Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Не би ме изненадило некои нови монтажни трибини да видиме во сабота.

Иначе тапа со пола блок Комити искрено, и тоа баш на клучна утакмица сезонава.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не би ме изненадило некои нови монтажни трибини да видиме во сабота.

Иначе тапа со пола блок Комити искрено, и тоа баш на клучна утакмица сезонава.
Епа ваљда за толку има членски извадено, и плус фазла ете ти 100тина карти.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kako mislish RNL beshe vo pad na forma? Pa RNL vednash po izgubata od Vardar gi tepa Flensburg i Kiel.. da bideme realni togash strashno izigravme so RNL..
Тачно да,победата е чиста ко солза,ама глеј како го изедоа од Унгарциве.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Педерите од ФБ ги тргаат лајковите по страните од деактивирани профили, спам и сл., а еден ден изгубивме скоро 1.800 лајкна. :unsure:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Фановите на Висла го откажале доаѓањето кај нас.

Утре од 13 часот уште 100 карти ќе бидат пуштени на билетара.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Малце нелогично е на оваа утакмица 200 ден да биде карта за тие без членска, кога на претходните 350 беше. :toe:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
И зошто сега кога ја намалуваме цената на 200, и е поверојатно да има многу без членска, ја кратиме трибината?
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
За да не ви пишувам на сите посебно пораки.

Затоа што сега ја немаме цела трибина, туку пола. Од 200 денари ке има само 100 карти, ја ни тие не би ги пуштил во продажба ама ајде. Да извадевте повеќе членски на време сега немаше да дојде до ова.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Им стиска гзето на пољациве а?штета, требаше да дојдат да видат што е навивање.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.124
Јас си имам членска , али според мене за останативе што немаат членска реална цена е 200 денари за наша трибина (односно за навивачка како сакате ) .
Минатата утакмица со Монпеље дома Комити одлучија за останативе да биде 400 , што и малце е нелогично бидејки 80 посто нема никој да даде толку пари за да дојде кај нас да навива кога може за истите пари да седне на неутрална и да си гледа на раат , не дека сеа ги бранам нив што не извадиле али оваа цена од 200 е веќе нормална ..
Е сега незнам зошто пола трибина ни даваат , која логика е ова во најважниот меч , по што сигурно 800 -1,000 души ке имаше , како и дае тие што ке бидеме ке го оставиме гласот на трибина , напред Вардар !!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Лично од засилувањава делумно сум незадоволен од Горбок. Идејата поради што го купивме него и очекувањата беа дека он ќе ни биде главната ударна игла и тој што треба да не однесе на фајнл фор. На крај испадна најдобар стрелец да е Дибиров а нападот да ни зависи од Карачиќ и ако Душебаев е расположен. Недозволиво е така да се изгуби во клучни утакмици како што беа со Висла и со Веспрем дома.

Се виде дека иако имаме јаки играчи во постава, кратката клупа може да биде пресудна. Нема соодветна замена за ниту еден бек во случај ако не му оди. Наместо Горбок нема друг што може да се носи на ниво со екипи кои Висла или појаки. Лазаров е добар техничар и се тоа, али за подавања и сврзување на игра тука се Карачиќ и Прибак, нас ни треба да буши мрежа а не да изиграва среден бек. Со цела почит кон Прибак али тешко дека може целосно да го покрие Карачиќ. За кај Душебаев да не почнувам. Добро е што од идна година на секоја бековска позиција ќе се засилиме. Македа веќе е познат за нас, додека од Деревен очекувам човекот да експлодира и парче да прави. Сеуште ќе видиме како ќе биде кај Карачиќ ситуацијата.

За сабота мора да почнеме да ја играме нашата игра преку пикер и крила. Нека го местат Сипржак да направи исклучувања. Ако му направиме две брзи исклучувања тоа ќе биде одлично. Или ќе треба да го мењаат цело време во одбрана или ќе треба да се пази он.

Мајку му стара нема да што да се плашиме од тим што игра на инспирација и пред домашна публика. Цврсто сум убеден дека ако ја играме нашата игра како со Веспрем и РНЛ можеме да ги победиме со НАЈМАЛКУ 7 гола.

И се разбира нашето оружје на гол мора да се искористи како што беше досега против сите други. Секоја одбрана на Штербик треба да е брз гол од контра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom