Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не. И да победиме со каљари доколку не искочи една од другите ко што треба тогаш па во последно коло треба се тресеме.
Ако ги тепаат и двете влагаме сигурно и така треба да се гледа на работите.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.430
Да бе, баш сега запнале за Хакан, на два натпревари пред крај. Не се сомневам дека имало некои разговори, но баш сега кога се одлучува за ЛШ и Милан има поголеми шанси, овој решил да оди во Јуве.

Малку евтини овие финти за внесување на немир.

А пишав вчера, никој во овој Милан не е толку добар за да мора молење, проблем е што ќе треба да се потроши, а уште не се ни закрпени на сите позиции, но мора да се постави граница. Имаа еден добар период и сите демек светска класа фудбалери, а колку само слабости покажаа од јануари наваму.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
656
Milan zasluzuva povise od site 4 ekipi sto se borat za Ls da vlese top4 , kolku spekulaci za bitnite igraci , kolku povredi , ova so mini tabelata , sekoja cest za ekipata .
Edno ke kazam i Dona i Hakan ne zasluzuvat respekt , sto i kolku da imat pridones za mozen vlez vo Liga sampioni
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

На последниве две Диаз е стартер поради фактот што Тео е многу офанзивен и Хауге,Леао па и Ребич неможат да покријат лево дефанзивно па затоа Хакан игра лево крило со повеќе дефанзивни задачи а Диаз игра централно.
Да не испадне сега работава освен десно крило,шпиц и лево крило да не треба да се купува.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.054
Мене овој за следната сезона ми е најлош. Иако и не ми е многу битно каков е дресот... и така ги менуваат секоја година. :)

Бев голем скептик за новиот дрес поготово дека овој од сезонава ми беше одличен, ама кога ја видов сесијата со Ибра, Тео, Ромањоли и сл, се премислив. Ми остави многу добар впечаток, свеж е некако.

Дресовиве од бантер, особено тој од 2013/14 ми се една од поголемите трауми во животов :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Бев голем скептик за новиот дрес поготово дека овој од сезонава ми беше одличен, ама кога ја видов сесијата со Ибра, Тео, Ромањоли и сл, се премислив. Ми остави многу добар впечаток, свеж е некако.

Дресовиве од бантер, особено тој од 2013/14 ми се една од поголемите трауми во животов :D

Тој 2015-16 мене, ми се враќаа пред очи сеа флешови со Мексес, Алекс, Хонда, Менез и Луис Адриано :icon_lol:

Иначе ќе имав за малце највише трауми од тој 2017/18, бев у Милано и за малце ќе се опичев 80 евра за дрес од Бонучи :icon_lol::icon_lol:

Ај викам ќе го купим утредента на денот на дербито, и се деси со Астори ситуацијата и се одложи текмата и решив да зачувам парете за следно доаѓање.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Икарди слободен за 30тина милиони. Да се паметни да го соберат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.293
Поени од реакции
45.813
Икарди слободен за 30тина милиони. Да се паметни да го соберат.
И да соберат со него еден тон проблеми и брлива жена. Поскапа е кантата од сирењето со таквите.

За шпиц треба да се биде креативен летово.Таму некој Влахович за 60 милиони евра и Белоти што ја преспа кариерата во мал клуб мене не ми се гледаат како решенија искрено. Сигурен сум дека господинот Масара има краток список со помлади и поефтини напаѓачи кои би го замениле клубскиот психолог, мотиватор и повремено фудбалер - Златан Ибрахимовиќ.
Леао оптимално би бил прекомандуван на крило или продаден, за Манџукиќ сметам дека е веќе излезен од Миланело. Ако се биде како што треба и обезбедиме Лига Шампиони, ростерот ќе мора да е подебел и нема да има место за импровизации со играчи како сезонава.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
И да соберат со него еден тон проблеми и брлива жена. Поскапа е кантата од сирењето со таквите.

За шпиц треба да се биде креативен летово.Таму некој Влахович за 60 милиони евра и Белоти што ја преспа кариерата во мал клуб мене не ми се гледаат како решенија искрено. Сигурен сум дека господинот Масара има краток список со помлади и поефтини напаѓачи кои би го замениле клубскиот психолог, мотиватор и повремено фудбалер - Златан Ибрахимовиќ.
Леао оптимално би бил прекомандуван на крило или продаден, за Манџукиќ сметам дека е веќе излезен од Миланело. Ако се биде како што треба и обезбедиме Лига Шампиони, ростерот ќе мора да е подебел и нема да има место за импровизации со играчи како сезонава.
Класа играч е за тие пари. Башка Ибра е во тим не би му дозволил такво понашање. Па дури и Малдини исто нема да дозволи. Последен воз ќе му биде на Икарди за нешто да направи во кариерата значајно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се знае каде ќе заврши Икарди.

Не постои млад играч кој ќе го замени Ибра во соблекувалната како психолог и мотиватор.

Белоти и Влахович се на листа, Влахович е скап, ама е многу помлад и во иднина цената може да му се дуплира.
Белоти го достигна врвот и е играч кој на крај на договор може да се земе за џабе.

На крај може да изненадат со Абрахам, да има другарче на Томори.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Иначе денес жените се квалификуваа за лш. Утре се надевам тоа и дечките ќе го направат истото.
Автоматски споено мислење:

Аталанта води 3-0 што значи 100% ако тепаме утре сме квалификувани.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom