Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 декември 2010
Мислења
5.499
Поени од реакции
4.254
Очекувам сезонава да е увертира и подготовка за наредната,каде што ќе бидеме без Криштопанс сигурно,но со Санталов,можеби Шкурински и Гурбиндо,од тоа што јас го знам.Мои предпоставки.
Исто така мислам дека Писонеро нема да ја истера сезонава.
Ако ПСЖ не земе титула сезонава,Раул ќе биде најверојатно слободен тренер.
Кого би сакале да го видите вие да го видите во назад у Вардар,Раул или Парондо?
Карачиќ, се друго е пролазно

Sent from my iPhone using Tapatalk

Член од
4 март 2017
Мислења
785
Поени од реакции
1.564
Очекувам сезонава да е увертира и подготовка за наредната,каде што ќе бидеме без Криштопанс сигурно,но со Санталов,можеби Шкурински и Гурбиндо,од тоа што јас го знам.Мои предпоставки.
Кого би сакале да го видите вие да го видите во назад у Вардар,Раул или Парондо?
Парондо, без грам двоумење!

Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба да ги споменувам неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи имам видено премалку.

Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.499
Поени од реакции
4.254
Парондо, без грам двоумење. Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи немам видено ништо од него.
реално и кризата лани малку поише ги зближи и им даде крилја

Член од
25 октомври 2011
Мислења
808
Поени од реакции
1.088
Парондо, без грам двоумење!

Пишував пред неколку месеци на оваа тема, секогаш ќе го сакам и почитувам Раул за она што го направи, но Парондо го направи истото со многу помалце ресурси на располагање. Да победуваш екипи ко Барса, Веспрем и Келце со среден бек кој нема ни 1.80, со еден десен бек и со лев бек чија што природна позиција е централната е навистина за почитување. Џинот, Игор и Столе ко препородени почнаа да играат под негово водство, ги изиграа најдобрите клупски сезони во своите кариери. Комбинираше многу повеќе и не се плашеше да експериментира кога не одеше, Раул беше далеку поконзервативен во тој поглед. Тука би го спомнал и давањето шанса на играчи како Кизиќ, Кукуловски, Атанасовски и др. Јасно ми е дека и во огромна мера го послужи среќата кога е во прашање прошлата сезона, но и тој самиот имаше голема улога како и да гледаме на стварите. Мислам дека нема потреба да ги споменувам неизвесноста и кризата кои владееја во клубот прошлата сезона.

За Писонеро сеуште не можам да изградам мислење бидејќи немам видено премалку.
не треба да заборавиме дека Роберто,беше добро запознаен со тимот и менталитетот. Наследи познат,систем на игра,кој само го надогради.Наследи цел тим.Јас бев совршено спокоен кога замина Лука,бидејќи бев уверен во Игор.Истото важи и за Алекс.
реално и кризата лани малку поише ги зближи и им даде крилја

тоа да,играа за себе за престиж за чест и достоинство.
Мислам дека коа ќе го видам Игор у дрес на Киелце ќе се расплачам!

Член од
27 септември 2015
Мислења
232
Поени од реакции
143
Пред се и над се СТАБИЛЕН ВАРДАР НА ФИНАНСИСКИ ПЛАН,било кој од нив двајца(со нормални услови за работа и план за носење/продавање на играчи склопен со трењерот)би правеле парче во ЛШ секоја година.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
613
Супер сме не може секоја година шампиони да бидеме важно е што Вардар пак застана на здрави нозе периодот во април некаде не знаевме кај да фатиме кога сите веќе официјално даваа изјави дека заминуваат и дека ќе биде толку од овој Вардар.

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
942
Поени од реакции
2.050
Педерчиња се затоа што им е страв и го дале гзот под кирија, и не смеат да си го напишат името на државата, и затоа што бришат коментари кога некој ќе ги праша зашто не смеат! Нека ми прости ЛГБТ заедницата на Кајгана, ама тоа се педеришта од најдолен вид!

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
13.519
Педерчиња се затоа што им е страв и го дале гзот под кирија, и не смеат да си го напишат името на државата, и затоа што бришат коментари кога некој ќе ги праша зашто не смеат! Нека ми прости ЛГБТ заедницата на Кајгана, ама тоа се педеришта од најдолен вид!
Си ја имаш мувата на капата, а? Ако ти пречи промената на името и дека наводно сега се крие името на државата, револтот го искажуваш на погрешно место и на погрешен начин.

Јас сум ги правел тие слики за честитање на 8ми Септември, 2ри Август, Велигден и слично. Слободно провери ги профилите на ФК и РК од 2016 навака никаде името на тие честитки не е напишано. А, во 2017 ниту ФК ниту РК честитаа 8ми Септември. Ама тебе сега ова ти смета затоа што си имаш други проблеми и немаш каде да ги искажеш.

Член од
29 март 2019
Мислења
99
Поени од реакции
39
Парондо дефинитивно

На врв Bottom