Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.706
Поени од реакции
18.827

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.116
Поени од реакции
23.957
Очајно ни требаше ваква победа иако би претерал ако кажам дека се разочарав што Пелегри не успеа да се запише, му фали самодоверба за колку-толку да фати некој прогрес. Мислам дека има далеку поголем потенцијал.

Клин шит, важен гол на Ибра и особено на Месиас, кој конечно му докажа на Сале дека мора да работи за да си ја заслужи позицијата. Сепак повредата на Кјер дојде во најлош можен момент и по првичните впечатоци најверојатно ќе отсуствува подолг период... ужас.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Од друга страна и добро ќе мора да купат играч во зимскиот трансфер период, после оние изјави дека сме комплетни.
Макар и Бремер да го земат ќе биде подобра опција од моменталните замени.

 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.511
Кјаер више никад не се враќа у топ форма после таква операција, не е секој Ибра....

Нека лупнат пак 30 миљона и да имаме одбрана у следниве 3-4 сезони....

Ромањоли за замена или нека си оди, Габија на заем да влезе у форма...

Замена и за Габија нека земат, некој постар играч за пар милиони да ни се најде како замена....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.706
Поени од реакции
18.827
Кјаер више никад не се враќа у топ форма после таква операција, не е секој Ибра....

Нека лупнат пак 30 миљона и да имаме одбрана у следниве 3-4 сезони....

Ромањоли за замена или нека си оди, Габија на заем да влезе у форма...

Замена и за Габија нека земат, некој постар играч за пар милиони да ни се најде како замена....

Кога ќе го пратат Јуве у втора може Бонинаторот да го вратат :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Фала, нека игра во Серија Б :icon_lol:

Ова се случува секогаш кога ќе изјават дека се комплетни. Абе ќути си и да не е така. :D
Ете им дупка до крај на сезона и барање играч кој ќе игра како Кјаер и другар на Томори.
Не знам каква е ситуацијата со Ридигер и дали планира да продолжи договор или да си оди за без пари на крај на сезона.
Друга опција е Бремер како искусен во Серија А
Максанс од Волфсбург
Ефтина опција како Умтити
Таленти од Франција.
.
.
.
.

Долга ќе биде листата. :coffee:
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.089
Поени од реакции
7.619
Денајер беше често спомнувано имe, нека фрлат некој милион на Лион да дојде уште зимово инаку наебавме само со Габиа и Ромањоли
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.855
Поени од реакции
6.965
Море битно е, ако ништо друго ќе се заработи некое милионче од него.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
456
Поени од реакции
619
Според мене за штоперите е битен и голманот како ја команда одбраната. Мајк е ѕвер тоа се гледа, дека е сигурен, команда и има лидерски способности. За разлика од него Татарушану ќе одбранеше нешто ама ете голот со Фиорентина не се разбраа со Габиа а и ми делува на несигурен, без лидерски способности на теренот.

Калулу се докажа дека неможе да игра со цврст напаѓач, со ситни брзи излага на крај, веројатно дека е бек и навикнат да го покрива некој.

Реални опции моментално нема, кој и да дојде треба да се покаже уште од сам старт, што реално и се сомневам дека ќе биде.
Ја би го земал Бејли од Манчестер да сум на нивно место ама да не праиме менаџер муабети.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.074
Поени од реакции
2.835
Само бремер од Торино коска играч одма ќе сме многу постабилни назад.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.454
Поени од реакции
4.378
Миленкович го заборавивте, пак има шпекулации за него :) Бремер или некој таков е пореално да. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom