Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.713
Возат почна да оди уште од оние нерешени со Удинезе и Сампдорија плус пораз од Сасуоло. Да не изгубеа 7 бода од овие ќе имаа можност да кикснат на дерби натпревари. Да не се навраќам и на пораз од Специја, после каде се бодовите.

Може конкурентите на хартија имаат полесен распоред, ама истите екипи се борат и за опстанок и 5/5 нема шанси да имаат сите овие.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Не знам зошто не прават замени уште во прво, кога имаат право на 5, а има навистина зрели за замена.

Рафа катастрофа, во чекор го прати и Тео, тука некаде е и Салемакерс. Далот единствено што не направи некоја глупост дефанзивно, па си викаш ајде, може и полошо.

Бенасер стои лошо дефанзивно, како и цела одбрана која делува доста несигурно.

Хакан конечно изигра добро полувреме, да имаше уште некој расположен ќе беше со 2-3 гола предност.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Ибра се дере по сите, а две шанси зафркна.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.148
Поени од реакции
5.052
Незнаат ниедна контра да изиграат напред, можеше 3-0 да биде, ваке ќе ни акна у второ некое голче па ќе се чешамо...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.452
Поени од реакции
26.406
Да се праша човек дали држат тренинзи воопшто. Се надевам дека некој ентузијаст ќе направи компилација од прокоцкани зицери , шанси и прилики од сезонава и тука ќе падне одговорот зошто е ваква работава .
Нападот цела сезона има однос према утакмициве буквално како да ќе имаат уште 300 шанси после таа што ја промашиле.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.112
Поени од реакции
3.919
Сезонава очекував многу повеќе од Ребич и Леао,Бенасер пола сезона е повреден и не е баш во форма а тоа Тонали не го искористи и не се покажа.
Капак на се Хауге не извади против Самдорија со голот а после тоа Пиоли го закупа на клупа 4 утакмици по ред :facepalm:
Не разбирам :toe:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.711
Поени од реакции
39.713
Во привот дел од сезоната ваквите натпревари на полувреме беа 3:0

Бенасер надвор, готов беше добие втор жолт за некој мал фаул.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
На неколку последни натпревари Кеси доста ноншалантно губи топки и дуели.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.585
Поени од реакции
2.293
Овој брат му на Инсиње не е лошо да се земе за десно за на клупа. Каде каде е подобар од Саличе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.452
Поени од реакции
26.406
И минатиот пат мислам дека плачеше нешто, правеше мелодрами некои. Аман од човеков , тогаш беше дете уште. сега е возрасен, нека не се резили вака.
Потпиши со Јувентус, седни на клупа последниве 4 кола и не ја оптеретувај екипава со драмиве твои.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Автоматски споено мислење:

Саше, а зошто од Хакан не барале вакво нешто? Мислат дека Милан нема шанси без него, дека е многу добар дечко, па никој не се сомнева во него или мислат дека нема шанси никој да му ја даде таа плата и ќе си остане во Милан? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom