Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
и тиаго силва не беше поарен, а сите за неста сте се фатиле!
штета што тиаго силва не е 35 години, та инаку он ќе го јадеше, цел! o_O
--- надополнето: Sep 12, 2011 9:31 PM ---
Ajdeee SUPER , samo taka.. jas ocekuvam i da padne avionot da umraat site osobeno taiwo :mad: ..

Juventus lani imase nad 85 povdredi

Ajde da ve vidime ova god... vas

NAPRED JUVE <3 .. Fala za Pirlo .. 0 EURO :) ohhohohoh hahahaha
ај дајте му на планискиот човек сите по еден лајк!
и да, пирло е многу добар играч, ќе го видиме за некое коло...
--- надополнето: Sep 12, 2011 9:32 PM ---
Ve boli a ??

Ne ste naviknati na povredi , na nisto vie ?? :D

Ajde golema ekipa ste?? a

Ajde igrajte so Bad Boy Cassano hahaha
преку екран смрдиш на овча лој!
--- надополнето: Sep 12, 2011 9:35 PM ---
Бар играме,вие кај играте??
Милан да не сум крив што имате морони од лекари,дебилен комплекс кај што тренираат,и што раководството на клубот најми толку дебилен тренер кој очигледно е дека е дрво(за лани зборам)??
Ахх тој галијани доста комлекси ви набил,а ако мислиш дека пирло ќе изигра повеќе од 5 утакмици на ниво сезонава ти си голем оптимист другарче :)
тоа му е у крвта на навијачите на јувентус, да се јачаат и после неколку кола да пцуат и да праат ајвар :confused:
а па што беше кога ги земаа просечните диего, мело, амаури и тн... папапапапа! :X3:
--- надополнето: Sep 12, 2011 9:41 PM ---
и да, да испадне милан со касано и со пато у напад, мислам дека касано особено, ќе ја отвори барса како паштета (y)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Аман бе лингвисти. :pos:

Иначе, кај нас не се знае Пике дали ќе игра. Таман се мислевме дека се опоравил од повредата, сега кога слушнал дека Ибрахимович не патува во Барселона, паднал во депресија. :LOL:
Абе он отпатувал за Барселона, таму се повредил на тренингот, не во Милано... Значи има помеѓу нив нешто :D
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Поздрав Росоњери ,еве ме и мене после 4 месеци пауза со тапа перидот за нас.
Дај баталете граматиката и некој кловној по форимиве него сто мислите за вечер.
Мое мислење да не бидам лошо сватен али поарно што не игра Ибра вечер. Не за тоа што во јаки мечеви ја оплескувал туку што треба да игра против психологијата а тој тука е слаб па поарно да не е на терен отколку да не унаказит со црвен картонили други казни,
Од друга страна мислам дека ,,елката,, вечер ке заврши работа особено ако Таиво и Емануелсон се надевам на левата страна ко неутрализираат Меси.
Мислам дека моментално Касано е во животна форма но проблем е исто како во ТИМ купот да не остани сам во нападот и тога не се надевајте на гол бидејки нема да мозе да се стравива со два стопера. Ке мора Сидорф/Аквилани/Боатенг да играат офанзивно. АЈДЕЕЕЕЕЕ ХРАБРООО
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Постарите навивачи ќе се сетат на оној поништен гол на Шевченко, тоа беа сезони кога Барселона полека се претвораше во Уефалона, па сега редно е да им покажеме кој беше и кој уште е страв и трепет тим во светот.
Еве го поништениот гол на Шева пред неколку сезони:mad:
Tимовите од ЛШ не го даваат максимумот кога тие се среќаваат со FUCKLONA и им овозможуваат лесно да стигнат до победа.
Време е за одмазда,време е коскулето Меси со FUCKLONA да се порази, oдиме на позитивен резултат вечерва Forza Milan;)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
^ :vozbud:

П.С.

Еве што вели каталонски Спорт:
Абате на клупа? Srsly? Ако Абате е на клупа ова ќе биде предефанзивна формација со 1 напаѓачки ориентиран играч, другите ќе „гонат“...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
за куро ни се два голмани резерва?
ова се глупости.
А, кој рече дека 2 голмани резерва ќе имате? Ако можеше колку што сакаш играчи на клупата, ние цела Барса Б ќе ја ставевме на клупа.
Tоа ти се играчите кои отпатувале во Барселона и се во можност да играат, а секако дека 2ца од нив нема да влезат во списокот за натпреварот. ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А, кој рече дека 2 голмани резерва ќе имате? Ако можеше колку што сакаш играчи на клупата, ние цела Барса Б ќе ја ставевме на клупа.
Tоа ти се играчите кои отпатувале во Барселона и се во можност да играат, а секако дека 2ца од нив нема да влезат во списокот за натпреварот. ;)
ааа епа од кај знам шо значи она suplentes.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Касано ќе стартува, сега изјави Галијани !
Да, Галијани изјави дека Милан е тим кој низ историјата преферирал да игра со 2 напаѓачи па така ќе биде и против Барселона. Па според оваа информација ова е можниот тим

Abbiati Abate Nesta T.Silva Zambrotta Nocerino Van Bommel Seedorf K.P.Boateng Pato Cassano
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Да, Галијани изјави дека Милан е тим кој низ историјата преферирал да игра со 2 напаѓачи па така ќе биде и против Барселона. Па според оваа информација ова е можниот тим

Abbiati Abate Nesta T.Silva Zambrotta Nocerino Van Bommel Seedorf K.P.Boateng Pato Cassano
Ахх....Емануелсон сакав да го видам во првиот тим ! :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom