имам видено премалку.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Парондо, без грам двоумење. Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи немам видено ништо од него.
реално и кризата лани малку поише ги зближи и им даде крилја


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Парондо, без грам двоумење!

Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба да ги споменувам неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи немам видено премалку.
не треба да заборавиме дека Роберто,беше добро запознаен со тимот и менталитетот. Наследи познат,систем на игра,кој само го надогради.Наследи цел тим.Јас бев совршено спокоен кога замина Лука,бидејќи бев уверен во Игор.Истото важи и за Алекс.
реално и кризата лани малку поише ги зближи и им даде крилја


Sent from my iPhone using Tapatalk
тоа да,играа за себе за престиж за чест и достоинство.
Мислам дека коа ќе го видам Игор у дрес на Киелце ќе се расплачам!
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Пред се и над се СТАБИЛЕН ВАРДАР НА ФИНАНСИСКИ ПЛАН,било кој од нив двајца(со нормални услови за работа и план за носење/продавање на играчи склопен со трењерот)би правеле парче во ЛШ секоја година.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom