Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Пиши пропало за патката сезонава...Ќе се врати за 15-20 дена кога и ќе заврши сезоната. Ова и малце ме секира затоа што уште 2 утакмици отсуствува Златан а играме против незгодни екипи кои можат непријатно да не изнанадат. Барем Пипо да се врати...
 
P

PewDiePie

Гостин
Не е проблем бе,само на две утакмици да тепаме на другите три и нерешено да биде пак ќе освоиме Скудето.

Од Бразил имало информација дека Гансо може да се скубне за 25 милки,и можно е Браида да оди во Среда во Бразил.

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=50422

Милан ги следел Хулк и Фернандо од Порто. Ова за Хулк ми е сосема без везе и не остварливо,ама за Фернандо би било добро да е вистина.........ама нормално ќе треба да има пасош.
http://www.tribalfootball.com/articles/ac-milan-preparing-double-porto-raid-hulk-fernando-1577781
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
ауу и двајцата се зверови за Хулк не ми се верува пошто ако го земат автоматски ќе продадат некој од нападот иако Хулк е зверотина јас повеќе би за Родригез одколку Фернандо но и двајцата се добри.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
ауу и двајцата се зверови за Хулк не ми се верува пошто ако го земат автоматски ќе продадат некој од нападот иако Хулк е зверотина јас повеќе би за Родригез одколку Фернандо но и двајцата се добри.
dvajcata rodrigez se krila a fernando e defanzivec vo sreden red
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Стварно бе еј не се радувајте пред време кај можеме да тепаме ние без Ибра ?
 
P

PewDiePie

Гостин

Еве ви еден многу јак документарец за сите освоени титули од кога дојде Берлу.

Да се надеваме дека за неколку кола ќе ја сечеме тортата со италијанско знаме и број 18 на неа. :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Време е да ја сечеме брат после 5 години силување :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Па тоа и ја зборам,5 години ги нема некои играчи и одеднаш им се враќа фудбалското знаење,ама ај да не бидам погрешно сфатен и да не испаднам не благодарен ќе си ќутам.



За во купов ќе биде интересно ако влеземе во финале и ако играме со интер,ќе бараат освета копилињата.


:icon_lol:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Сеа без Пато и Ибра не знам како ќе се вратиме од Бреша, Робињо и Касано кој од кој по криви нози :icon_lol:

А за во финалето на купов, не се секирајте, мислам дека ќе ги згазиме Рома... :baeh:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
не ставајте линкови од вакви сајтови панче манче..
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Гледам дека и Алегри го дели мислењето со мене, а тоа е дека натпреварот со Бреша ќе биде најзаебаниот до крајот на сезоната. Со Сампдорија бев убеден дека Милан ќе победи пред се заради домашниот терен а и веќе добро воиграната тактика. Според мене против Бреша ќе биде ептен тешко најмногу заради еден фактор - Ибра, типот е создаден за против овие екипи без разлика дали се игра на гостински или домашен терен. Сега без тројца клучни голгетери (Ибра, Пато, Инзаги), Милан ќе треба доста да се помачи за да стигне до трите бода, башка и тоа што Бреша ќе се бори за опстанок.
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Гледам дека и Алегри го дели мислењето со мене, а тоа е дека натпреварот со Бреша ќе биде најзаебаниот до крајот на сезоната. Со Сампдорија бев убеден дека Милан ќе победи пред се заради домашниот терен а и веќе добро воиграната тактика. Според мене против Бреша ќе биде ептен тешко најмногу заради еден фактор - Ибра, типот е создаден за против овие екипи без разлика дали се игра на гостински или домашен терен. Сега без тројца клучни голгетери (Ибра, Пато, Инзаги), Милан ќе треба доста да се помачи за да стигне до трите бода, башка и тоа што Бреша ќе се бори за опстанок.
Мое мислење, ќе ги отвориме ко средношколки.:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom