Фан клуб - РК Вардар

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Мене најголема атракција ми беше стајлингот за Ф4, пижама и сако :cool:

Другото што да се коментира, црвено-црна доминација :love:
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
879
Поени од реакции
2.700
Европски организиран фајнал фор во Скопје, одлично.
Играчите кога требаше ја подигнаа играта у одбрана на ниво погоре, и по рекорден четврти пат, сме шампиони во Сеха Лига, за тоа и добивме посебен пехар, се радувававме на два, се збунија и играчите кога им го дадоа вториот. Сега го чекаме Кил, и се надеваме на уште еден фајнал фор ама у ЛШ.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Ќе се изедам жив што Илија не даде гол на последната СЕХА утакмица у дресот на Вардар! Ептен ќе ми се напраеше ќеф, но нејсе. Се надевам дека ќе дадат се од себе да го пројдат Кил и дека ќе имаат среќа. Одбраната на оваа титула, македонскиот шампионат, купот и пласман на Ф4 за мене лично ќе биде и повеќе од успех.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе морам да прокоментирам пак за луѓево во сала - аман пичка му матерна уште ли не научивте кој блок каде е? Се вртат, се трткаат, гужви прават и фаворит, наместо на А блоковите доле, седнале горе на шест пати полошо место и глумат изненадени кога ќе ги станат :mad: па и на полувреме СИТЕЕЕЕ мораат да излезат цигара да пушат, да не може саат и пол да се стрпите, болесници.

Организацијата топ, и петокот и денес. Играчите перфекција, нормално и ме радува тоа што (барем мене така ми изгледаше) не излегоа од трета брзина. Жалосно што колективот се растура, пред се затоа што се створи фамилија атмосфера и многу се сложни, никој со никого не е на ратна нога. Нека се помине Кил па нека биде што ќе биде!
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Ќе морам да прокоментирам пак за луѓево во сала - аман пичка му матерна уште ли не научивте кој блок каде е? Се вртат, се трткаат, гужви прават и фаворит, наместо на А блоковите доле, седнале горе на шест пати полошо место и глумат изненадени лига ќе ги станат :mad: па и на полувреме СИТЕЕЕЕ мораат да излезат цигара да пушат, да не може саат и пол да се стрпите, болесници.!
Да не почнувам да зборам за личната хигиена, страшно! :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не почнувам да зборам за личната хигиена, страшно! :D
Пишав и за тоа некни, некои си две биртии Вилушка ли и која ги рекоа биле полни пред секоја текма и јасно ми стана :D а ќе речеш недела е, евтина има...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
382
Поени од реакции
1.078
Европски организиран фајнал фор во Скопје, одлично.
Играчите кога требаше ја подигнаа играта у одбрана на ниво погоре, и по рекорден четврти пат, сме шампиони во Сеха Лига, за тоа и добивме посебен пехар, се радувававме на два, се збунија и играчите кога им го дадоа вториот. Сега го чекаме Кил, и се надеваме на уште еден фајнал фор ама у ЛШ.
Вториот пехар што им го врачија (поголемиот) е преоден пехар, нема врска со број на титули. Секоја година го добива победникот, се надевам кај нас ќе фаќа пајажина уште долго :)
Кога сме кај пехарите, пред финалето влагам во фан шопот и гледам на под ставен пехар од купот. Баш покрај рафтот со патики, пред влезот кон помалата просторија. Не успеав да видам дали е преоден или од некоја година конкретно кога сме освоиле. Во секој случај срамота за клубот, барем на една сталажа од пазар да го стават. Да не збориме понатаму што никаде ја нема раката што ја донесоа лани од Келн... Но тоа е друга тема, важно тргнавме во жетва и сезонава. Ловната сезона е отворена, добро ќе дојде сега една одрана и препарирана зебра.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
https://www.youtube.com/watch?v=-JXr0_RKlVA

Моментот е од 1:50 минута. Грмииии. Браво за шоуто, браво за организацијата, браво за играта на ракометарите. Спектакл од светски размери.

А да не зборам за атмосферата што беше....Кој бил знае. :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.478
Атмосферата не беше ништо посебно, на утакмици ЛШ имало боље навивање сто пати. Пола од овие беа семкари и онака, како и увек. Честитки за титулата, се надевам дека ќе се пласираат у Ф4 :D
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
https://www.youtube.com/watch?v=-JXr0_RKlVA

Моментот е од 1:50 минута. Грмииии. Браво за шоуто, браво за организацијата, браво за играта на ракометарите. Спектакл од светски размери.

А да не зборам за атмосферата што беше....Кој бил знае. :vozbud::vozbud::vozbud:
2ра утакмица ти е се гледа, што знае Јане Сандански што е атмосфера Кале. (не дека немало добри)

Али ова е европски спортски театар.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.338
Поени од реакции
27.901
Tитулата после утакмицата со Металург на Кале 2013 е тоа е прослава и емоции. На трибина игла нема кај да се фрли, на крај теренот крца се вртиш кон трибина пак е полна. Не знам за вас, ама за мене нема поубава титула од оваа.


Сеха, ЛШ се тоа е океј, ама тука е забавата :D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Tитулата после утакмицата со Металург на Кале 2013 е тоа е прослава и емоции. На трибина игла нема кај да се фрли, на крај теренот крца се вртиш кон трибина пак е полна. Не знам за вас, ама за мене нема поубава титула од оваа.


Сеха, ЛШ се тоа е океј, ама тука е забавата :D
Како да се спореди сега атмосферата со тоа што беше, кога сега сите се со телефоните во раце, да не испуштат да снимат и сликнат нешто, не дека има милион камери и новинари кои веќе го прават тоа. Иначе, дефинитивно утакмицава ќе остане незаборавена, капацитетот на луѓе во сала беше веројатно на граница со физички возможното, едвај гледав што се дешава на терен, од време на време само ќе протнеш глава да видиш резултат на семафор :D Морам да ја спомнам и првата сезона во ЛШ со Самсоненко, Барса, ПСЖ, утакмиците со Металург и за крај Фленсбург, за мене најдобрата атмосфера што некогаш ја имало во државава, во било кој спорт. Имаше и во Јане страшни утакмици и супер атмосфера, ама во моментов е далеку од тоа што беше..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ke vidime so kil dali moze da se povtori nesto od ova so go nabrojavte

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
879
Поени од реакции
2.700
Ме радува тоа, што гледам и многу татковци со својте деца, облечени во боите на Вардар, од мал се учиш и се радуваш на еден тим, кој после е незаменлив. Но проблемот е самото општество, како што кажавте погоре, мобилните телефони, во раце и се снима се, а утвари у мозокот не си меморирал ништо од таа атмосфера, за жал.
Али ок, пак има луѓе у Македонија што ги забораваат мобилните или пак ги исклучуваат на утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom