Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908

Шо бројче ќе носит ?
5ката стои на википедија ја одбрал или? друго све се шит освен 2ката , 4, 12, 24, 26, 28, 29, 31..
Ја би му ја дал 22ката (која моментално ја носи Монтелонго :tapp:) или 18ката на Јанкула тие некако најубо би му стоеле :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^ја мислам дека ќе испука, овој е донесен за да му се удоволи на Алегри за таа mezz'alla позиција за која го бараше Лазари и да се остави простор за ако не успее да донеесе прав бек овој да игра. Иначе вака ко што е нема некоје голем подобрување, освен у тоа дека Антонини ќе се макне од пред очи.

Освен ако магично не се трансформира Абате во Серхио Рамос, а овој во Марсело па да се избалансира некако- наебавме другари, ова е многу офанзива бековска комбинација.

Видете што пишува на Википедија за него
“When Marco van Basten took over as club coach in 2008–09, Emanuelson began on the left back position. But later, after numerous of disappointing matches and bad defending, Emanuelson was placed as left midfielder or left winger, letting him focus more on attacking play than defensive’’

Значи ако знаеме дека Википедија е слободна инцеклопедија, кај што малтене мајка за син пишува и тоа се најубаво, а овој таму е посочен како лош дефанзивец вие размислете сеа.. :icon_lol:

како и да
Емануелсон(со скршена нога) >>>>> Антонини (здрав и прав) :)
1. Баш сеа прочитав дека тука не е затворена таа позиција и можело да се купи ''фамозниот леб бек''

2.Многу точно кажано,двајца крилни играчи со слаба дефанзива,префрлени на бековски позиции е ризично,само да видиме како ќе се покажат.


бтв.. Бејл ќе не пропушти или тешко?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Реднап: Крањчар може да си замине ....... Тука

- Добро дојден си во Милан !!! :smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Емануелсон е добро решение само до крајот на сезоната. Потоа мора да се земе траен лев бек(освен ако до тогаш не направи некое чудо холанѓанецов па да си ја загарантира таа позиција). Како и да е прво нека дојде па ќе може да се збори што и како :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Емануелсон е добро решение само до крајот на сезоната. Потоа мора да се земе траен лев бек(освен ако до тогаш не направи некое чудо холанѓанецов па да си ја загарантира таа позиција). Како и да е прво нека дојде па ќе може да се збори што и како :)
Го купивне или е на позајмица до Јуни во Милан ?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Реднап: Крањчар може да си замине ....... Тука

- Добро дојден си во Милан !!! :smir:
абе да му ебам коњот,он ќе го оправа Милан,или е асално нешто или ништо.доста од вакви :) Да кажеше Модрич..да :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Сасуке, абе кажите линк од каде се ги копате информацииве.
Дали Емануелсон доага сега или на лето? ај пиши.
http://www.milannews.it/
Само ќе си идеш на гугл транслејт за да ги разбираш вестиве.

Ја колку што знам денес треба да помине лекарски прегледи Емануелсон.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Според оваа статија на миланњус , Емануелсон е веќе наш играч.


И еве ги веројатните состави за вечер

MILAN (4-3-1-2): Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Gattuso, Ambrosini, Flamini, Robinho, Cassano, Ibrahimovic

Facilities: Rome, Oddo, Papastathopoulos, Bonera, Yepes, Merkel, Pato.

Cesena (4-3-3) : Antonioli, Ceccarelli, Von Bergen, Pellegrino, Dellafiore, Word, Colucci, Caserta, Schelotto, Malonga, Bogdan

Facilities: Calderoni, Benalouane, Piangerelli, Gorobsov, Appiah, Sammarco, Budan.

Касано добива шанса од 1ва минута вечер (според ова), а поодбранбена клупа од оваа вечерва не памтам да сме имале.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Според оваа статија на миланњус , Емануелсон е веќе наш играч.


И еве ги веројатните состави за вечер

MILAN (4-3-1-2): Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Gattuso, Ambrosini, Flamini, Robinho, Cassano, Ibrahimovic

Facilities: Rome, Oddo, Papastathopoulos, Bonera, Yepes, Merkel, Pato.

Cesena (4-3-3) : Antonioli, Ceccarelli, Von Bergen, Pellegrino, Dellafiore, Word, Colucci, Caserta, Schelotto, Malonga, Bogdan

Facilities: Calderoni, Benalouane, Piangerelli, Gorobsov, Appiah, Sammarco, Budan.

Касано добива шанса од 1ва минута вечер (според ова), а поодбранбена клупа од оваа вечерва не памтам да сме имале.
Pa koga gi nema sidorf,Inzagi i Boateng sto ocekuvas...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
И коментаторот на Спортклуб кажа дека Емануелсон е новото засилување на Милан од Ајакс

Eдит: Комшивките губат од Удине :vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Големо чудо ако губеле не бидете и вие како нив 10 страни да ми пишувате тука дека губеле :smir:
Битно е Наполи да киксне :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom