Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Не е све у брзината бе... стај ѕид ќе се удри!
Неста, Силва... они што ќе праат?
Ако е така само трчање, еве го и наш Абате знае да трча... него кој ќе го допре?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
И немојте бе Абате да ми го споредуете со Кафу,греота е за Кафу.
Абате има уште многу фурни леб да јаде за да биде ко него...

Договорено е со овој од Ајакс,ќе го видиме каков е у дефанзива али чим Абате можеше да се опраи ќе биде добар и овој.


п.с Не ми е јасно што се замарате за меч кој ке се игра за месец ипол.

п.п.с Меркел нема да стартува утра,Алегри кажа ке бил на клупа и ако затребал ке бил ставен во игра.

Интервју со Меркел

Интересно е што највеќе се дружел со Боатенг,Плејстешјн фурале највеќе :) :pos: :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Емануелсон утре на медицински тестови !

Епа ако не му најдат вошки утре со среќа нека ни е. Овој ми прави ќејф појќе и од Зиглер и од Кришито !

Иначе ја тек денеска приметив дека Астори носи број 13 :tv:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Нека си ја побуричка косата вечерва и утре со лесно нека ги помини прегледите :)

Едит: Ете ја волчицата на 3 бода зад нас и натпревар повеќе. Утре едноставно МОРА ДА СЕ ПОБЕДИ !
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Нека си ја побуричка косата вечерва и утре со лесно нека ги помини прегледите :)

Едит: Ете ја волчицата на 3 бода зад нас и натпревар повеќе. Утре едноставно МОРА ДА СЕ ПОБЕДИ !
Мексес = Звер.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Не е лев бек Емануелсон класично лево крило,лев бек у Ајакс игра Анита ги имам гледано многу пати.Може ќе направите со него како Реал со Марсело :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Да заборавив пошто Траоре,Де Чеље и Гросо се класични леви бекови. :tv:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Мексес = Звер.
Ние во Битола не ви ги фаќаме скопските програми поради лоши временски услови :). Затоа незнам како изигра Мексес, ама пошо ти пишуваш дека е еднаков на ѕвер... сигурно супер изиграл :). Ќе ги акнам овие од кабелската ако немам ни утре програма барем Милан да го гледам, а и нетот ми е сјебан уште од сега :/.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Не е лев бек Емануелсон класично лево крило,лев бек у Ајакс игра Анита ги имам гледано многу пати.Може ќе направите со него како Реал со Марсело :toe:
Јас ко што памтам, Емануелсон почна како лев бек, но после тоа го прекомандуваа во лево крило. Така да не гледам никаков проблем пак да се врати на лев бек.:helou:
 
P

PewDiePie

Гостин
Лев бек,лево крило еве видете ги Бејл и Коентрао,мислите боље ќе изиграат од дечково во одбрана ? Не,а во напад гледаме дека е одличен како нив.Така да ич не ми чуе,Антонини ќе дреме на клупа и hopefully Зиглер ќе си ебе мајката во Лацио или Јуве.


П.С. Можно е Галијани да испука уште еднаш до крај на преоден рок,со него ништо не се знае.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Лев бек,лево крило еве видете ги Бејл и Коентрао,мислите боље ќе изиграат од дечково во одбрана ? Не,а во напад гледаме дека е одличен како нив.Така да ич не ми чуе,Антонини ќе дреме на клупа и hopefully Зиглер ќе си ебе мајката во Лацио или Јуве.


П.С. Можно е Галијани да испука уште еднаш до крај на преоден рок,со него ништо не се знае.
Сасуке, абе кажите линк од каде се ги копате информацииве.
Дали Емануелсон доага сега или на лето? ај пиши.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.854
^ ја мислам дека ќе испука, овој е донесен за да му се удоволи на Алегри за таа mezz'alla позиција за која го бараше Лазари и да се остави простор за ако не успее да донеесе прав бек овој да игра. Иначе вака ко што е нема некоје голем подобрување, освен у тоа дека Антонини ќе се макне од пред очи.

Освен ако магично не се трансформира Абате во Серхио Рамос, а овој во Марсело па да се избалансира некако- наебавме другари, ова е многу офанзива бековска комбинација.

Видете што пишува на Википедија за него
“When Marco van Basten took over as club coach in 2008–09, Emanuelson began on the left back position. But later, after numerous of disappointing matches and bad defending, Emanuelson was placed as left midfielder or left winger, letting him focus more on attacking play than defensive’’

Значи ако знаеме дека Википедија е слободна инцеклопедија, кај што малтене мајка за син пишува и тоа се најубаво, а овој таму е посочен како лош дефанзивец вие размислете сеа.. :icon_lol:

како и да
Емануелсон(со скршена нога) >>>>> Антонини (здрав и прав) :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
^ ја мислам дека ќе испука, овој е донесен за да му се удоволи на Алегри за таа mezz'alla позиција за која го бараше Лазари и да се остави простор за ако не успее да донеесе прав бек овој да игра. Иначе вака ко што е нема некоје голем подобрување, освен у тоа дека Антонини ќе се макне од пред очи.

Освен ако магично не се трансформира Абате во Серхио Рамос, а овој во Марсело па да се избалансира некако- наебавме другари, ова е многу офанзива бековска комбинација.

Видете што пишува на Википедија за него
“When Marco van Basten took over as club coach in 2008–09, Emanuelson began on the left back position. But later, after numerous of disappointing matches and bad defending, Emanuelson was placed as left midfielder or left winger, letting him focus more on attacking play than defensive’’

Значи ако знаеме дека Википедија е слободна инцеклопедија, кај што малтене мајка за син пишува и тоа се најубаво, а овој таму е посочен како лош дефанзивец вие размислете сеа.. :icon_lol:

како и да
Емануелсон(со скршена нога) >>>>> Антонини (здрав и прав) :)
А можеби се прај место за наследник на Амбрузини.
Да ја искориста приликата да кажам збор два за нашиве младинци Страсер и Меркел,незнам дали случајно или не во своите дебиња и двајцата дадоа гол. Па ја не памтам кога дале гол Амбро Фламчо,1 на 40 утакмици а за Гатузо и муабет да не праам.
Значи Страсер,Меркел,Боатенг Емануелсон е Иднината на средниот ред на Милан. Фламчо мора да се прекомандува во лев бек како што успешно играше во Арсенал едно време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom