Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.112
Поени од реакции
3.920
Томори има само 23 години, така да далеку е од веќе изграден дефанзивец. Нормално дека ќе има неонстантни периоди.
Земете си го назад,многу е скуп особено ако Милан не фатат ЛШ.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.318
Поени од реакции
1.692
Ако имаат веродостојна информација дека стварно преговара со Јуве и при тоа се сигурни дека немаат намера да му дадат договор, тогаш треба без пардон да го замрзнат до крај на годинава на клупа. Никаква доверба немам ни во него, ни во некоја професионална етика негова, а најмалце во Раиола.
И за него на крај краева ќе биде подобро, нема зашто да се мразиме утре ако прими некој глуп гол со Беневенто или Каљари.
За ова си во право. Ако сака да игра ЛШ а не продолжува договор тогаш реално има големи шанси да одигра за Јувантус.
Ама па, како игра Јувентус не би се кладел дела ќе победат на сите утакмици до крај. Но копилето може да се потруди ние да не победиме. Мамата негова, стана милионер на 20 години во Милан......

А ќе се мразиме со него ако не продолжи договор сигурно. Ќе стане најомразена личност за сите фанови на Милан, а брани за Италија, нема да му е идеален животот сигурно.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.112
Поени од реакции
3.920
Milan have reportedly decided to continue with Stefano Pioli, even if the Rossoneri should miss out on the Champions League.
Tuttosport reports the club has already decided to continue with the former Fiorentina man.

Шева уште е под договор со со Украина инаку може да пробаат со него.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Нема проблем ќе си продолжиме да правиме експерименти со тренери.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.369
Поени од реакции
3.113
Ako veke se menuva Pioli treba da se smeni so klasa trener, so e do mene dokolku se ekperimentira so treneri ko Sheva poarno ostaj go Pioli.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.112
Поени од реакции
3.920
Што ќе се прави со Калдара,Конти и Лахалт?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.453
Поени од реакции
26.410
Што ќе се прави со Калдара,Конти и Лахалт?
Лаксалт не знам, овие двајцава ќе ни бидат вратени сигурно па ќе му ја мислиме.

Иначе утре осеќам Ибра ќе издоминира и после пак ќе закачи ситна повреда на тренинг после и идеме по старо пауза коло до две. :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Нас ни треваат 4 од 4 наредни натпревари за сигурно да играме ЛШ. Да не се тресеме последно коло што ќе биде скоро невозможно да се напраи.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
5 од 5 нас ни требат за да бидеме сигурни , во случај и другите да победуват се до крај , чабе праиме калкулаци , Јуве Аталанта да се победи е невозможна мисија , отиде возот со двата порази од Сасуоло и Лацио
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
5 од 5 нас ни требат за да бидеме сигурни , во случај и другите да победуват се до крај , чабе праиме калкулаци , Јуве Аталанта да се победи е невозможна мисија , отиде возот со двата порази од Сасуоло и Лацио
Не. Не се потребни 5 од 5 пошто никој од што се бори за ЛШ нема да тепа 5 од 5. Сите ќе губат бодови на некоај утакмица. со 4 од 4 ќе го исфрлиме јувентус од игра таа да последно коло нема за што да се секираме. Ама па ќе кажам ептен тешко ќе биде тоа се направи.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
А бе што ни требало нам?! Мене лично ми треба да биде решено пред Аталанта, не ми се доживуваат веќе нервни сломови. :)

Што убави времиња беа кога сезоната ќе завршеше во октомври и на раат си цела година. А и на почеток на сезона многу полесно се прифаќа неуспех. :)
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Манџукич не е ни на клупа за со беневенто. Ова оди на душа на Малдини и Масара. Ептен огромен промаршај беше доведување на стар напаѓач што нема играно асален фудбал 3 - 4 сезони.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
Не. Не се потребни 5 од 5 пошто никој од што се бори за ЛШ нема да тепа 5 од 5. Сите ќе губат бодови на некоај утакмица. со 4 од 4 ќе го исфрлиме јувентус од игра таа да последно коло нема за што да се секираме. Ама па ќе кажам ептен тешко ќе биде тоа се направи.
Според распоредот на екипите (Наполи , Јуве , Аталанта , Лацио) не е чудно да ги добијат сите 5 меча , и што е најлошо ние имаме негатива со сите во мечусебен дуел, освен со Наполи
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.453
Поени од реакции
26.410
Е кур мој што ќе добијат 5 од 5., сепак се тоа екипи што бркаат 4то место, а борбата за 4то место е кој помалку ќе заебе, не кој колку ќе тепа. Сите се склони на киксови и плус имаат добри серии на кои мора да им дојде крај.

Фората со Милан е што и во најоптимистичко сценарио не би извадиле повеќе од 2 бода против Јуве и Аталанта, мене ми е незамисливо да добиеме било која од тие утакмици, кога они во прва полусезона не торпедираа на домашен терен, кога бевме во каде-каде подобра форма и со повисок морал и самодоверба, па камо ли сега.

Една по една треба да се гледаат, прво многу важно е вечер да се победи и по можност Ибра да не се повреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom