Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.676
Поени од реакции
2.499
Многу ризичен бесплатен трансфер мора се признае. Огромна штета му донесе на тимот.
Па можеше да му донесе штета да..Жиру повреден Ибра има 40 години, да губевме утакмицава кој напаѓач ќе влезеше???
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
Па можеше да му донесе штета да..Жиру повреден Ибра има 40 години, да губевме утакмицава кој напаѓач ќе влезеше???
Можеше и 10 гола да даде до сега ако идеме што би кога би. Факт е беше ниско ризичен трансфер кој вредеше да се испроба.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.791
Поени од реакции
6.853
Леао асистираше, но еден од полоши негови натпревари. Речиси во секој напад му е погрешна една работ од: движење, позиционирање, прием, шут, пас...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Леао асистираше, но еден од полоши негови натпревари. Речиси во секој напад му е погрешна една работ од: движење, позиционирање, прием, шут, пас...
Не ми е јасно затоа беше изваден или се работи за нешто друго?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.176
Поени од реакции
5.068
Абе Пиоли можеше и Габи да игра денеска а и Малдини у второ... Кој кур Тонали Бенасер ги ставаш па и Кеси цела утакмица...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Најлошиот тим против кој имаме играно, 2:0 и никаква реакција. Натпревар и шанса некои играчи на кои им треба да постигнат голови и доста промашија. 22 шутеви кон гол, 10 надвор од рамки. Мора да се подобрат во завршниот дел.

Абе Пиоли можеше и Габи да игра денеска а и Малдини у второ... Кој кур Тонали Бенасер ги ставаш па и Кеси цела утакмица...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
А кој да стави наместо Тонали и Бенасер во средина, ај Крунич ќе се врати назад, ама друга опција?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.791
Поени од реакции
6.853
Сега читам некои коментари и доста го критикуваат Брахим. Знам дека паѓаат во очи промашените шанси, но по мене тој беше еден од клучните за лесната победа. И против Џенова веќе почна пак да покажува нешто.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.176
Поени од реакции
5.068
Најлошиот тим против кој имаме играно, 2:0 и никаква реакција. Натпревар и шанса некои играчи на кои им треба да постигнат голови и доста промашија. 22 шутеви кон гол, 10 надвор од рамки. Мора да се подобрат во завршниот дел.


А кој да стави наместо Тонали и Бенасер во средина, ај Крунич ќе се врати назад, ама друга опција?
Малдини можеше, и онаке овие беа ептен утепани една шанса не напраеја...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Брахим иако имаше 6 креирани шанси сепак и многу промаши. Џабе му е кога нема завршница, а денес можеше 3 гола да даде.

Иначе работник како Крунич треба да има во сите професии. Фалеше уште на гол да застане кога Мајк беше повреден.
Доста потценет, но каде и да го ставиш си ја врши задачата. Како Борни кога играше бек. :D
Знае како да се движи, има шут, за разлика од повеќето во напад кои се збунуваат околу движењето, прават чекор повеќе, не знаат која нога да ја постават, се сопнуваат и често паѓаат.

Малдини можеше, и онаке овие беа ептен утепани една шанса не напраеја...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ај ако не и Татарушану да го ставеше што и онака овие немаа шанси.
 
Член од
20 ноември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
25
Posle katastrofalno losiot mesec noemvri za nas kade zemavme samo 1 od mozni 9 bodovi, vo pravo vreme dojdoa ovie dve utakmici so Genoa i Salernitana. Rutinski odraboteni dve tekmi bez primen gol za izlez od rezultatskata kriza, no za zal so povreda na Kjaer za kogo verojatno e zavrsena sezonata. Se izrotira i poveke od dovlono, prvenstveno Leao zema dovolno odmor, se odmori i Ibra, a i ostanatite podelija minutaza. Vistinska steta e sto na vakvi trening utakmici koi sluzat za krevanje na forma/samodoverba gi nemame na raspolaganje prvenstveno Ziru i Rebic, no Milan i povredeni igraci veke se edno isto taka da ...

Ona koe sto sledi do krajot na ovaa 2021g ne e nimalku naivno. Najprvo mec so Liverpul od koj se nadevam deka ke izlezeme kako vtoro ili cetvrto plasirani, a potoa Udineze na gosti, Napoli doma i Emopli za kraj vo gosti. Zemajki gi vo predvid povredenite igraci ova ke bide pekolen raspored za nas od koj prvenstveno e vazno da se socuvame od novi povredi, a potoa i da se soberat sto e mozno poveke bodovi. Znak prasalnik e momentalnata forma i pokraj poslednite dve utakmici koi gi dobivme so vkupna razlika od 5:0, bidejki igravme so protivnici koi se klasi i klasi pozadi nas, a i pokraj toa dobivam vpecatok deka (posebno denes) pokazavme dosta golema neserioznost vo samata zavrsnica od napadite t.e. promasivme nesto sto vo narednite 3 utakmici ne smeeme nikako da go promasuvame ako sakame da ostvarime pobedi.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.440
Поени од реакции
4.373
Leao demek go cuval od povredi..ali ova bez spic pa i stoper ke bide zaebano ako ne donesat..Pellegri e teska propalica.

Rade cela sezona igra super, na site mozni pozicii.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
После 5-6 сезони ќе ни се смешни и овие моменталните играчи. :icon_mrgr:

Таа сезона беа 7 место, сега да играш со овие не ни бега втора лига. И со овој тим сега не знаеме како ќе изгледаме после 6 сезони.

Имавме надеж дека тие играчи ќе играат како во клубот од кој доаѓаат како и за секој нов и оние старите дека ќе ја повторат претходната сезона.

Хонда играше десно крило имаше добра претходна сезона, надевајќи се дека тоа ќе го повтори и во новата.
И замисли моментално фалат тие бројки од десно крило.

Најголемо засилување беше Де Јонг што остана.
Ги купија Бака, Ромањоли како најталентираниот дефанзивец, ги промовираа Донарума и Калабрија од примавера. Бертолачи за 20 мил.
Сега колку фали да купиме напаѓач од 30 мил, да земеме млад дефанзивец од 25 мил, среден ред 20 мил и да донесеме двајца младинци замена за Мајк или Калабрија.
Ние го немаме тоа и играме со Флоренци и Татарушану.

И предолго го чуваа Ел Шарави.
Немаме среќа со повредите, а немаа толку лоши играчи. Пато и Ел Шарави кариери уништија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom