Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Абе не значи дека ако некој е легенда треба да игра во тим и да зема плата за двајца што би биле подобри од него.

Не претерувајте да ти еам,знам дека Амброзини Сидорф Пирло и незнам кој друг во моментов ви изгледаат ко најдобри играчи во среден ред ама кај беа со години со Сериа А ? Кај се во Л.Ш. кај што испаѓаме три години во 1/8 ? Пирло 4 години е вон форма,Амброзини никад не сум го сакал ко играч и искрено Ван Бомел е светец за него во моментов. Сидорф нека ја заврши сезонава и нека брка работа во САД,нема Гансо да се зема за кого ? За 35 годишен што му текна да игра кога дојде време за потпис на нов договор,ма немој ? Ќе ви ебам бруките,70% од сезоната се влечат на грб на Ибра(па уште некој ќе рече да не се откупувал:kesa:)и неверојатно добрите ефтини трансфери на Галијани и сега на крај ќе го собираат шлагот од тортата а ? Батали тоа се.


Продолжување на договори само на Рино,и евентуално Пирло за НОРМАЛНА плата,друго све аут.

Кога и да си помислам еј добро ќе биде да им се продочжат договорите на стариве ми текнува на утакмицата со Реал на Бернабе,срамота беше играта и надмоќноста што ја имаа тогаш врз нас. Не можат веќе на меѓунардно ниво да издржат играчиве се гледа тоа во Л.Ш.
доста бе ненормален еден свести се малце шо пишуваш!!!!
 
P

PewDiePie

Гостин
^ Еј немој да ме караш бе :(



Е од ова се плашев,ако изгуби наполи следната наша може и икс да биде :jaj:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

2003/2004 17 титула
2010/2011 18 :)
ајде честито, ке има пак солзи радосници кога ќе слават за титулата :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
^ Еј немој да ме караш бе :(



Е од ова се плашев,ако изгуби наполи следната наша може и икс да биде :jaj:
Што паничиш бе и три нерешени да имаме пак ке сме шампиони, ние со 3 бода, тие со 9
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Маскара, али џабе им е.... На сите Росоњери им го честитам 18тото скудето па да ни се множат и тн тн тн тн тн тн :) Ај и купот и доста е за оваа година другата поише :back:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Тоа што Сампдорија беше за Интер минтата сезона, оваа е Удинезе за Милан :)

него што викате за овој Инлер? добар ми изгледа ко за позицијата на Пирло.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Тоа што Сампдорија беше за Интер минтата сезона, оваа е Удинезе за Милан :)

него што викате за овој Инлер? добар ми изгледа ко за позицијата на Пирло.
Далеку од тоа дека е за позиција на Пирло, тој е класичен деструктивец, а такви кај нас ги има со лопата да ги ринеш :), плус комшивкиве лани сакаа да го земат, така да можеби да има некој односи помеѓу него и нив ...
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Тоа што Сампдорија беше за Интер минтата сезона, оваа е Удинезе за Милан :)

него што викате за овој Инлер? добар ми изгледа ко за позицијата на Пирло.
Мене Ханданович ми праи ќејф, и така навести дека сака да си замине. Таман Амелија аут, Ханданович ин :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Далеку од тоа дека е за позиција на Пирло, тој е класичен деструктивец, а такви кај нас ги има со лопата да ги ринеш :), плус комшивкиве лани сакаа да го земат, така да можеби да има некој односи помеѓу него и нив ...
знам дека Интер го бараа, а и еден период готов го направија трансферот колку што ми текнува. Инаку приметувам дека има способности на деструктивец меѓутоа не ми изгледа на класичен бидејќи колку толку поседува креативност и шут. Нешто што перфектно би му дошло на Алегри со оглед на тоа дека преферира дефанзивно ориентирана средина.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Форза Удине ! :icon_lol:

Мислам дека се е готово сезонава :) :pehar: :pehar: :pehar: :pehar: :pehar: :pehar: :pehar:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom