Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Нека ми објасни само овој пацов Дански зошто му даде црвен на Калараш?
Без врска одлуки носат во последниве напади, сто подароци им дадоа.
Очекував да изгубиме денес, реално во моментов сме ептен слаби...[DOUBLEPOST=1543073075][/DOUBLEPOST]Ајде бе не е нормален што суди овој бе, фати задави го на лице место
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.523
Нека ми објасни само овој пацов Дански зошто му даде црвен на Калараш?
Без врска одлуки носат во последниве напади, сто подароци им дадоа.
Очекував да изгубиме денес, реално во моментов сме ептен слаби...
судииве се прича за себе убо му викна еден мајката у пичка да ти ебам
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
7.999
Им свршија на фаца и на судиите и на гомноно антипатично Ѓукиќ, да цркне дабогда!!! Пичка една скапана се виткаше ко црв за да извади исклучување, како стварно не му ја сјеба кичмата па у количка да иде до крај на живот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Ова е веројатно најгадното судење во историјата на спортот и уште една причина зошто ракометот никогаш нема да биде глобален спорт.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Свака част како успеаа бод да извадат, изгинаа на крај, а судииве дефинитивно ги запишувам и ќе ги памтам, се надевам ќе дојдат во Скопје некад :) Одамна немам вака збеснато ради судење
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Гјединг и Хансен се меѓу најомразените судиски двојки у спортов, не знам зошто се чудите. :D
Секоја сезона има по неколку екипи кои се жалат на нивните критериуми. Вардар го има јадено во неколку наврати од кои убедливо најгаден беше мечот во сезоната 2015/2016 со Барселона тука во Јане.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Си извадивме. Ја скоро никогаш не коментирам судии, ама може второ полувреме 20 минути игравме со играч или два помалку! Тотално не разумни одлуки на судииве.

Покажавме драстичен пад во игра во второто полувреме, но и карактер. Колку иронијата да биде поголема, Кристопанс беше маестрален. 8 гола, 3 изнудени пенали, некоја асистенција.

Стоилов не знам дали се повреди, ама во секој случај, беше очаен цел натпревар. Катастрофа играше. Промаши може 3 зицери, 2 пати му испадна топка од раце при додавање, едно тотално непотребно исклчување, спор во одбрана.

Калараш и мене не ми е јасно зошто доби црвен, освен што играчон на Брест глумеше риба на суво. Стартот ко старт, не беше толку груб.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Kristopans e mnogu predvidliv. Jas mislam deka so negoviot nacin na igra Vardar samo gubi. Vo odbrana mnogu lesno mu se podmetnuvaat i dobiva dve minuti sto kaj nekoj drug prosecen defanzivec ke bide samo faul. I vo napad probivanjata i sitnite kontakti sto ne mu gi sudiat sekogas ke ostanat kako kriterium kaj sudiite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Cista odzemena pobeda na vardar,dve minuti ne znam kolku pati svirea bezveza,crven.....

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Како бе за она му даде црвен на Калараш? :pos: Значи гледав на неквалитетен стрим, не сецкаше али квалитетот беше држ ме мајко, и буквално од авион се виде дека немаше ни фаул, а не пак ситуација за црвен. :facepalm: Инаку од сабајлево имав некој предосеќај за икс, не знам зашо се нешто накај тоа ме влечеше. Не е лошо бод со оглед на тоа дека губевме 6 разлика на 12 минути до крај.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Со поразот на Келце денеска се отвара можноста за Вардар да "презими" на второ место во групата. Но, такво нешто ќе биде можно само доколку успееме да го добиеме Келце во Јане на 1-ви декември. Доколку успееме да ги добиеме, дури и во случај и РНЛ и Веспрем да ги победат своите мечеви пак би биле 1 бод мањак од Вардар. Веспрем игра дома со Монпелје, а РНЛ на гости кај Кристијанштад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom