Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Друго е Торино друго е Милан. Толку е различен начинот на игра на двата тима, што исто е како да сменува лига.
Во Торино е истурен шпиц во тим кој игра на контри и цел тим игра за Белоти. Почетна и крајна точка за подавање кога има контра. Затоа се изнададе голови. Оти тој сигурно ќе биде проигран кога се дешава напад/контра напад на Торино.

Точно дека не менува лига, ама менува концепт на игра.
Во Милан треба да растура бункери, да измрдува одбрана. Играч кој нема да биде лесно да се покрие. Ни треба некој ко ДелПиеро или Шевченко таков тип на играч. Таков беше Мората.
Агуеро е таков играч.
Белоти е Диего Коста/ Фалкао напаѓач.

Ама со оглед колку се смени сега средината и одбраната и колку играчи имаме што можат да креираат шанси дури и Бака ќе заврши работа и сигурно ќе има над 20 гола ако остани прв избор.
Врска нема муабетов. На Торино тренер му е Михајловиќ, истиот оној што пред сезона и пол беше тренер на Милан. Нема некоја разлика во играта т.е нема никаква врска муабетов зошто па која бе игра па Милан ја има па ние по тоа да судиме?

Едино прашање што ги мачи сите е дали дечкото го има мајндсетот да игра за голем тим ( во ситуацијава тимот за кој што навива). Другото се е ствар на прилагодување.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Никаков апдејт глупости пишувате од прееска се прајте слепи при очи ебате од страв дека ќе не ругаат дека од Мората,Обамејанг,Белоти на крај со контињерот ќе завршиме......апдејт бил калиниќ.

Ако не донесат асален напаѓач ако закрпат само со калиниќ без разлика дали си отишол или останал Бака,пишете и уште сега крст на сезонава. Џабе и бекови и Бонучи и куров ако нема кој гол да даде напред. Силва и да има потенцијал ќе го рѓоса тоа гомното "сестрано" :facepalm:

А за тие Бадељ мадељ ако уште се прави муабет и уште се опција (што чисто сумљам) тогаш вистина Милан ќе се врати на старите патеки,од Бориело навака...

Готово, нема да спием ја ако на кајгана џонтра пише две урнебесно хумористични калиниќ грмехехех доскочици.

И ја ги сакам Белоти и Аубемајанг, Мората ми е мило што не дојде не го сакав сите знаат, али јебига тоа е.
Нашите гледам дека се трудат, и имаа одличен пазар, сеа глеаш Каиро будалата не го дава Белоти шо кур да праемо.

Калиниќ ако не го преплатат (до кај 25 мил) е добар играч, и прво и основно е желба на тренерот, кој со никаков состав лани имаше добри и неочекувани резулати, тренер на кој му верува управата и му го продужи договорот.

А Калиниќ искрено не е толку слаб играч каков го праете овде, посебно ти. Ќе и пишемо крст на сезонава ако дојде, туф туф, тимот ни е 4 пута појак од лани, и со Калиниќ способен да се бори за ЛШ наредната година, барем вака на хартија.

Ако се деси крах на тимот, и појше од пола од овие што ги зедовмо испаднат пропалици, Белоти нема тука ништо да смени верувај.

Има уште време, али јбг сеа тоа е, Калиниќ ако биде нека биде Калиниќ. Ја пак ќе кажам го симпатишем ко играч и ми седи доста корисен играч.
На крај краева можда со подобрен среден ред од тој лани Бака ќе се посере од голови давање, Силва ќе се посере од голови давање, па зошто да не и Калиниќ.

Со Белоти, без Белоти, секако немаме тим за скудето ако не се деси чудо па станат животиње све новиве играчи, а и со Белоти или без Белоти, имаме тим за ЛШ[DOUBLEPOST=1500587040][/DOUBLEPOST]А кога сме више кај Калиниќ, нашите го договориле 27 милиони за Фиорентина.
За него 4 годишен договор 3 мил по сезона. Утре би требало да се официјализира.

Дали ова ќе значи и дефинитивно напуштање на трансфер на Белоти останува да видимо.
Ако не дојде уште еден напаѓач, Бака би требало да остане, а ако се продаде Бака ќе треба уште еден шпиц, ако планираат со двајца напаѓачи.
 
C

Castiel

Гостин
27 за Калиниќ. Некој тука е огромна будала.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Шознам мене Калинич ми е сасвим океј решение за неколку сезони.Кога веќе се испонаша лудакон од Торино. Прекален играч,ја познава лигата,знае да игра со топка,опасен е внатре и надвор од шеснаесетник. Мислам дека под 12 гола нема да биде сигурно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Fassone: "Next week we will announce a new sponsor of top level. Now companies are paying more attention to us.
In these first days of tickets subscriptions, 5k subscription was sold.
Belotti, Kalinic or Aubameyang? There could be another figure, a Mister X."

Chelsea-targets-Franck-Kessie-and-Andrea-Conti-589815.jpg IMG_20170721_052542.jpg

Mister X :X3: IMG_20170721_052555.jpg
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Трауми уште имам од Мистер Х-вите на Галијани... :D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Со третиов дрес можеш да излезеш на кафе или на журка комотно.

Калинич нема да биде единствено купување во напад. Поготово ако се продаат и Нијанг и Бака. Само зависи со која формација би се играло, па дали ќе се купи крило или напаѓач.

Не би го исклучил Белоти воопшто, изјавите на Каиро беа очекивани, пишав уште вчера, се знаеше што ќе изјави тој, стара школа е.

Спортскиот директор од Торино индиректно кажа дека 15 милиони е разликата меѓу Милан и Торино. Рече нешто као: “Кога си голем клуб и купуваш голем напаѓач, 15 милиони не би требало да се проблем.“ Јас така го сфатив тоа. :) Мирабели во интервју ја потврди понудата: “Вредноста и проценката која ние ја дадовме на Белоти е највисока во историјата на клубот за било кој играч.“

Ма да, 60-65 милиони плус Нијанг и Палета е сасвим пристојна понуда и стварно е сулудо да се оди погоре од тоа во овој трансфер период. Нема да ме налути ако се откаже Милан после таа понуда, ако Каиро не попушта.

Многу пари се тоа, можат ако решиле да ги даат, да ги искористат многу паметно.

На Калинич, Монтела нека му рече само да прима топка на 20 метри, нека се гради и да оди на фаул, и онака е често фаулиран. И од таа позиција, Хакан Чалханоглу. :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ancelotti: "I'm working on making Renato Sanches a Milan fan as well."

Сеа ќе почнат шпекулации за Кеита или Квадрадо, откако Јувентус го договори Бернардески.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ancelotti: "I'm working on making Renato Sanches a Milan fan as well."

Сеа ќе почнат шпекулации за Кеита или Квадрадо, откако Јувентус го договори Бернардески.
Aко пропаднат последните медицински Август за Шик, тогаш Јувентус ќе тргни по Кеита само не знам со Квадрадо шо ќе биди...
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Околу 6:30 треба да го има распоредот за сезонава, таман да видиме со кого ќе ја отвориме
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Mozno e da go pozajmime Diego Kosta do januar, od Atletiko Madrid.
Neznam zasto ali aj, dobro e da imaat dobri odnosi so klub ko Atletiko Madrid.
Ako e ova tocno najverojatno kje go batalat Beloti do Januar.
Pa posle ke vidime kako kje ce odviva sezonata do togas i dali Montela kje bide uste trener :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom