Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
2ра утакмица ти е се гледа, што знае Јане Сандански што е атмосфера Кале. (не дека немало добри)

Али ова е европски спортски театар.
Си гледал дома на тв со пуканки. Затоа со таква реакција си...
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Tитулата после утакмицата со Металург на Кале 2013 е тоа е прослава и емоции. На трибина игла нема кај да се фрли, на крај теренот крца се вртиш кон трибина пак е полна. Не знам за вас, ама за мене нема поубава титула од оваа.


Сеха, ЛШ се тоа е океј, ама тука е забавата :D
Буквално се тресеа столбовите тогаш.. пази доле на паркетот полно, трибината уште полна :vozbud:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vardar uste ovaa sezona valjda sampion pa od naredna posleden autsajder ke bidat. . od samsonenko zavisi. . :)
 
Член од
17 април 2018
Мислења
26
Поени од реакции
42
[QUOTE = "shweps, pošte: 8370428, članova: 97 796"] http://24rakomet.mk/dibirov-gi-demantira-shpekulaciite-vo/
Možda bolje od ovoga, one koje volim donose
Sada se na ugovore još srednji nazad sam rekao nekoliko puta volim Pavlovič mogao vidjeti u rijeku, a on je želio da ode iz Zagreba evo pregovarao s Visle, ali ništa i Zagreba na čudo koje je slabije skupine nakon ovog iznenađenje Scyner i Montpellier.
A igrač je više govorio o Borgesu nego Barça koji će doći, ali ništa službeno [/ QUOTE]

Hrvatska liga je na 8. mjestu za sezonu 2018/19, sloveska je pala s 7. na 10. mjesto, Slovenci ce imati jednog predstavnika, mozda i u slabijoj skupini.[DOUBLEPOST=1523968958][/DOUBLEPOST]Pavlović vjerojatno dolazi u Vardar, njegova osnovna pozicija je lijevi vanjski, igra i srednjeg i desnog vanjskog (desnog po potrebi), u Vardar dolazi i Sego iz Szegeda, vjerojatno kao zamjena za Sterbika.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.192
Поени од реакции
6.159
Со други зборови она што се зборуваше низ унгарските медиуми уште пред месец дена. Кањељас во Сегед, а Житников во Вардар како трампа бидејќи и двајцата имаат активни договори со клубовите. Павловиќ во Мелсунген.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Овој малиов од Целје е стварно генерациски талент, да се работите во нормала, би можеле лесно да го земат и ко Душебаев да се гради во Вардар, ама...
 
Член од
17 април 2018
Мислења
26
Поени од реакции
42
Малуш игра како среден бек.
Ако Вардар бара играч од надворешната линија Анте Калеб би бил добар избор, во својата генерација беше далеку пред Циндриќ и Павловиќ, беше сметан за најталентиран играч во светот од својата генерација ( 1993 година) .
Би бил добар избор, ако некој од ракометните стручњаци го чита ова нека размислат околу овој играч, често беше споредуван дури и со Карабатиќ, но лошата работа на тренерите со кои соработуваше го забавија неговиот играчки напредок.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.302
Мене ми се допаѓа Житников многу лагани движења мислам дека лесно ќе се вклопи во Вардар.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.806
Поени од реакции
6.916
Житников е може и најдобрата опција во моментов,а реално и каква е ситуацијата ја не верував дека ќе го донесат боље е од Канељас сигурно,може не и во одбрана ама вака ќе сеправи само една измена за одбрана.
Ќе треба само пикерот да се смени,Вуко или Горбок на 4,Кара или Житников на 5.
Само дилема ќе биде дали тој голманот ќе се погоди,го фалат доста али пак не се знае.
Вака со овие засилувања и добра екипа склопивме реално ако има полна сала секоја домашна утакмица секого ќе можеме да тепаме,и имаме сепак какви такви шанси за Финал 4(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Ништо од Павловиќ. :place::place::place:
Отиде за Германија. А баш ми направи мерак како игра.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.192
Поени од реакции
6.159
Малуш игра како среден бек.
Ако Вардар бара играч од надворешната линија Анте Калеб би бил добар избор, во својата генерација беше далеку пред Циндриќ и Павловиќ, беше сметан за најталентиран играч во светот од својата генерација ( 1993 година) .
Би бил добар избор, ако некој од ракометните стручњаци го чита ова нека размислат околу овој играч, често беше споредуван дури и со Карабатиќ, но лошата работа на тренерите со кои соработуваше го забавија неговиот играчки напредок.
Калеб е мошне интересен играч, го имам гледано неколку пати сезонава по стримови кога игра Либек, бидејќи Либек е тим кој не добива баш внимание на телевизиските канали кај нас. Многу интелегентен и снаодлив, знае што треба да прави во речиси секоја ситуација, но чисто се сомневам дека некој во раководството на Вардар го има него на радар. :)
 
Член од
17 април 2018
Мислења
26
Поени од реакции
42

Kajgana Shop

На врв Bottom