Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Иначе, интересен податок е тоа што Касано најмногу голови во кариерата забележал против Јувентус
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Еве ги повиканите за утрешното дерби:)
Abbiati, Amelia, Roma, Antonini, Bonera, De Sciglio, Nesta, Taiwo, Thiago Silva, Zambrotta, Ambrosini, Aquilani, Boateng, Emanuelson, Nocerino, Seedorf, Van Bommel, Cassano, El Shaarawy, Ibrahimovic, Inzaghi.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Abbiati
Zambrota, Nesta, Thiago Silva, Taiwo
Nocerino, van Bommel, Seedorf,
Boateng
Ibrahimovic, Cassano​

Моментално ова е најдобриот состав што можеме да го извадиме.​
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Антонини и Бонера? Пиши пропало уште од сега :) Таиво се опорави така да ќе си игра место Антонини а Замброта десно, што и не делува толку застрашувачки
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296

Ми се плаче мајке ми !!

Где си сад, кад нам највише требаш !!
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
^ Пробувам да те сватам некако али не ми иде .. Како тоа можеш да го бараш Руи Коста 30 милиони еура вредно засилување ако не се лажам и тоа во 2001ва година ако не и најскап евер трансфер во Милан чоек кој можеби некој 65 утакмици у низа од првата утакмица во дресот на Милан неможеше гол да даде, а толку да го хејташ и не го сакаш Кака ( детето кое го посрамоти овој твојов Руи Коста уште во самиот старт откако Кака пристигна во Милан и го седна на клупа тој 30 милиони еура вреден газ) па и да плукаш по него ...

Се надевам дека утре ќе изиграме без пардон и конечно ќе изгледаме една асална партија приредена од Милан и Алегри.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
^ Пробувам да те сватам некако али не ми иде .. Како тоа можеш да го бараш Руи Коста 30 милиони еура вредно засилување ако не се лажам и тоа во 2001ва година ако не и најскап евер трансфер во Милан чоек кој можеби некој 65 утакмици у низа од првата утакмица во дресот на Милан неможеше гол да даде, а толку да го хејташ и не го сакаш Кака ( детето кое го посрамоти овој твојов Руи Коста уште во самиот старт откако Кака пристигна во Милан и го седна на клупа тој 30 милиони еура вреден газ) па и да плукаш по него ...

Се надевам дека утре ќе изиграме без пардон и конечно ќе изгледаме една асална партија приредена од Милан и Алегри.
Реално брат голема глупост трасна, ако гледаше фудбал Милан како аутсајдер ко освои Лига на Шампиони ќе знаеше дека Руи Коста беше најдобриот играч во составот. Кака исто така неколку години покасно беше клучен играч за титулата, секој своевремено. А дека ни треба играч како нив двата моментално во составот, ни треба!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
епа во ред тогаш. Те прашав оти не вервам дека некој чита на латиница.
Има нешто шо се вика формат и сетингс на јазиците. :D или па контрол панаел таму среди си додај си мк :D :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
^ Пробувам да те сватам некако али не ми иде .. Како тоа можеш да го бараш Руи Коста 30 милиони еура вредно засилување ако не се лажам и тоа во 2001ва година ако не и најскап евер трансфер во Милан чоек кој можеби некој 65 утакмици у низа од првата утакмица во дресот на Милан неможеше гол да даде, а толку да го хејташ и не го сакаш Кака ( детето кое го посрамоти овој твојов Руи Коста уште во самиот старт откако Кака пристигна во Милан и го седна на клупа тој 30 милиони еура вреден газ) па и да плукаш по него .


И покрај тоа што тој газ беше седнат на клупа, тој газ кога ќе имаше шанса да игра играше фантастично, никад тој газ не се побунил и никад не направил ништо лошо !!

Го напушти Милан кога више не беше потребен и го направи тоа со достоинство поздравувајќи се со фановите!

А тоа нежното газе што сите толку го лижете го напушти Милан кога му беше најпотребен, и кога ги излажа фановите и си замина као педерче некое у Мадрид дирекнто од Бразил, колку да си добро фудбалериште ако си пичка џабе е !!

Плус не сум го плукал ја повредениот никад дур играл у Милан иако со партиите последните две сезони заслужувал тоа да го праем, но сега ќе го плукам пошто е дрво не видено и не ми треба да ми се враќа у Милан !!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868


И покрај тоа што тој газ беше седнат на клупа, тој газ кога ќе имаше шанса да игра играше фантастично, никад тој газ не се побунил и никад не направил ништо лошо !!

Го напушти Милан кога више не беше потребен и го направи тоа со достоинство поздравувајќи се со фановите!

А тоа нежното газе што сите толку го лижете го напушти Милан кога му беше најпотребен, и кога ги излажа фановите и си замина као педерче некое у Мадрид дирекнто од Бразил, колку да си добро фудбалериште ако си пичка џабе е !!

Плус не сум го плукал ја повредениот никад дур играл у Милан иако со партиите последните две сезони заслужувал тоа да го праем, но сега ќе го плукам пошто е дрво не видено и не ми треба да ми се враќа у Милан !!
Овде морам да те попрам,сите знаеме дека Берлускони го даде Кака да излезе од криза дечкото не сакаше да си оди ама газдата на некој начин го избрка.Како прво ја прифати понудата од Сити што беше патетично таков играч да заврши таму и како второ утредента одма ја прифати понудата од Реал(по одбивањето на Кака да оди во сити)Или сето ова сите го заборавивте и сеа ќе го кривиме човекот леле ваков леле таков,ако е така и Шева замина кога ни беше најпотребен па заради отидовме в дупка и игравме Уефа се сеќаваш??Лично не ги успорувам квалитетите на Руи,туку ми беше и еден од омилените кога играше во Милан,ама зошто да ги пљукаме и другите кои ни донесоа успех...
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Швалерот вчера како прав јебоња со коптерот си дошол директива у Миланеоло, али без малолетничките :) Се видел со Гали, со Алегри и седел дури на ручек и со фудбалерите (и балетаните Анте и Бонерка) Се распитуел и за состојбата на повредените, изглеа ќе им мења терапија со секси докторици :D (али со Патката исто ќе остане Барбара не му давала кај докторките) (n)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Abbiati​
Zambrota, Nesta, Thiago Silva, Taiwo​
Nocerino, van Bommel, Seedorf,​
Boateng​
Ibrahimovic, Cassano​

Моментално ова е најдобриот состав што можеме да го извадиме.​
Алегри ако сака голема победа нека игра со овај состав а не да го става Аквилани таму каде шо не треба. :)
Abbiati​
Zambrota, Nesta, Thiago Silva, Taiwo​
Boateng, Aquilani, Emanuelson​
Seedorf​
Ibrahimovic, El Sharaawy​
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Реално брат голема глупост трасна, ако гледаше фудбал Милан како аутсајдер ко освои Лига на Шампиони ќе знаеше дека Руи Коста беше најдобриот играч во составот. Кака исто така неколку години покасно беше клучен играч за титулата, секој своевремено. А дека ни треба играч како нив двата моментално во составот, ни треба!
Да те поправам малку, Милан како аутсајдер во 2007 ја освои ЛШ, а 2003-та воопшто Милан не беше аутсајдер со сите тие засилувања донесени година или две предтоа каде што се напрај шампионски тим, а дека Руи Коста бил најдобар во составот ќе си го прашам тулево секогаш таа 2003та пред него ќе бидат Сидроф, Шева, Инзаги ете дури ќе се воздржам да не го ставам и Гатузо пред него кој беше фантастичен таа година, а Милан со Кака како аутсајдер ја освои ЛШ 2007-ма година. За тебе лично можеби Руи Коста бил најдобриот тие години за мене не имало ред други подобри играчи пред него!


И покрај тоа што тој газ беше седнат на клупа, тој газ кога ќе имаше шанса да игра играше фантастично, никад тој газ не се побунил и никад не направил ништо лошо !!

Го напушти Милан кога више не беше потребен и го направи тоа со достоинство поздравувајќи се со фановите!

А тоа нежното газе што сите толку го лижете го напушти Милан кога му беше најпотребен, и кога ги излажа фановите и си замина као педерче некое у Мадрид дирекнто од Бразил, колку да си добро фудбалериште ако си пичка џабе е !!

Плус не сум го плукал ја повредениот никад дур играл у Милан иако со партиите последните две сезони заслужувал тоа да го праем, но сега ќе го плукам пошто е дрво не видено и не ми треба да ми се враќа у Милан !!
А што направил Кака лошо тоа што лично претседателот на клубот сакаше да го шитне за страшно дебели пари, што може играч против тоа освен да го одбере најдобриот пат за него, али ај како што кажав неможат да те сватам кога плупаш по Кака глеам дека страшно си убеден дека Кака е предавник и слично различно гледаме на работите, а тој газ сам си отиде од Милан затоа што ова детево го седна на клупа па изглеа си забораил како плачеше Руи Коста дека несака да седи на клупа па отиде на крај во една мочана Бенфика затоа што тоа му беше максимумот.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Алегри ако сака голема победа нека игра со овај состав а не да го става Аквилани таму каде шо не треба. :)
Abbiati​
Zambrota, Nesta, Thiago Silva, Taiwo​
Boateng, Aquilani, Emanuelson​
Seedorf​
Ibrahimovic, El Sharaawy​
Со овој состав само на ПЕС или Фифа може да се излезе на терен ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom