Фан клуб - РК Вардар

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
I pak ne potcenuvaat i kladilnica 3 kvota ni dale.Ne im e jasno deka uste sme sila vo Evropa ako

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Malce slabi vo odbrana sme valjda so Kalaras ke se sredi toa I treba nekoj plej sto ke rotira so Skube. Samo use eden igrac im fali za timot da e kompleten.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.175
Поени од реакции
4.097
Мене Скубе не ми е играч по мерак. Добар е за некои соло-продори, шутеви од место. Ама чисто како плеј, да разигра, да проигра, не ми е на ниво, ко за Вардар.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Мене Скубе не ми е играч по мерак. Добар е за некои соло-продори, шутеви од место. Ама чисто како плеј, да разигра, да проигра, не ми е на ниво, ко за Вардар.
Како не е? Па лани еден од клучните играчи ни беше во сезона каде што освоивме ЛШ кога никој ни шанса не ни даваше.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.587
Поени од реакции
8.244
Очајно е потребен плеј. Скубе не може сам, а Атман бар од ова што го видов вчера и денес, далеку е од калибар за Вардар. Гебдане исто очај, он само да замени квалитетен голман на 5-10 минути. Се на се за почеток не е лошо, плус ако се има во предвид дека играме без играчишта као Столе и Толедо, не изгледаме лошо. Исто пофални зборови и за пикериве Горпишин и Пелко. Горпишин е подвижен пикер, тип на пикер као што не сме имале до сеа, а и оној Пелко мислам ќе се погоди. Се надевам у второ ќе запнеме малце појако у одбрана, Тимур да поправи реализација и Кугис да има солиден настап. Можеме до победа.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Поразов е очекуван. Фалат играчи и играат 2 наптревари во помалце од 24 часа. Не се лоши воопшто само треба некој Плеј да ротира со Скубе. И малце да се стегнат повеќе во одбрана. За голманите неам галје многу ќе се средат и они полека.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.062
Поени од реакции
5.573
Лабаво дечки, за нас битното почнува на 14-ти септември. Ирелевантни се резултатите на турниров, се гледа дека и играчиве си ги сфаќаат чисто како подготвителни мечеви.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.445
Поени од реакции
22.811
Kako be irelevantni... Pola miljon e nagrada za prvo mesto plus ucestvo pak na turnirot narednava godina sto za nas e mnogu pari pogotovo vo situacijata vo koja sme. Trebase i morase da se odigra podobro, premnogu labavo i amaterski vlegovme, trebase da se napravi napor kalaresh da bide tuka a i da se dojdese moze den porano.

Golmanive tapa ama ajde valjda ke se sredi toa. Nema resenie koga ke ni izlezat, nekako slabo kreativnost. Treba uste eden plej ako atman ne se razigra mada mislam ke bide ok, nego ustvari mu treba odmor i pomalku utkamici sto ke gi dobie vo mkd. Steta ajde bar 3to neka osvojat, toa isto nosi nekoja para...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.175
Поени од реакции
4.097
Како не е? Па лани еден од клучните играчи ни беше во сезона каде што освоивме ЛШ кога никој ни шанса не ни даваше.
Мене лично не ми се допаѓа. Му испаѓаат топки во клучни моменти. Нервозен е често. Слабо асистира. Според мене, треба да имаме подобар централен бек за стартер од него.

Атман е покреативен, ама делува далеку вон форма и некако доста спор е во споредба со тоа што беше.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Турнирот можеше да донесе добри пари некаде 400000 евра,а лш е некаде 500 илјади така да на две си ризик е да форсираш лошо би било да се повреде некој а од друга страна добри пари има.Што се однесува до составот,ланските играчи сите супер.Од новите Кугис осеќам дека ќе влезе во добра форма.Атман катастрофален има искуство има ракомет во него али далеко е од добра форма.Пикерите се далеко од врвен ракомет познава се дека немат утакмици немат минутажа и никакво искуство а Столе е повреден..Криштопанс е сам Толедо ќе паузира 2-3 месеци така да до Декември да не рачунаме на него.Нс лев бек имаме 1 ипол играч и двајцата се склони на повреди и би било ризик да се остане само со Горбок и Дисингер
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.445
Поени од реакции
22.811
Prvo mesto 400 000 dolari, vtoro 200 000 dolari, treto 150 000 dolari. Ne se malku, plus sampionot ima garantirano ucestvo pak... Barsa vaka se slepa veke nekolku godini.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.062
Поени од реакции
5.573
Kako be irelevantni... Pola miljon e nagrada za prvo mesto plus ucestvo pak na turnirot narednava godina sto za nas e mnogu pari pogotovo vo situacijata vo koja sme. Trebase i morase da se odigra podobro, premnogu labavo i amaterski vlegovme, trebase da se napravi napor kalaresh da bide tuka a i da se dojdese moze den porano.

Golmanive tapa ama ajde valjda ke se sredi toa. Nema resenie koga ke ni izlezat, nekako slabo kreativnost. Treba uste eden plej ako atman ne se razigra mada mislam ke bide ok, nego ustvari mu treba odmor i pomalku utkamici sto ke gi dobie vo mkd. Steta ajde bar 3to neka osvojat, toa isto nosi nekoja para...
Парите океј, меѓутоа мораш да земеш во предвид уште неколку работи:

- Толедо и Столе се во аут, клупата е тенка дури и да беа здрави. Веројатно не очекуваш дека некој ќе ризикува некаква повреда кога сезоната почнува за 2 недели и тоа на гости кај Монпелје?

- Имаме огромни промени во играчкиот ростер, а поголем дел од играчите кои дојдоа се неискусни + нов тренер.

- Отсуството на Калараш воопшто не е за потценување. Со Џинот прошлата сезона играа како централни дефанзивци (3 и 4) и се знаат доста добро. Очигледна беше неуиграноста на Џинот со Дисингер денеска кој играше како 4-ка.

- И како за крај, Кил ги почна подготовките речиси две недели пред Вардар. Одиграа можеби преку 10 подготвителни меча (меѓу кои и против Барселона и ПСЖ), германскиот суперкуп против Фленсбург и едно коло во Бундес против Гепинген.

Затоа велам, да, парите се убави меѓутоа треба да сме реални со очекувањата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom