Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
За проблеми со кичмата јас како што знам се иде 10 дена на терапија :D

Многу повредени ебаго уште на почеток ни тргна со повредиве ....
Ова кој ти го кажал гадно те заебал :D тој ко прво треба 3 месеци на даски да лежи ако му скршена кичмата после рехабилитации тренинзи така да оваа сезона за Фламини ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ова кој ти го кажал гадно те заебал :D тој ко прво треба 3 месеци на даски да лежи ако му скршена кичмата после рехабилитации тренинзи така да оваа сезона за Фламини ...
Мислев на укочена кичма таман работа да му е скршена :D
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
На кого му е досадно нека чита, интересна статија.

Точно е тоа дека со Аквилани позади напаѓачите ќе се добие на уфрлување топки во мал простор, во неколку наврати и се уверивме дека на Принцот тоа му е слаба точка кога ја играше таа позиција, е сега кога ќе се врати поназад каде и што припаѓа многу повеќе ќе помогне се неговата маестрална физичка подготвеност и елеганција во движење и додавање.

 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
На кого му е досадно нека чита, интересна статија.

Точно е тоа дека со Аквилани позади напаѓачите ќе се добие на уфрлување топки во мал простор, во неколку наврати и се уверивме дека на Принцот тоа му е слаба точка кога ја играше таа позиција, е сега кога ќе се врати поназад каде и што припаѓа многу повеќе ќе помогне се неговата маестрална физичка подготвеност и елеганција во движење и додавање.

Не сум за идејата Аквлани позади напаѓачите пошто не изгледа многу брз, а ние сме навикнати таму брзи да играат а и таква ни е лигата ебаго :D Ако оди тој таму ќе се добие на квантитет на таа позиција, Касано, Аквилани и Робињо би требало да се борат за таму, а јас би сакал Касано да биде форсиран таму но тоа не е до мене... сепак не од мене за идејата Аквилани како треквариста.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
According to Gazzetta, Aquilani will have his medical in Milan today and try to be ready for the match against Cagliari on Saturday.

п.с. имајте на ум дека 2-те non-EU места сеуште не ни се искористени па така да се може да се случи до 31-ви ако земаат некој non-EU надвор од Италија...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
According to Gazzetta, Aquilani will have his medical in Milan today and try to be ready for the match against Cagliari on Saturday.

п.с. имајте на ум дека 2-те non-EU места сеуште не ни се искористени па така да се може да се случи до 31-ви ако земаат некој non-EU надвор од Италија...
Не значи за во италија само надвор од европска унија што се играчите
 
P

PewDiePie

Гостин
Аквилани за 6 мил. на 3 рати и Кака за 20 мил на 4 рати,најверојатно тоа ќе бидат трансферите за Летово.

Не се баш по сечиј вкус ама тоа е,бар ќе донесат двајца креативци за во средина какви такви,можеше и Монтоливо да го убацат некако ама скржавиот ќе си остане скржав јбг најверојатно ќе чека до Зима или до другото Лето па да го земе за џабе. Жално што ги издупија навивачите дека може ко за промена ќе дадат пари и ќе купат некој млад и талентиран,како беше она ќе градеа тим за освојување на Л.Ш. yeah right :)

Алегри денес со изнендувачка изјава се плашам само до Барса,wow no shit dude ?!? :icon_lol:
Им посакувам,да не речам атрактивна група во л.ш. и уште поатрактивен противник во 1/8 АКО успеат да се пласираат понатаму.............уште една секси сезона во Европа ќе биде тоа.

А за во Сериа А ќе кинат,за таму барем сигурна им е титулата.
--- надополнето: Aug 24, 2011 9:58 AM ---
Не се секирај ќе ти се врати миленикот.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
На фламини не му е повредена кичмата,туку коленото и затоа отишол сеа во франција на дополнителни прегледи.Боатенг ќе игра против каљари,ибра нема да се ризикува,а заедно со ибра се приклучил и Ел Шарави во тимот.Со оглед дека Фламини,Мексес,Таиво, се повредени ова би требало да ни биде тимот
Абијати
Абате-Неста-Силва-Анте
Боатенг-Гатузо-Аквилани
Касано
Пато-Робињо
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
На фламини не му е повредена кичмата,туку коленото и затоа отишол сеа во франција на дополнителни прегледи.Боатенг ќе игра против каљари,ибра нема да се ризикува,а заедно со ибра се приклучил и Ел Шарави во тимот.Со оглед дека Фламини,Мексес,Таиво, се повредени ова би требало да ни биде тимот
Абијати
Абате-Неста-Силва-Анте
Боатенг-Гатузо-Аквилани
Касано
Пато-Робињо
Замброта !
Кога некој ќе го спомне Антонини 99,9% сум сигурен дека гол примаме.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Не значи за во италија само надвор од европска унија што се играчите
Не ме свати што сакам да кажам... Ако играчот нема европско државјанство(европска унија) и игра надвор од Италија, ако го купиш пополнуваш 1 nonEU место, а ако нема европско државјанство(европска унија) и игра во Италија, ако го купиш, не пополнуваш nonEU место...
--- надополнето: Aug 24, 2011 12:57 PM ---
http://www.football-italia.net/aug24l.html Не бе овие, ебати мангупите, се лажат :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не ме свати што сакам да кажам... Ако играчот нема европско државјанство(европска унија) и игра надвор од Италија, ако го купиш пополнуваш 1 nonEU место, а ако нема европско државјанство(европска унија) и игра во Италија, ако го купиш, не пополнуваш nonEU место...
--- надополнето: Aug 24, 2011 12:57 PM ---
http://www.football-italia.net/aug24l.html Не бе овие, ебати мангупите, се лажат :icon_lol:
За зимоска го чуваат тоа место Гансо :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ќе биде добар момент кога Кака ќе излезе пред навивачите во Милано и на Сан Сиро и ќе почне да раскажува како Милан отсекогаш му бил во срцето,му останал омилен тим,знаел дека ќе се врати,сака кариерата да ја заврши во Милан и бла-бла слични муабети,навивачите таму и ние на телевизија ќе го гледаме,ќе се ситиме што сме предвиделе негово враќање уште кога си замина и сите ќе си мислиме: - Аха,знаев дека ќе сакаш да се вратиш пи*ко една!Си виде убаво дека Милан и само Милан е твојот тим,згреши што замина,а сега направи се за да се вратиш кај твоите,а Галијани и Берлускони ќе тријат раце и ќе бидат задоволни од себе што успеале да ги заебат гуските во Реал кои дадоа 60 милиони,а сега дури и плата ќе му плаќаат додека игра во Милан! :) А тој,грешникот,ќе се потепа од трчање за да се обиде да извади уште некоја искра од талентот кој го има,мотивиран до крај,да избори минути и место во новиот тим и новата концепција на Милан.А ние навивачите ќе го гледаме со исчекување да видиме барем дел од оној стариот наш миленик Кака,ќе се радуваме како мали деца на секое негово точно додавање(а па ако дае гол или ако издрибла некого-тоа ќе биде делириум),ќе се надеваме дека можеме да извадиме и да очекуваме сеуште нешто од него,дека ќе ни помогне неговото искуство и љубов кон тимот и ќе се молиме да не падне на поврденото колено и да не може да игра во наредните 6 месеци!
Чисто од емоционална гледна точка ќе биде добар трансфер.А за тоа дали ќе биде добро техничко и тактичко засилување ќе видиме!Сакам да сум и сум оптимист како и секогаш и за се поврзано со Милан и се надевам дека понесен од еуфоријата која ќе следи по неговото враќање,Кака ќе успее да ни овозможи да се радуваме барем на мал дел од неговата фудбалска големина.Би ми било многу драго и за него и за нас-навивачите! :)

Што се тиче Аквилани и за него сум оптимист.Можда подобро тој отколку еден Фабрегас кој више наредната година ќе ни плачеше да го пуштиме во Барселона!А и јас некако преферирам италијанци во екипа!Сакам што појше да има!:)Ќе донесат некое правило,па да не се чудиме после..
Аквилани е квалитетен играч,стандарден првотимец во репрезенатација каде игра уште во Рома кога беше и негово купување не може да бид лош потег,а уште па и за смешна сума и со смешна формула која само Галијани може да ја договори!Проблем му се само повредите кои минатата сезона ги немаше,одигра 33 утакмици за Јувентус,а тоа остава простор за оптимизам дека нема да се мачи ни нареднава сезона..

А Динамо Загреб ќе игра ЛШ..Што правиме ако го извлечат со Милан во група? :)
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
^
Ќе се чуди хрватска од кај толку фанови на Милан
 

Kajgana Shop

На врв Bottom