Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.321
Поени од реакции
21.709
Ван Бомел ни го дадоа пациентите од Мјуних !
А ние им го дадовме на нив. Не сакавме директно да ви го дадеме, беше на дополнителна обука по карате во Германија неколку години.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Пред некој ден се заебав и пишав дека барселона е фаворит во утакмицата...Отворам билтен да играм спортска ми се одимили го фрлив пенкалото кога видов што коефицент ни дале,а деновиве ги следев што пишуваат во нивнион фан клуб,а гледам и по странициве што се врти дека ФАРСЕЛОНА ќе го издува МИЛАН на САН СИРО.Па добро во кој свет живееме ние? :tapp:
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Пред некој ден се заебав и пишав дека барселона е фаворит во утакмицата...Отворам билтен да играм спортска ми се одимили го фрлив пенкалото кога видов што коефицент ни дале,а деновиве ги следев што пишуваат во нивнион фан клуб,а гледам и по странициве што се врти дека ФАРСЕЛОНА ќе го издува МИЛАН на САН СИРО.Па добро во кој свет живееме ние? :tapp:
Доста е реално брат,размисли малку "НЕ навивачки"Играме со најјакиот тим на сите времиња;)Нерешено да заврши јас ќе бидам презадоволен:)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Доста е реално брат,размисли малку "НЕ навивачки"Играме со најјакиот тим на сите времиња;)Нерешено да заврши јас ќе бидам презадоволен:)
Зошто најјак на сите времиња? :D Последната што ја игравме на Камп ноу имаа 20 шута од кои 14 беа наменети за навивачите,тие што одеа во оквир на голот беа за загревање на Абијати,а голот што ни го даде Виља не сакам да го коментирам! :)
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Зошто најјак на сите времиња? :D Последната што ја игравме на Камп ноу имаа 20 шута од кои 14 беа наменети за навивачите,тие што одеа во оквир на голот беа за загревање на Абијати,а голот што ни го даде Виља не сакам да го коментирам! :)
Зашто најјак?Фудбалот што го играат со посед од 80% до сеа не го играл никој,шутеви просечно по 20 на натпревар...Кажи ми ти кога на најтрофејниот клуб у свет некој до сеа му шутнал 20 пати у гол(утакмицата на Камп Ноу беше најслабото издание на Милан последниве 10 год,играа курташак едноставно со нас)?Утре ваѓаме поволен резултат само ако зе здиви Ибра:DПодруго не гледам како:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.192
Доста е реално брат,размисли малку "НЕ навивачки"Играме со најјакиот тим на сите времиња;)Нерешено да заврши јас ќе бидам презадоволен:)
Кога се вратиле Гали, Барези, Малдини, Тасоти, Костакурта, Рајкард, Коломбо, Донадони, Ван Бастен, Рајкард, Гулит и Анчелоти на активен и професионален фудбал ??

И кога играме со нив ??

Не сум у тек нешто !
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:14 AM ---
Зашто најјак?Фудбалот што го играат со посед од 80% до сеа не го играл никој,шутеви просечно по 20 на натпревар...Кажи ми ти кога на најтрофејниот клуб у свет некој до сеа му шутнал 20 пати у гол(утакмицата на Камп Ноу беше најслабото издание на Милан последниве 10 год,играа курташак едноставно со нас)?Утре ваѓаме поволен резултат само ако зе здиви Ибра:DПодруго не гледам како:)
И извадивме нерешено, а замисли да не игравме најлошо во последните 10 години :icon_lol: (мајндфакд така ? )

Тие 20 шута беа лесно одбранети од редарите на 25-иот ред на Сан Сиро * !

Ноу Камп*, се извинувам !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зошто најјак на сите времиња? :D Последната што ја игравме на Камп ноу имаа 20 шута од кои 14 беа наменети за навивачите,тие што одеа во оквир на голот беа за загревање на Абијати,а голот што ни го даде Виља не сакам да го коментирам! :)
Бидејќи е уникатна екипа која лесно стигнуваше досега до титулата во ЛШ(што не е видено уште во времето на Милан со Ван Бастен и Реал Мадрид),бидејќи игра совршен технички фудбал што не го играла ниту една екипа во историјата,бидејќи во составот го има најдобриот фудбалер во денешницата и еден од најдобрите во историјата,бидејќи имаат невидена кохезија во тимот и одлична воиграност како никој друг тим,..итн итн...
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Ок го разбирам вашиот оптимизам..сепак и на Боатенг,В.Бомел,Ночерино и Аквилани им се дешава еднаш во 10 натпревари да изиграат како што треба,да се надеваме дека тоа ќе биде денес:D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.192
Mилан со ХоланЏаните, додека Барса не ја одбрани ЛШ не рачунам !

Иначе сликата ми беше за муабетов, барса прае она, прае ваке, игра таке, преку кур.

Игра големи ташаци, 100 пута на меч Валдес ја допира топката, игра досадна и иритантна и педерска игра !!

Погледни го Милан со ХоланЏаните како играл, да видиш што е Атомски фудбал, или ти тотален фудбал, да видиш што правеле Ван Бастен и Гулит !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Бидејќи е уникатна екипа која лесно стигнуваше досега до титулата во ЛШ(што не е видено уште во времето на Милан со Ван Бастен и Реал Мадрид),бидејќи игра совршен технички фудбал што не го играла ниту една екипа во историјата,бидејќи во составот го има најдобриот фудбалер во денешницата и еден од најдобрите во историјата,бидејќи имаат невидена кохезија во тимот и одлична воиграност како никој друг тим,..итн итн...
Лесно? :) Флешбек и тоа краток!Мината година кога го поминаа Реал,судијата супер судеше,затоа што Барселона го играше најјакиот фудбал а Реал не и затоа им еба мамата.2009 мислам беше,на сите добро ни е позната утакмицата со Челси и све тоа пак поради добриот фудбал што го игра Барселона.2006 Голот на Шевченко,само што не беше гол,цел свет виде дека е гол судиите направиле мал пропуст и све тоа поради добрата екипна игра на Барселона!!И добро каде е овде јачината на тимот што му го праете најјак на сите времиња? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom