Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Не играј курот, Наполи има подобар состав... имате среќа Снајдер што го задрживте, уште тој да го дадовте, е тек тогаш немаше куче да ве јаде -.-
Ако наполи има подобар состав од Интер тогаш нема смисла да ги споредуваме Милан и Наполи ,каде каде наполи ќе има подоабр состав од вас.Значи ова сезона наполи 1,интер 2,милан 3 така ?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Од кога почна на фан клубот на Милан да коментираат за Интер тука на мене ми мирисе нешто на страх,нешто миланезиве не се сигурни ко лани што беа оваа година нешто не оди како што треба па почнаа да ги проценуваат играчиве на интер за да видат дали имат некоја си шанса,и дали шансата што ја имаа лани ќе им се повтори некгоас повторно:P
Уште па ако го земите тАвез :D е тек тоаш наебавме :icon_lol:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Ако наполи има подобар состав од Интер тогаш нема смисла да ги споредуваме Милан и Наполи ,каде каде наполи ќе има подоабр состав од вас.Значи ова сезона наполи 1,интер 2,милан 3 така ?
Со кого фатив ја да се опраам, гледај реално малце... што ви е подобар составот од минатата сезона? НИШТО! и очекуеш појќе да постигнете? тешко...
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Уште па ако го земите тАвез :D е тек тоаш наебавме :icon_lol:
Да да тогај најного ќе наебате хахах:P
--- надополнето: Aug 30, 2011 1:04 AM ---
Со кого фатив ја да се опраам, гледај реално малце... што ви е подобар составот од минатата сезона? НИШТО! и очекуеш појќе да постигнете? тешко...
Зошто да не бре другар можеби некој ќе се покаже маж и ќе каже јас ги зимам конците во раците кој сака да ги одплете нека повеле :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ако наполи има подобар состав од Интер тогаш нема смисла да ги споредуваме Милан и Наполи ,каде каде наполи ќе има подоабр состав од вас.Значи ова сезона наполи 1,интер 2,милан 3 така ?
Гарант Интер ќе биде прв со Форлан како замена за Ето (y)
Од што сте јаки и имате подобар состав од Милан и Пандев го продадовте.

Него ајде немам намера да ти објаснувам колку ќе биде Интер ослабен сезонава најдобро е сам да си видиш.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Гарант Интер ќе биде прв со Форлан како замена за Ето (y)
Од што сте јаки и имате подобар состав од Милан и Пандев го продадовте.

Него ајде немам намера да ти објаснувам колку ќе биде Интер ослабен сезонава најдобро е сам да си видиш.
Абре ае шо ќе се мачаш да штракаш по таа тастатурата и така и така не ти ја бива ного,подобро е што не се мачаш...А за сезоната кој како ослабел или се здебелил самата игра и текот на првенството ќе покаже:icon_lol:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Со кого фатив ја да се опраам, гледај реално малце... што ви е подобар составот од минатата сезона? НИШТО! и очекуеш појќе да постигнете? тешко...
Незнам зашто влагате во дискусија со ваков човек кој очигледно и да земеш да му ги нацрташ работите тој пак ќе си тера по негово и на крај ќе ти го спомне триплето и цела таа бајка која ја проживеа Интер, а што е најлошо сеуште се нема разбудено од таа бајка и ги нема отворено очите и да види дека само црни облаци и невреме има над неговиот Интер и дека неговиот тим е онаму кај што бил од стално позади Јувентус и Милан ( освен периодот послем Калчополи ), но ајде надевај се барем дека Морати ќе добие желба и мотив повторно да го одврзе кесето и да ви го оправи тимот колку толку да бидат достојни и кадарни за нешто повеќе од пласман во ЛШ.

А овој нашиов чичко Фестер аир да не види , ни ги направи мудава цитрони со тој фамозен Мистер Х ... :mad: уште непреболената љубов Кака да ни го вратеше немаше ич да му се замарам за успех во ЛШ али ај и со овој играчки рустер треба да биде на добро.

А и мило ми е што го домкнаа Аквилани, повеќе бев за Монтоливо али ај и вака не е лошо супер ќе се покаже и докаже годинава зашто човекот е играчина само слепциве од Ливерпул што ќе го увидат тоа годинава па ќе се каат и ќе си гризат од газот ептен ќе ми биде мило од него и Касано годинава најмногу очекувам да се покажат и блеснат кога ќе биде најпотребно. Скудетово не би требало да им избега од раце и да си го одбранат достојно ( не ми текнуе кога последен пат Милан освоил и го одбранил скудетото па ако некој знае нек пише ме мрзи да барам ) само нек се здрави и убави играчиве и доволно ќе е. Ах таа ЛШ ај вадља годинава ќе го поминеме тоа 1/8 финале што се мислам пак ќе биде многу тешко зашто вадља ќе завршиме како 2ри во група и ќе налетаме на некој заебан во тоа 1/8 финале али ај редно е да не прати среќа и да покажат муда и желба играчиве за нешто повеќе зашто ми се плаче кога ќе ми текне како мизерно испаднаа лани од Тот'нам.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
И јас да пишам и јас во врска со трансферите. Мексес, Таиво и Аквилани изгледаат како доста солидни засилувања ако се земе во предвид дека сега на секоја позиција имаме по 2 квалитетни играчи. Можеби не се сите од светска класа но сепак квалитетни. Е сега добро би било да се има еден млад дефанзивен среден играч (моментално тоа се МВБ, Амбро и Гатузо) но мора да се знае дека еден од претходно споменатите мора да си оди. Тоа оваа година тешко дека ќе се случи така да тоа е тоа на таа позиција. Шпекулациите за Кака се доста интересни. Од една страна добро би било да се се врати дома мајсторот бидејќи сите знаеме за што е способен а и мислам дека полека му се враќа формата, но од друга страна би можело да се јави мало незадоволсто во тимот бидејќи еден од Робињо и Касано би бил туршија (длабока резерва).

п.с.
Спасов, брат...
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Незнам зашто влагате во дискусија со ваков човек кој очигледно и да земеш да му ги нацрташ работите тој пак ќе си тера по негово и на крај ќе ти го спомне триплето и цела таа бајка која ја проживеа Интер, а што е најлошо сеуште се нема разбудено од таа бајка и ги нема отворено очите и да види дека само црни облаци и невреме има над неговиот Интер и дека неговиот тим е онаму кај што бил од стално позади Јувентус и Милан ( освен периодот послем Калчополи ), но ајде надевај се барем дека Морати ќе добие желба и мотив повторно да го одврзе кесето и да ви го оправи тимот колку толку да бидат достојни и кадарни за нешто повеќе од пласман во ЛШ.

А овој нашиов чичко Фестер аир да не види , ни ги направи мудава цитрони со тој фамозен Мистер Х ... :mad: уште непреболената љубов Кака да ни го вратеше немаше ич да му се замарам за успех во ЛШ али ај и со овој играчки рустер треба да биде на добро.

А и мило ми е што го домкнаа Аквилани, повеќе бев за Монтоливо али ај и вака не е лошо супер ќе се покаже и докаже годинава зашто човекот е играчина само слепциве од Ливерпул што ќе го увидат тоа годинава па ќе се каат и ќе си гризат од газот ептен ќе ми биде мило од него и Касано годинава најмногу очекувам да се покажат и блеснат кога ќе биде најпотребно. Скудетово не би требало да им избега од раце и да си го одбранат достојно ( не ми текнуе кога последен пат Милан освоил и го одбранил скудетото па ако некој знае нек пише ме мрзи да барам ) само нек се здрави и убави играчиве и доволно ќе е. Ах таа ЛШ ај вадља годинава ќе го поминеме тоа 1/8 финале што се мислам пак ќе биде многу тешко зашто вадља ќе завршиме како 2ри во група и ќе налетаме на некој заебан во тоа 1/8 финале али ај редно е да не прати среќа и да покажат муда и желба играчиве за нешто повеќе зашто ми се плаче кога ќе ми текне како мизерно испаднаа лани од Тот'нам.
Ја незнам како не го знаете членот Pazzini

Y U NO LET ME HAVE FUN ! I'M 14
:pos:

Него, се согласувам за Аквилани и Касано, и јас оваа година очекувам доста од нив двајца како за Милан така и за репрезентацијата (повеќе за Милан :D). Аквамен е одлично засилување неговата креативност и тоа како ќе ни се најде во средината практично само тој и Сидорф знаат да дадат топка од тој дел на теренот, само да успеат да го средат некако во Милан Лаб со тие повредите. За Касано нема што да се објаснува се знае само моралот да му биде на високо ниво и нормално дисциплина, немаме подобар техничар (визионер) во клубот од него, затоа и тоа како ни е потребен.

Што заебаа работа со тој Мистер Х, заебаа, не дека го немаше не им се даваше толкава сума на пари за него. Мислам дека ќе се донесе уште еден играч, ако тоа биде Кака ќе биде премија, но и ако не дојде никој пак сум задоволен со овој играчки кадар што го имаме. Најважно од се е што тренерот ни се погоди и покрај негативните критики што ги имаше на почетокот, а и екипата се навикна на неговиот режим, а и не биле за џабе споредбите со Капело. Се надевам дека ќе ја одбраниме титулата во серија а, иначе последен пат кога сме ја одбраниле беше хет трикот од 91–92, 92–93, 93–94, токму под водство на Капело кога бевме "непобедливите" Gli Invincibili.
За лига на шампиони...

...не се знае со нас...It's in our DNA... :icon_lol:

Иначе за трансферите уште нешто..
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Милан - Барса - како што прочитав влезница 57евра ..

Аквилани,Касано,Пато,Робињо,Силва,Ибра,ВанБомел..повикани за репрезентации
AQUILANI - CASSANO: Faroe Islands-Italy, Euro 2012, Friday September 2nd at Torshavn.
Italy-Slovenia, Euro 2012, Tuesday September 6th in Florence.

PATO - ROBINHO - THIAGO SILVA: Brazil-Ghana, friendly, Monday September 5th in London.

IBRAHIMOVIC: Hungary-Sweden, Euro 2012, Friday September 2nd in Budapest.
San Marino-Sweden, Euro 2012, Tuesday Sptember 6th in Serravalle.

VAN BOMMEL: Holland-San Marino, Euro 2012, Friday September 2nd in Eindhoven.
Finland-Holland, Euro 2012, Tuesday Sptember 6th in Helsinki.



Ако пропаднеле преговорите на Рома со Лион за Пјанич - Симплисио(некоја размена) ..може да заврши во Милан.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550


Максвел и Диара и тоа е тоа, не ни треба ништо повеќе :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
"I closed a deal with the Rossoneri, but only in January you will see which one it is. "The pact between the two leaders was confirmed by a document written and signed at dinner"

Во јануари ќе пристигне играч од Џенова. Кој ќе биде жити се? Кучка? :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин


Максвел и Диара и тоа е тоа, не ни треба ништо повеќе :D
мхм ќе прочитаме на крај Фабио Симплицио=Мистер ИКС :icon_lol:
--- надополнето: Aug 30, 2011 9:31 AM ---
"I closed a deal with the Rossoneri, but only in January you will see which one it is. "The pact between the two leaders was confirmed by a document written and signed at dinner"

Во јануари ќе пристигне играч од Џенова. Кој ќе биде жити се? Кучка? :icon_lol:
Али не е дефинирано дали ние ќе купиме играч или тие ќе купат играч од нас.

П.С. Кучка мислам изјави дека или другото Лето или во Јануари ќе одел во интер.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Овај Spasov_I ми личи како да е курназот. Се префрлил да навива за Интер :). Прашва од кога во фан клуб Милан се збора за некој играч на Интер а член на форумот е само 4ти ден:cool:.
Незнам со кој памет вели дека Интер е подобар оваа сезона од Милан па дури Наполи прв, Интер втор, Милан трет :tapp:. Мало сутра. Ќе те видиме во Мај наредната година што ќе напишиш за тогаш изминатата сезона :) (или пак нема повеќе да го користиш форумот?:oops:) .
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Али не е дефинирано дали ние ќе купиме играч или тие ќе купат играч од нас.

П.С. Кучка мислам изјави дека или другото Лето или во Јануари ќе одел во интер.
Па го земаа Меркел, не верувам дека Милан има друг играч за продавање (можеби некој од одбраната). Така да мислам дека Милан ќе биде тој што ќе купи тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom