Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Taiwo кој се повреди со натпреварот со јувентус се врака многу брзо неочекувано ,се очекува да биде повика против дуелот со лацио а пак со барселона да биде фит ! :) тоооо !! ;)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Форлан:"Фала Морати на 32 години ретко кој би те викнал во голем клуб." :pos:
Дечко барем за Форлан нема никад да го критикуваме Морати што го донел,јесте годините да ама за играч како Форлан и на свој 32 години се виде како игра за Уругвај,колку асистенции направи колку гола даде,пример ваков ти е Раул во Шалке па сеа види ти,и ај честито Аквилани,имате една од подобрите средини во европа,на чело со Боатенг.
 
P

PewDiePie

Гостин
А коа веке знаеш толку,спомни барем и Милито што му кажа на Морати,кој исто така беше донесен на 30-тина години во голем клуб,коа му ги испорача сите 3 трофеи истата година.Не дека очекувам истото ама возраста е глупо да ја спомнеш (hint Инзаги,Раул,Гигс и ред други....)
поз
Милито ама ко во жив песок да пропадна сезонава,на Син речениците не мора да ги користиш фала знаеме дека дал витални голови што донесле трофеи,ама и он и Форлан се форма играчи кога ќе во форма се јаки ама кога ќе ги снема,реков жив песок.

А тие што си ги спомнал Пипо,Раул,Гигс се дефинитивно класа играчи а не форма играчи,они на било која возраст ќе се боље од многу помлади фудбалери што играат сега за големи клубови.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Во тек е средба помеѓу Галијани,Браида и челниците на Џеноа..Договараат некој нов Боатенг батињата! :) Или можда ќе ги направиме будали комшииве па да им го земеме Куцка од пред нос..
 
P

PewDiePie

Гостин
Дечко барем за Форлан нема никад да го критикуваме Морати што го донел.........и ај честито Аквилани,имате една од подобрите средини во европа,на чело со Боатенг.
Читам,читам :icon_lol:

Фала иначе,али рака на срце вашата е подобра со Камби и Деки :love:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
12.740
Милито ама ко во жив песок да пропадна сезонава,на Син речениците не мора да ги користиш фала знаеме дека дал витални голови што донесле трофеи,ама и он и Форлан се форма играчи кога ќе во форма се јаки ама кога ќе ги снема,реков жив песок.

А тие што си ги спомнал Пипо,Раул,Гигс се дефинитивно класа играчи а не форма играчи,они на било која возраст ќе се боље од многу помлади фудбалери што играат сега за големи клубови.
Па за 5 милиони бе брат(А негде пишуваше и тотално без пари) и една сезона да изигра како треба ,јас би бил презадоволен.Ке видиме што и како ке биде....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Во тек е средба помеѓу Галијани,Браида и челниците на Џеноа..Договараат некој нов Боатенг батињата! :) Или можда ќе ги направиме будали комшииве па да им го земеме Куцка од пред нос..
Кучка ништо чудно да го земат уште на почетокот на летото се порвзувавме со него.
п.с

 
P

PewDiePie

Гостин
Па за 5 милиони бе брат(А негде пишуваше и тотално без пари) и една сезона да изигра како треба ,јас би бил презадоволен.Ке видиме што и како ке биде....
Добро за парите може да се каже дека до негде е грабеж Форлан,ипак за 5 мил. али ја не би го сакал во тим зошто ем не е млад нема време да се адаптира на калчово,реално гледано уште сезона две во нозе на повисоко ниво да изигра а и сигурно добра плата ќе бара 3+ мил по сезона ? (лупам)
--- надополнето: Aug 29, 2011 6:54 PM ---
Во тек е средба помеѓу Галијани,Браида и челниците на Џеноа..Договараат некој нов Боатенг батињата! :) Или можда ќе ги направиме будали комшииве па да им го земеме Куцка од пред нос..
Тешко за Кучка,скоро отиден во интер е. Може за Велосо,што не би бил лоша опција,или па може и го бараат тие Палоски пак на позајмица,изгледа ништо од Џила.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Тешко за Кучка,скоро отиден во интер е. Може за Велосо,што не би бил лоша опција,или па може и го бараат тие Палоски пак на позајмица,изгледа ништо од Џила.
Е глеаш..На Велосо не ми текна..Уопште не би бил лоша опција..
А не може да се разговара за Палоски затоа што тој више е заминат во Киево на позајмица.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Кучка е најблиску до карактеристиките на Фламини :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Во добри односи се со Џенова ништо чудно да се префрлат на Велосо но исто така добра опција е да се навратиме од Удинезе,Азамоа со Арсенал играше добро иако другиот Армеро некако подобар е :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Па за 5 милиони бе брат(А негде пишуваше и тотално без пари) и една сезона да изигра како треба ,јас би бил презадоволен.Ке видиме што и како ке биде....
Незнам што се упаѓате во наш фан клуб јесте да е Форлан супер играч ама овде ако сака некој може да го направи и дедо и ретардиран и себичњак ... Кога Милан купува играчи сигурно не ни праќате честитки и позз,туку го пцуете и исто омаловажувате..
ПС.Видиго си го потписот кој фаил за друго да не коментираме :D xD(не го сфаќај како навреда...)
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Од кога почна на фан клубот на Милан да коментираат за Интер тука на мене ми мирисе нешто на страх,нешто миланезиве не се сигурни ко лани што беа оваа година нешто не оди како што треба па почнаа да ги проценуваат играчиве на интер за да видат дали имат некоја си шанса,и дали шансата што ја имаа лани ќе им се повтори некгоас повторно:P
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Од кога почна на фан клубот на Милан да коментираат за Интер тука на мене ми мирисе нешто на страх,нешто миланезиве не се сигурни ко лани што беа оваа година нешто не оди како што треба па почнаа да ги проценуваат играчиве на интер за да видат дали имат некоја си шанса,и дали шансата што ја имаа лани ќе им се повтори некгоас повторно:P
Хахаха кој виц :tapp:
Од Интер да се плашиме ?
Да се плашиме од тимот кој што нареднава сезона максимум може да се избори за квалификации за ЛШ ?

Како што стојат работите вие и по Мунтари ќе плачете на сред сезона али ајде ...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Од кога почна на фан клубот на Милан да коментираат за Интер тука на мене ми мирисе нешто на страх,нешто миланезиве не се сигурни ко лани што беа оваа година нешто не оди како што треба па почнаа да ги проценуваат играчиве на интер за да видат дали имат некоја си шанса,и дали шансата што ја имаа лани ќе им се повтори некгоас повторно:P
Не играј курот, Наполи има подобар состав... имате среќа Снајдер што го задрживте, уште тој да го дадовте, е тек тогаш немаше куче да ве јаде -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom