Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Пато си пенетрират низ одбранава на БАрса ко црнец кај плавуша....и во моментов да не се сплеткаше,чиста шанса.... :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Слабо ги оштетија со свирнатиот офсајд кој не постоеше а Пато имаше шанса иста ко онаа кога го даде првиот гол ...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
767
Ебате Абате. Што беше работата со Боатенг, мистериозно исчезна. Ептен слабо Касано.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
71 - Xavi completed 71 passes in the first half vs AC Milan, more than the total of those completed by the Rossoneri (69). Monologue

со еден збор Boooooooring :icon_lol:. Озбилно, досаден натпревар некако тромав...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Аууу колку глуп гол примивме додека се договорат кој да иде на топка ...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Зошто овој Аботе не ја изби топката во аут :/ го остави меси да си помине така Ццц..

Ај во второ очекувам барем 1 гол да дадеме :P
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
искрено, почнав да го почитувам алегри. добар стручњак ке излезе дека е, за разлика од дебилот кај нас
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Слабо ги оштетија со свирнатиот офсајд кој не постоеше а Пато имаше шанса иста ко онаа кога го даде првиот гол ...
И после тоа имаше две добри шанси Пато. Мене Касано ме курчи ај што не помага назад туку и напред тие неколку топки што му ги дадоа ги поеба. Одлична зонска одбрана играат Милан сега за сега, ја сум сигурен да излезеа со "christmass tree" формацијата на Анчелоти(кој е моментално гостин во Sky :icon_mrgr:) ќе беа уште поопасни на контри со Емануелсон впрочем тоа е и единствената шанса за гол. Друга работа сега веќе во второ полувреме и Пато и Касано ќе дадат душа, затоа требаше само со еден шпиц да се игра од почетокот, па после 60та-70та да влезе другиот, вака сега на клупа нема никаков напаѓач кој ќе го освежи нападот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom