Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ова со Ибра за следната сезона ќе биде огромен проблем,ќе треба два шпица да земат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
:pos:

Вака да играа со другите порано ќе си завршеа работа ама сега ќе чекаме комшиките и Сасуоловци да им соберат бодови.
Автоматски споено мислење:

IMG_20210509_223824.jpg
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Рака на срце еден од ретките натпревари за кој и Пиоли има заслуга. Тактички се направи ко што треба. Томори и Кјаер доктотски утакмици имаа.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Ja ne veruvaaaaaaaammmmmm aaaaaaaaaa
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Jako e sho iame podobar meguseben protiv Juve. Mora da se udrat od zemja Torino i Caglari. Da se zavrsi se pred utakmicata so Atalanta. Ke bidat dosta teski tie dve utakmici
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Рака на срце еден од ретките натпревари за кој и Пиоли има заслуга. Тактички се направи ко што треба. Томори и Кјаер доктотски утакмици имаа.
И Калабрија и Салемакерс затворија доста.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
И Калабрија и Салемакерс затворија доста.
Абе види реално и Тео беше сконцентриран немаше од неговите глупи излети напред. И во средина Кесие и Бенасер исто добро затворија. Диаз се погоди како погодок. Ибра исто така добро изигра. Па и замените не бе лоши. Многу ми е кејф за Томори што си ја круниса играта со гол.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
652
Samo 2 pobedi do Liga na sampioni , sledna nedela moze da zatvarat se , Torino i Calglari , nisto drugo , ako ova ja zaebat aut site do eden
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Вака да играа со другите порано ќе си завршеа работа ама сега ќе чекаме комшиките и Сасуоловци да им соберат бодови.
Автоматски споено мислење:
? Нема што да чекате тоа, победа против Торино и Каљари значи ЛШ за Милан, ако и у моменталнава ситуација чекате на кикс на Јуве тури му кур, не заслужуваат Милан да се у ЛШ.
Победава ти дава јак ветер у грб за рутински победи у следни две, не смеат да си дозволат да бркаат резултат у Бергамо макар и Аталанта обезбедат веќе ЛШ, Гасперини е јувенташка курва секако ќе изигра за нив ако им е тоа потребно.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
? Нема што да чекате тоа, победа против Торино и Каљари значи ЛШ за Милан, ако и у моменталнава ситуација чекате на кикс на Јуве тури му кур, не заслужуваат Милан да се у ЛШ.
Победава ти дава јак ветер у грб за рутински победи у следни две, не смеат да си дозволат да бркаат резултат у Бергамо макар и Аталанта обезбедат веќе ЛШ, Гасперини е јувенташка курва секако ќе изигра за нив ако им е тоа потребно.
Vie glej da im ja pustite na apasite


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom