Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе Надал го мразам нека го мине Џокович на Надал многу ќе сум среќен а на Федерер не верувам оти ќе го мине :>). Ама таа година за наредната не се знаа.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Bravno Novak,sekoja cest.Mislam deka dojde vremeto se blizi koga Novak ke bide najdobar na svetot.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Ало не се пишува Џоковиќ туку ЃОКОВИЌ. А што се однесува на неговата игра немам зборови. Се мерат на прсти неделите кога ке го помине Надал и ќе го брка Федерер за прво место.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Новак Џоковиќ за една година кје биде нај добар светски тенисер. Ако веќе не е. А сега се надевам дека ќе го освои Ролан Гарос.
 
С

Спенсер

Гостин
еее,да знаете колку ќе се радувам ако надал изгуби,ОД КОЈ И ДА БИЛО,ама најслатко би било од ѓокович,
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Утре со Надал играат во 1 саат. Ќе биде интересно!:zlo:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Лелелелелеле како ќе го јаде Новак утре, уствари денес.:)...

...Мислам дека Надал на Роланд Гарос годинава највеќе на еден меч севкупно изгуби 5 гејма!!!! Епа сеа видете во каква форма е зверот!! Само ми е криво Новак што стигна и до тука зашто ја одбрани позицијата од лани и нема ниту бод да изгуби, а Надал мора да ја одбрани титулата!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
I jas mislam deka pinokio ke si izgubi posteno, nema tuka lutenje!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Јас ставив сингл на Ѓоковиќ за 500ден=1700ден
Ајде со срека,редно време е и Надал да изгуби
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Надал игра во добра форма на Роланд Гарос,оваа година(досега),и тоа може да значи две работи:Или ќе го згази Ноле,или ќе киксне и ќе изгуби зошто сепак никој не може да одигра цел турнир во иста форма(така јас мислам).Трето нема.:vozbud::pos2: Нормално јас сум за Ѓоковиќ!!!
 
В

Вори

Гостин
Иако Надал е во одлична форма на Роланд Гарос,мислам дека Ѓоковиќ ке победи.!!!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Ajmo Nole pokazi mu kako igra Srbin, on jeste kral sljake ali ti si kralj tenisa
Pamet u glavu, reket u ruke i isprasi ga da se "pusi", cela Srbija je uz tebe i naravno i Anu princezu.

Otresi ga ko cigance slinu :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom