Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако го користиш интернетот за нешто друго освен Фејсбук, метење Дота и слично прогуглај малку :)

Те пратам одамна, секој втор збор ти е Билан, дури и во тајтл си ставил.
Убаво некој погоре те "едуцираше" кога ти рече трауми, трауми... :)
Значи ај објасни ми како може Милан (еве чест ќе ти напраам) да биде поуспешен од Реал Мадрид ????

А да ...може кога се едуцирате од групата на Панче на Фејсбуков ....

Јбг брат , да беше и Интер у серија Б ќе беше Бинтер :D Вака ... :))

Трауми ? од ? Местачи ? Hvala al ne Hvala.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Чаре ,Educate yourself before you make that kind of a STATEMENT ....

Реал Мадрид е светлосни години пред сите у успех баце ....
Значи ај објасни ми како може Милан (еве чест ќе ти напраам) да биде поуспешен од Реал Мадрид ????
http://en.wikipedia.org/wiki/International_club_competition_records#World_ranking_for_official_international_club_titles
http://wiki.answers.com/Q/Who_is_The_world's_most_successful_football_club



чаре ?



:pos:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Искрено не сте ми јасни како можете да се задоволувате со еден Аквилани и Кака... Првиот беше буквално избркан од најсмешните клубови у Италија и Англија (јуве и ливерпул)... Кака,колку и да направи за клубот не сакам да дојде... Редно е Милан да оди напред, не назад у минатото... Подобро Ел Шарави нека игра отколку Кака, или Меркел (кој го дадовме на позајмица) наместо пичето Аквилани..Боље ќе ми биде да доживееме пропала сезона со ваков тим отколку со некои си како демек големи засилувања, иксови и слично..
Еден Сити се зајакнува со Насри Агуеро и тн, Реал за 10м го зема Сахин, Јуве го зеде Вучинич буквално за беспари, Челзи го зема Мата, ние се задоволуваме тука со некои отпадоци на Реал, Јувентус и Ливерпул... Смешно...
Ако се зема квалитет нека се потрошат 40 милиони за 2ца играчи од средина и сме завршиле за наредните 10 години на тие позиции, а не овака крпени состави ќе праиме, како да станува збор за маалски клуб...
Знам дека немаме газда шеик кој ќе ни овозможи 150 милиони за трансфери, ама барем нека не се лажат БиГ дека сме конкурентни за у ЛШ, со таков тим НИКАД, среќен ќе бидам ако поминеме групите(земајќи у предвид дека сме у 2 барабан, а тие од 3от се доста незгодни екипи).
... поздрав...
Не сум видел некој што размислува по ограинчено од тебе....

П.С. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ТРАНСФЕР ПАЗАРОТ ТРАЕ ДО 31-ВИ, 19 ЧАСОТ, и престанете да мрсте муда со плакање за нови играчи.

Околу шеширите, нема врска првенството, туку успехот во ЛШ, а мислам дека се земаат последните 2 години за тоа кој во кој шешир ќе е, Интер играше финале и загуби во 1/4 финале, а Милан 2 пати испаѓа од 1/8 финале и затоа е во втор шешир...
Чаре?



морав.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Искрено не сте ми јасни како можете да се задоволувате со еден Аквилани и Кака... Првиот беше буквално избркан од најсмешните клубови у Италија и Англија (јуве и ливерпул)... Кака,колку и да направи за клубот не сакам да дојде... Редно е Милан да оди напред, не назад у минатото... Подобро Ел Шарави нека игра отколку Кака, или Меркел (кој го дадовме на позајмица) наместо пичето Аквилани..Боље ќе ми биде да доживееме пропала сезона со ваков тим отколку со некои си како демек големи засилувања, иксови и слично..
Еден Сити се зајакнува со Насри Агуеро и тн, Реал за 10м го зема Сахин, Јуве го зеде Вучинич буквално за беспари, Челзи го зема Мата, ние се задоволуваме тука со некои отпадоци на Реал, Јувентус и Ливерпул... Смешно...
Ако се зема квалитет нека се потрошат 40 милиони за 2ца играчи од средина и сме завршиле за наредните 10 години на тие позиции, а не овака крпени состави ќе праиме, како да станува збор за маалски клуб...
Знам дека немаме газда шеик кој ќе ни овозможи 150 милиони за трансфери, ама барем нека не се лажат БиГ дека сме конкурентни за у ЛШ, со таков тим НИКАД, среќен ќе бидам ако поминеме групите(земајќи у предвид дека сме у 2 барабан, а тие од 3от се доста незгодни екипи).
... поздрав...
Зошто да не се задоволимо со Аквилани и Кака ?
Нели е подобро да имаш нешто плус у составот, а и самиот знаеш дека се работи за добри играчи кои беа фантастични пред да ја напуштат Италија, ги снајде она што го снајде и Шевченко... Ел Шарави подобро да игра од Кака?? си го глеал некогаш? од кј знаеш што шупак ќе испадне од него, обично од такви нови у Милан ништо не бидуе, знаеш како завршуаат такви таленти кј нас, и доста е више од пропали сезони конечно изградивмо добро тимче од коа заминаа Шева и Кака.
И уште нешто, викаш подобро 40 милиони за 2ца него да се крпимо, еве на пр. ќе опнемо 20-30 мил за некој ирач пр.. еве Гансо, и што тој ако испадне најбеда? Убоо си праат нашиве газди првин позајмица после ги откупуаат ;) Боатенг пред да дојде беше ништо... ама за една сезона нема фан што не го обожава, таке и со Акилани, од кј знаеш на малиот како ќе му појде у Милан?
--- надополнето: Aug 25, 2011 1:14 AM ---
Значи ај објасни ми како може Милан (еве чест ќе ти напраам) да биде поуспешен од Реал Мадрид ????

А да ...може кога се едуцирате од групата на Панче на Фејсбуков ....

Јбг брат , да беше и Интер у серија Б ќе беше Бинтер :D Вака ... :))

Трауми ? од ? Местачи ? Hvala al ne Hvala.
абе ти си бил гооолем АМДУШ!
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Околу шеширите, нема врска првенството, туку успехот во ЛШ, а мислам дека се земаат последните 2 години за тоа кој во кој шешир ќе е, Интер играше финале и загуби во 1/4 финале, а Милан 2 пати испаѓа од 1/8 финале и затоа е во втор шешир...
Чаре?
не се последните 2 туку последните 5 години во кои милан еднаш испадна во 1/8 финале и тоа во уефа куп, еднаш беше шампион и три пати испаѓа во 1/8 финале. така што за очекување беше што паднавме од прв во втор шешир
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Значи ај објасни ми како може Милан (еве чест ќе ти напраам) да биде поуспешен од Реал Мадрид ????

А да ...може кога се едуцирате од групата на Панче на Фејсбуков ....

Јбг брат , да беше и Интер у серија Б ќе беше Бинтер :D Вака ... :))

Трауми ? од ? Местачи ? Hvala al ne Hvala.
Добро бе другарче тебе што те реметат кај вас на фан клуб те реметат тоа е очигледно зошто и тука доаѓаш ко напатена душичка да мрсиш муда.
Лечи комплекси на фан клуб на Лече или Месина од тие сте подобри.
И да сите 18 титули ги освоивме на терен за разлика од тимот што е копиле на МИЛАН.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Искрено не сте ми јасни како можете да се задоволувате со еден Аквилани и Кака... Првиот беше буквално избркан од најсмешните клубови у Италија и Англија (јуве и ливерпул)... Кака,колку и да направи за клубот не сакам да дојде... Редно е Милан да оди напред, не назад у минатото... Подобро Ел Шарави нека игра отколку Кака, или Меркел (кој го дадовме на позајмица) наместо пичето Аквилани..Боље ќе ми биде да доживееме пропала сезона со ваков тим отколку со некои си како демек големи засилувања, иксови и слично..
Еден Сити се зајакнува со Насри Агуеро и тн, Реал за 10м го зема Сахин, Јуве го зеде Вучинич буквално за беспари, Челзи го зема Мата, ние се задоволуваме тука со некои отпадоци на Реал, Јувентус и Ливерпул... Смешно...
Ако се зема квалитет нека се потрошат 40 милиони за 2ца играчи од средина и сме завршиле за наредните 10 години на тие позиции, а не овака крпени состави ќе праиме, како да станува збор за маалски клуб...
Знам дека немаме газда шеик кој ќе ни овозможи 150 милиони за трансфери, ама барем нека не се лажат БиГ дека сме конкурентни за у ЛШ, со таков тим НИКАД, среќен ќе бидам ако поминеме групите(земајќи у предвид дека сме у 2 барабан, а тие од 3от се доста незгодни екипи).
... поздрав...
Еве нешто што треба да знаете за Берлускони кога се работи за трансферите:

...Here's another great anecdote, it goes back to the beginning of the Berlusconi era, in the summer of 1986. In one coup, Berlusconi signed Giovanni Galli and Giuseppe “Nanu” Galderisi, two pillars of La Squadra Azzura of the mid 80’s, plus Daniele Massaro, the defender, Dario Bonetti and the little jewel of Atalanta, Roberto Donadoni. On the last purchase of Donadoni, there’s a legend that people in Milano are still talking about how Berlusconi secured his services. The Atalanta club had and still has a very healthy relationships with Juve, for which Atalanta has allowed Juve to get the following players such Sciera, Cabrini, Fanna, Prandelli, Marocchino but also Solda, Pacione, Magrin, Mirkovic, Vieri and Montero lately. But Berlusconi was in love with Donadoni’s style, and he believed Donadoni to be” the only Italian player able to illuminate the San Siro”.

Here’s how Berlusconi beat all the odds and Juve’s great relationship with Atalanta. Donadoni was on the verge of signing for Juve. That was the very first coup that made it clear that Berlusconi was “one who gets whatever he wants and that even mighty Juve couldn’t resist”. During a high-class party, in his luxurious palace of Arcore, he invited the two Bortolotti, Achille Bortolotti, the father and Cesare the son, the two bosses of Atalanta. In that party, Berlusconi didn’t receive the Atalanta supremos as in a formal way: he received them while wearing his tracking field suit. He had also invited some of his most beautiful ladies from his TV station Italia 1. The wine was flowing freely and the ladies were beautiful and the atmosphere great. To make a long story short, at the end of the party, Berlusconi went to see Bortolotti senior, and gave him a blank cheque, telling him with a large smile: “This is for Donadoni, you name your price”. The Bortolotti were simply puzzled, and that is to put it very mildly.

After this high class evening, the next day, the Bortolotti called a press conference telling about Donadoni’s sale to Milan, in a very enthusiastic tone: “We have never ever encountered anyone like Berlusconi! He has a force, energy extraordinary. And how about the numerous gorgeous ladies…”. He went on to say: “He just made us an offer we simply could not refuse.” Juve had to simply give up on Donadoni and Berlusconi's charisma…then the legend started...


Anecdotes/stats/stories about Milan

Се надевам дека ме разбра што сакав да ти доловам.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
не се последните 2 туку последните 5 години во кои милан еднаш испадна во 1/8 финале и тоа во уефа куп, еднаш беше шампион и три пати испаѓа во 1/8 финале. така што за очекување беше што паднавме од прв во втор шешир
Фала што ме просветли, јас од вчера сум фан па не знаев за последните 5... :) УЕФА ги зема последните 2 години за шеширите, бар така читав...
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398


Еве го !! веке е потпишан договорот !! сеа уште кака да потпише и готоо ! Само не ми сте јасни оти нејкете да дојдат вие двајцава , шо мислите вие ако дојдат они задолжително мора да играат прва постава ! сигурно алегри не е глуп !! о они ке се борат во место за тимот !! алегри 1000 пати кажа дека ако пристигне кака он нема да го става прва бидејки е звезда тука дека ке се бори за место у тимот !!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ај со среќа нек му е да се надеваме дека нема да не разочара.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550


Еве го !! веке е потпишан договорот !! сеа уште кака да потпише и готоо ! Само не ми сте јасни оти нејкете да дојдат вие двајцава , шо мислите вие ако дојдат они задолжително мора да играат прва постава ! сигурно алегри не е глуп !! о они ке се борат во место за тимот !! алегри 1000 пати кажа дека ако пристигне кака он нема да го става прва бидејки е звезда тука дека ке се бори за место у тимот !!
Кога ќе видов плавиот и зелениот текст, мислев дека полудев :D

Иначе Аквилани се зема за прва постава, исто и Кака, не е будала Гатузо плејмејкер да го прави ебаго, од авион се гледа дека екипата има 0 креативност...
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Кога ќе видов плавиот и зелениот текст, мислев дека полудев :D

Иначе Аквилани се зема за прва постава, исто и Кака, не е будала Гатузо плејмејкер да го прави ебаго, од авион се гледа дека екипата има 0 креативност...
Ке видиме !! алегри знам нешто најавуеше дека боатенг би можел да биде главниот плејмејкер у тимот !! :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
^ТАка ќе беше ако не се земеше никој друг за во средина.. Сега Боатенг би требало да го вратат малце по назад...
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ќе го вратат назад Боатенг имаше изјава Алегри пред некоја недела... Некој си Падула, експер за трансфери во Италија изјавил дека ќе има уште, да не му се верува на Галијани (свака част мајсторе како го сватил ова не знам..) и дека најверојатно Монтоливо ќе бил следен ако се најде заеднички јазик со Виола...

Ја мислам, Аквилани, Монтоливо и Кака .. Барса и Реал нека се ебат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom