Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Искрено за Хакан кур ме заболе... Отиде магарето Доларума па за самарот да се секирам.
Беше донесен џоа талент, доби 10 ка на грб и едно 156 слободни од кој еден погоди само, се влечеше по терен место да го влече тимот, едини блесок лани на почеток на сезона за на крај пак да се врати на старо... нека иде што побрзо!
Никогаш не изигра тоа што милан очекуеше од него...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Oficijalno e za Hakan u inter, koj saka neka cestita
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Се надевам дека нема да испадне Седорф и Прло само во спротивна насока.

Не е поентата колку вредат Хакан и Донарума,работата е што дозволуваат да си одат како слободни играчи и нема да ќарат апсолутно ништо од нив а ќе треба да инвестираат дополнително за да ги заменат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
И да не вреди Хакан 30 милиони, ако сакаме некој што има изиграно две добри сезони во силна лига и солиден клуб, ќе треба да се потрошат за него минимум 30 милиони.

И ме ми е јасно каков клуб е Милан, кога не може да ги задржи играчите на кои им истекува договор, дури одат кај "најомразени" тимови, да можеше Донарума без проблем ќе отидеше во Јуве?! Или се ептен расипани фудбалерите што ги имаш, но тогаш не ги молиш за нов договор...

А како што напишав, не ми е битно било кој да си отиде, дали се вика Хакан, Кеси, Тео... исто ми е... Битно ми е кој ќе дојде како замена и дали тоа што им бегаат фудбалери за 0, значи дека на други позиции нема да дојдат подобри фудбалери!

Од минатата сезона не закрпија ни една дупка во тимот, останавме без двајца првотимци за 0, а веќе имавме состав кој веројатно постигнува подобри резултати отколку што има квалитет, следува уште една ептен тешка сезона за да се освои 4 место, плус ќе играат во ЛШ... но се е во ред, никогаш не сме биле вака средени, на прав пат сме!?!? :confused:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Интер му дале 5 милиони + бонуси,Милан му нуделе 4 милинони + бонуси не го разбирам понекогаш Малдини што се ценка и инати за ситно а на сељакон без размислување му даваат 7 милиони а нема ни да го видиме да игра следнава сезона,но сепак му верувам на Малдини и се надевам дека знае што прави.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Интер му дале 5 милиони + бонуси,Милан му нуделе 4 милинони + бонуси не го разбирам понекогаш Малдини што се ценка и инати за ситно а на сељакон без размислување му даваат 7 милиони а нема ни да го видиме да игра следнава сезона,но сепак му верувам на Малдини и се надевам дека знае што прави.
А и зошто сака да си отиде за 1 милион плус? Или е тој премногу расипан или нешто не е најдобро во Милан.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Интер му дале 5 милиони + бонуси,Милан му нуделе 4 милинони + бонуси не го разбирам понекогаш Малдини што се ценка и инати за ситно а на сељакон без размислување му даваат 7 милиони а нема ни да го видиме да игра следнава сезона,но сепак му верувам на Малдини и се надевам дека знае што прави.
Ibra e velicina vo fudbalot, tie 7 si gi zarabotuva sam. Odi proguglaj kolku dresovi se prodadeni so Ibra dres a kolku so Hakan :D

Te molam vakov disrespekt kon eden od najgolemite spicovi vo istorijata na fudbalot moze da gi prai coek so ne razbira fudbal.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
И сега немам претстава што им е идејата Власич,Пессина можеби Фекир,само се надевам дека нема да биде Закагни.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Интер му дале 5 милиони + бонуси,Милан му нуделе 4 милинони + бонуси не го разбирам понекогаш Малдини што се ценка и инати за ситно а на сељакон без размислување му даваат 7 милиони а нема ни да го видиме да игра следнава сезона,но сепак му верувам на Малдини и се надевам дека знае што прави.
Епа туе ќе видиш колку вреди Хакан, се продаде за 1 милион... нека пуши курац

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
И сега немам претстава што им е идејата Власич,Пессина можеби Фекир,само се надевам дека нема да биде Закагни.
Диаз :D

Се повеќе пишуваат дека Закањи не го планираат... немам ништо против него, но не е за првотимец.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу му попушти управата што го чекаше долго време.
Тој за 1 мил се продаде.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Lesno ke najdat igrac so ke igra ko Hakan, mene misla mi e ovoj Maignan kako ke brani, Donnarumma e vistinskata zaguba letovo, nisto drugo.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Фактот што освен од Интер кои поради што се залгавени и едино вака можат играч да донесат доби понуда кажува колку вреди играчот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
Фактот што освен од Интер кои поради што се залгавени и едино вака можат играч да донесат доби понуда кажува колку вреди играчот.
Добро за Хакан, али колку вреди Милан ако таков Интер нуди поголема плата? И Малдини и другите сакаа да го задржат, а Интер им го зема.

По мене не треба да се руши политиката на клубот поради некој како Хакан, но ако е целта играчи со пониски плати и млади квалитетни фудбалери, тогаш нека купат некој таков, а не Закањи и слични.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Добро за Хакан, али колку вреди Милан ако таков Интер нуди поголема плата? И Малдини и другите сакаа да го задржат, а Интер им го зема.

По мене не треба да се руши политиката на клубот поради некој како Хакан, но ако е целта играчи со пониски плати и млади квалитетни фудбалери, тогаш нека купат некој таков, а не Закањи и слични.
Воопшто не е проблем платата. Едноставно мислат не вреди за толкава плата и затоа го пуштаат. А ако него му мења 1 милиони толку слободно. Со ништо не докажал дека заслужува тоа и добар став е. Ја не знам што толку против Закањи сте. Супер играч е што покрива повеќе позиици. Иначе за замена на Халан мислам ќе биде од Динамо загреб Хрватор младиот.
Автоматски споено мислење:

Многи е важно сеа како ќе постапат со Кесие и Ромањоли па и Калабрија. Или продолжи им договори или продај ги да не се повтори ова сценарио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom