Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето ќе се затвори: .
P

PewDiePie

Гостин
Абе тевез,макси шакси,тогаш си знаете Пипо и "големиот" талент Шашави го фаќаат патот.

Сидорф беше убедливо најслаб денес бе,два паса не можеше да сврзе кој гледаше знае. Таиво бар ја рогна напред за вториот гол,не дека сакаше ама се случи ете,испадна 50% кривец за голот. Инаку се гледа дека се плаши да тргне во продор,ама исто така се гледа дека за 80% знае повеќе да игра фудбал од анте ботовина. Ќе се заебат ако го шитнат уште сега,нека седи до крај на сезона мислам дека ќе се оправи.

Колку очајно ни фали јак копач на местото од Бомел/Амброзини,не ораа денес.
Емануелсон и тој,беше надежен сега се изгуби тотално.
Нека им го даде Зимава на фиорентина чичко,господ знае иста вредност имаат со тие 5-6 мил. за пола година договр на Монтоливо.

Робињо почнува да ме курчи,многу лежено и не заинтересирано игра,маме му ебам,а за зицерите не сакам ни да зборувам,само нека дојде Тевез и со Ибра во напад друга песна ќе се пее.
 
P

PewDiePie

Гостин
значи

Реал, Баерн, Челзи, Арсенал, Јунајтед/Бенфика и АПОЕЛ

и што правиме сега? :D ... АПОЕЛ не ни се паѓа макар Робињо и следна да погоди празен гол
Само реал и манчестер не,зошто ќе не отворат како Рио Маре туната што ја отворив прееска. А со Баерн,Челзи,Арсенал ќе играме што кур,топка е. Мада нивните средни редови в.с. нашите :coffee:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
НАПОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕН!!
*нека се проајде посочениот
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.171
Ако се плашиме и од Арсенал тогаш копачките на ѕид и да го распуштиме клубот. :)

Најискрено, премногу е потценет овој Милан. А мислам дека по ќе имаме проблеми со Челзи и Баерн отколку со Манчестер.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Кој било нека се падне, добро, ај барем Реал не мора, со сите други можеме.
знам тоа дека ќе се носиме со сите ама поентата е што веќе три сезони играме веднаш во 1/8 финале со силни противници кога може полесно да се помине и потоа да се размислува за потешки дуели ама за тоа треба да се запотат малку повеќе уште во група да се биде прв, добро оваа година оправдано за Барса зборуваме но сакам да кажам дека сепак е важно да ли си прв или втор во група а не само да се помине понатаму како што некои од овде мислат, како и да е како што кажа да не е Реал па со другите ќе се јуначиме на велико

Може и комшиите :icon_lol:
може може ама во 1/4
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
За Тевез Сити ќе добие 3 мил за позајмицата и уште 17 ако сакаат да го откупат на крај !!

Тевез до крај на годинава ќе добие 3,5 мил плата, а за наредните 3 од договорот ако се потпише по 5 мил по сезона ( а во Сити зема 11 ) и кажите после дека Галијани не е БОГ !!!

За утакмицава нема да коментирам многу не ја гледав, а глеам Таиво изиграл слабо. Ги гледав Лион сеа задњава со Тулуз мислам ја чекав на тикет, кога го гледав Али (да тој со зубите) срцево ми плачеше, ОРАШЕ по цела ебана страна, и у тим на колото у Франција беше.
Да им ги бапнеме Таив, Емануелсон и 20 милиони за Цисоко и голманчето и свите среќни и задоволни.

А више по некоја ебана случајност ( мада не веруем да дојде Де Роси на лето, ќе биде баш работата "доста смо се зајебавали" ), али и Монтоливо и овја од Вардар или тој Камесимијеијриоејиро нема да биде лошо !!

Значи сума сумарум, на лето лев бек и 2 у средина МОРА, ако остане Тевез нормално !

Иначе озбилно мислите дека овој Арсенал може да не отпадне ??

Само Реал да не ни падне, сакам Мурињо да догура барем до полуфинале , друг кој сака !!!

Нити Баерн не ме плаши со никаквана одбрана нити Челзи со "новиот мурињо"
--- надополнето: Dec 7, 2011 1:15 AM ---
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Се е минливо ако има игра како онаа на Сан Сиро минатото коло во лш нормално без судии и глумење. :icon_lol:
Сега посебно кога Берлускони се врати во Милан ќе се расфрла пари исто како до 2007 шо правеше :pipi:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Само Реал да го одбегнеме во 1/8финале и ќе имаме конечно шанси да се пласираме во 1/4финале но доста рано е сега за да се зборува за тоа.
Јас би му дал 2-3 шанси на Таиво за докажување во Серија А па и тогаш ако не успее нека си собира парталите и нека си иде од Милано заедно со Емануелсон и со супер талентот Шарави.Вчера играше некако многу исплашено како да му е прва утакмица во кариера па се надевам дека тоа веќе нема да биде така и дека конечно ќе знаеме дали може да се надеваме на него како лев бек или ќе бараме некој друг.Мексес изигра одлична партија и пресече неколку топки плус во некој ситуации одлично покриваше кога го претрчуваа Де Шиљо.Само да не се повреди пак и да ја подигне формата па со Силва во одбрана би биле вистински кинески ѕид.Сидорф и Амброзини најпаметен потег во кариерата ќе направат ако по завршувањето на сезонава ги закачат копачките на ѕид.Колку и да сакаат да играат веќе неможат и тоа е очигледно од авион.Сидорф вчера играше до кај 50 минута а после тоа едвај одеше по теренот додека Амброзини незнаеше кај се наоѓа и што задача има.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Вчера утакмицата ја изгубија Амброзини и Сидорф..Никој друг..
Амброзини толку лошо игра во последно време,толкава дупка му се осеќа во средината,што она е страшно.Многу киксови,многу изгубени топки вчера.
Сидорф имаше ненормално многу погрешни додавања и потези,што и не е чудно тоа што Пато и Робињо имаа малку шанси. Се што имаа создадоа самите на некоја контра или полу-контра.

Мексес-јес да се врати од повреда,ама она е слабо за да биде иднината во наредните 4 години! И тој имаше недозволиво голем број киксови вчера,иако имаше и добри интервенции(што реално глеано па срамота и да ги нема протв Плзен,а толку се очекува од него) Јас,искрено не би се потпирал на него како идеален и долговечен партнер на Силва во одбрана.Прво засилување според мене треба баш на таа позиција.

Емануелсон- се на се слаба утакмица иако имаше неколку добри повлекувања напред и добри додавања кои досега ги немав видено од него. Нему мислам дека треба да му се дае шанса.

Де Шиљо-колку и да сакаме да сме задоволни од него треба реални да бидеме!:) Слабо во напад,слабо во одбрана.Нему му е простено.Ипак има 19 години,ова му беше прва утакмица,има потенцијал најверојатно,ама..Тој Пилар што беше како мува без глава го бушеше само така. За Петражала кој играше од другава страна кај Таиво да не зборам..Јас му избројав 4 додавања во нозете на противникот што ипак за играч на негова позиција е недозволиво многу.Има време за него..

Сеа што се тиче осмина - финале јас мислам дека малце имаме комплекс во последно време со ова,така да подобро некоја „условно“ послаба екипа за полесно да го тргнеме товарот од на глава. Можеме да играме со секого и верувајте дека сите кои се први во група се плашат од нас и ние сме најнепосакуваниот противник за било која екипа моментално. Манчестер не верувам дека ќе биде прв во група,така да јас Бенфика као можен противник ја рачунам. Го сакам Апоел во осмина-финале,ама и да падне некој друг сигурен сум дека можеме да го добиеме.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи после Борусија- Марсеј, вашата утакмица беше чиста намештаљка ... При водство од 0-2 и милијарда шанси и стативи на крај да примите 2 ефтини гола ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom