Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Можи не коментирам често тука на форумо и не ме знајте поќето...не сте свесни колку мие ќеф и колку душата ми е полна за победата сношти...победа чекана факинг 11 години...
И то со 0 3 среде торино...
Ова ви го пишам пошто имав прилика да бидам два пати на СанСиро да го гледам Милан и два пати против то гнасното јуве...и два пати порази во 2016та и во 2017та...и незнајте колку мие мило и драго шо ги отепавме среде торино....
Одиме во ЛШ да се вратиме кајшо ние местото....
Коментар од еден искрен навивач на Милан...позз од Битола⚫
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
За претендент за топ4 срамно е да се мисли дали ке се победат Торино и Калари , имаш 2 меч топки , ако не се способен да ги добиваш нема што да бараш бо ЛШ.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Milan are in negotiations with Lucas Vazquez, who will be a free agent from Real Madrid in June, but his salary demands are proving very high.
Sky Sport Italia report that there has been direct contact between the club and player.
Although he would like to join the Rossoneri, Milan are trying to lower the wage bill going forward.
It’s claimed the right-sided winger is asking for €7m per season, which would put him on a par with star striker Zlatan Ibrahimovic.
:pos::pos::pos:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
za sho kur im e vakov prosek ko ovoj vaskez

30 godini golema plata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Кој се очекувањето за вечера , дали може да изгубат , или ке го добијат првото меч топка ?
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Ќе ги искинеме бидејќи нема друга опција.
Тоа е и причината , тоа што немат друг избор освен победа ме плаши , не знаат под притисок , без Ибра , Торино игра груб фудбал , тоа што не му одговара на Милан , јас очекувам Х
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
La Gazzetta dello Sport reports Zlatan Ibrahimovic won't play with Milan again this season, but the Swede should recover in time for Euro 2020.

За следната сезона ако не земат два центарфори гадно ке се заебат зошто вака не ја бива.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Што се тиче утакмицата вечерва највише се радувам и едвај го чекам дуелот Рикардо Родригез VS Саличе Кастиљехо.

Тоа ќе биде епска борба вдолж десната аут линија. Титански судир помеѓу слабичката и инвалидна лева ногичка на Саличе и неговото немоќно нежно телце против биковскиот трк и градба на Османбег Паша и неговото завртено гзе градејќи ја лоптата за несметано да се истркала до аут.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Што се тиче утакмицата вечерва највише се радувам и едвај го чекам дуелот Рикардо Родригез VS Саличе Кастиљехо.

Тоа ќе биде епска борба вдолж десната аут линија. Титански судир помеѓу слабичката и инвалидна лева ногичка на Саличе и неговото немоќно нежно телце против биковскиот трк и градба на Османбег Паша и неговото завртено гзе градејќи ја лоптата за несметано да се истркала до аут.
Rodriguez slabo igra posledno vreme gree klupa :)

Mozese da proba desno Leao ili Brahim..Barbikata e katastrofa.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Побега повторно со погодок за Специа,ме интересира што планираат со него,класичен мезала е и штета што не може да игра во ваков систем на Пиоли па највероватно ќе исќешираат од него.
Имаме уште еден сличен одличен играч Марко Бршанини во Сериа Б па ме интересира што ќе биде и со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom