Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Кај го нашле незнам али играч од втора австриска лига(читај втора македонска) освен шо има некој предиспозиции незнам шо може да се очекува барем оваа сезона од него мислам дека можеа подобро нешто да најдат али за одбрана може ке го средат до февруари март
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Дали ќе играме македонско првенство годинава? Ако да, тогаш уште повеќе има логика трансферов. Има предиспозиции, па со одлични услови, квалитетен стручен штаб, искусни соиграчи, може да се развие како играч. Мене многу ми се свиѓа стратегијава на купување анонимису и користење на условите кои бх и има клубот за нивни развој. Low risk, high reward.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Тоа што играл во втора лига Австрија не мора многу да значи. Фереира речиси и да немаше настапи за Кил пред да дојде кај нас, настапуваше за Алтенхолц (втор тим на Кил) во регионална лига која не е апсолутно ништо по квалитет. Марсениќ дојде од Партизан, лига на исто рамниште со нашата, првите година дена топка не можеше да прифати.

Играчов не го знам, ветуваат физичките предиспозиции, возраста како и тоа што на свои 16 години бил на поширок список на Словенија за ЛОИ.[DOUBLEPOST=1562758790][/DOUBLEPOST]
Дали ќе играме македонско првенство годинава? Ако да, тогаш уште повеќе има логика трансферов. Има предиспозиции, па со одлични услови, квалитетен стручен штаб, искусни соиграчи, може да се развие како играч. Мене многу ми се свиѓа стратегијава на купување анонимису и користење на условите кои бх и има клубот за нивни развој. Low risk, high reward.
Од наредната - 2020/2021.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
да,тоа е тоа,се откажаа од Калараш
штета а јас сеуште се надевам дека ќе го донесат ( ако има проблеми со визата... ).[DOUBLEPOST=1562761695][/DOUBLEPOST]инаку...Шишкарев/Чупиќ-Дисингер-Кристопанс-Толедо-Дибиров,добра одбрана а ? :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Муабетот ми е дека требаше да земат некој подобар играч на таа позиција со оглед дека и Горпашин е ново име па ке му треба време да се вклопи голем терет на Стоилов ке падне али нека му дадат шанса нека го пробаат
Друго играч селектиран од Кил и Брук неможе да има ист потенцијал многу е веројатно да немаат исти квалитет на скаути или имаат незнам тоа може грешам
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Cologne away :свиркам:
Одамна не сум урлал така низ дома. Се пријавувам.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
До вчера не се знаеше дали ќе опстане тимот, сега замерки наоѓаме за играчи, тоа е добро :D во склад со буџетот се трансферите, нњ може Фабрегас да го донесат сигурно. Типичен Вардар трансфер, сигурно имаат информации за играчот, некој што им го посочил, досега работеа одлично со вакви играчи и јас се надевам дека ќе е новиот Мораеш. Физички предиспозиции фантастични, ако добро работат со него и го средат може да испадне одличен играч. Дури и да не е нешто посебно во напад, ќе го научат да игра јака одбрана, многу пикери се така прекомандувани.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Луѓе пикеров не е проблем,кога има такви предиспозиции ќе тера некако,барем едниот од Горпишин и овој да се погоди супер ќе биде,го имаме и Столе тука.

Него молете се голманот да се погоди,ако не отиде сезоната,иначе тој од 3та лига е дојден.

Од кај ги копаме играчиве страшно нешто,којзнае колку им е мака на Веспрем,Киелце и компанија,другите се тегнат за трансфери,фрлаат пари,ние лагано си носиме играчи сред лето од некои 2-3ти лиги и пак сме шампиони.:D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Луѓе пикеров не е проблем,кога има такви предиспозиции ќе тера некако,барем едниот од Горпишин и овој да се погоди супер ќе биде,го имаме и Столе тука.

Него молете се голманот да се погоди,ако не отиде сезоната,иначе тој од 3та лига е дојден.

Од кај ги копаме играчиве страшно нешто,којзнае колку им е мака на Веспрем,Киелце и компанија,другите се тегнат за трансфери,фрлаат пари,ние лагано си носиме играчи сред лето од некои 2-3ти лиги и пак сме шампиони.:D
Јас мислам дека единствена грешка досега им е што не го заменаа Гедбан со Ивиќ, секако доколку постоело таква шанса. Да се погоди Кугис, пошто овај не е за прв голман сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom