Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога и Кесие тој игра десет месеци без одмор.
Бенасер е надвор од форма, само Салемакерс го игра она што се очекува од него, ама на тимот сега не му е потребен таков што ќе прави притисок, туку некој кој е подиректен.
Да беше друг од таа негова шанса гол ќе дадеше.
Премногу нежни со топка.

Извинете што ви се мешам у Ибра дискусијава, ама не е он крив... Крив е тој што процени дека главен напаѓач ќе му е 39 годишен играч. Нормално дека ќе е повреден пола година, годините му се за да си игра макс 60 минути ко Пандев. Он направи и многу повеќе од тоа што некој би требало и да очекува од него сезонава.
Некој процени дека на тимот му е потребен лидер на терен кој и ментално ќе влијае.
После него најважен е и Хакан. И тој со пад во форма во вториот дел од сезоната.

Повеќе згрешија што не земаа подобра замена од Брахим и десно крило, отколку главен напаѓач.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
@Hm_Hm @Castiel kako e situacijata,se e pod kontrola? Gledam nema veke prostor za optimizam,naprotiv.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
20210426_230217.jpg

Дете, види да ти кажам. Ја во моментов после оваа утакмица се тресам од нервоза. Не можат да ме трпат и не ме ни чепкаат најблиските од што сум неподносливо напет. Не умревте и ни кратите по дел од животот од нервоза све да ви ебам покондурено. Ај не подзинувај и оди легни си, одмори, капитен беше вечерва, три голчиња ти плеснаа. Одмарај ќе ти треба сила за следната сезона ЛШ со Јувентус бате.

Ебате детулето недораснато.

П.С. Јес да сме превише нервозни и осетливи на све и свашта вечерва, али ова срамотно куроболие на Донарума дополнително ме накурчи жими све. Поздрав до даљнег.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.736
Поени од реакции
13.360
@Hm_Hm @Castiel kako e situacijata,se e pod kontrola? Gledam nema veke prostor za optimizam,naprotiv.
Добро е, о ти премудри Алене, богот на фудбалот, кој прв си приметил дека Милан нема да биде меѓу први четири.

Дозволи да ти се извинам што сум мислел, па и уште мислам, дека Милан може да избори ЛШ. И да ти се извинам што секогаш се надевам кога е во прашање клуб за кој навивам, инаку зошто би ги гледал?

И пошто разликата ќе е многу мала, ако за некој бод не изборат ЛШ тогаш си цар, а ако за некој бод изборат, тогаш што?

Од се што можеш да напишеп, прво јас сум ти паднал на памет, а и појма немам што сум напишал толку да чекаш лоши резултати за да изреагираш.

Не ме враќај 10 години назад кога се расправав во фан клубов. :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ama ni idelo vo gosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Добро е, о ти премудри Алене, богот на фудбалот, кој прв си приметил дека Милан нема да биде меѓу први четири.

Дозволи да ти се извинам што сум мислел, па и уште мислам, дека Милан може да избори ЛШ. И да ти се извинам што секогаш се надевам кога е во прашање клуб за кој навивам, инаку зошто би ги гледал?

И пошто разликата ќе е многу мала, ако за некој бод не изборат ЛШ тогаш си цар, а ако за некој бод изборат, тогаш што?

Од се што можеш да напишеп, прво јас сум ти паднал на памет, а и појма немам што сум напишал толку да чекаш лоши резултати за да изреагираш.

Не ме враќај 10 години назад кога се расправав во фан клубов. :D
Mora na nekogo da se izvadi nervozata jebiga :D
Muabetot mie posle remito so Sampdoria pisav deka prosecen trener vadi prosecni rezultati,vie skoknavte kontra Milan e vtor bla bla bla. A od avion se gleda deka timot ja izgubi taja lesnotija so koja igrase vo 2020,bukvalno posle novata godina nemame izigrano dobro edna edinstvena partija znaci pocni od 03.01.2021 protiv Benevento ako se secavas kako se branevme,potoa Bologna ja dobivme so dva penali,Spezia rastur sistem,sega ponovo Genoa i Parma edvaj na muskuli itn. Trebase uste od togas da se povlecat potezi,a ne da se vadime protiv Lazio i Juventus. Ej edno vreme imavme 12 boda vo odnos na Napoli,22 kola bevme lideri,32 kola ubedlivo vtori.
Stramota i greota!
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
гаси клуб, мотај каблови
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.280
Поени од реакции
45.700
Малдини кога кажа негде зимоска кога бевме први дека сезонава ја спремале за куп уефа ние мислевме дека глуми скромност некоја.
Детално ако се анализира од што материјал е составена екипава, еден по еден фудбалер сосе тренерот, ќе се види дека е така.

Далеку од тоа дека сме испаднати од игра, ама од сите конкуренти моментално имаме најмали шанси , најлош распоред и плус негативен биланс од по 3:0 со Јуве и Аталанта ако до тоа воопшто дојде.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
А што уопште би барале ние во ЛШ? Долг период не пратев пошто Милан не игра, ама годинава ради ковид фатив некоја утакмица.

Како тоа ние припаѓаме таму не ми е јасно? Со која цврстина и интензитет се игра таму ние би се распаднале во први 20 минути со било која топ 10 екипи на утакмица што значи елиминации.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.222
Поени од реакции
5.130
А како ова копилево Доларума ќе брани против Јувентус ако преговара со нив? Лацио така се заебаа кога изгубија ЛШ од Интер, кога De Vrij направи пенал....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.280
Поени од реакции
45.700
Ако имаат веродостојна информација дека стварно преговара со Јуве и при тоа се сигурни дека немаат намера да му дадат договор, тогаш треба без пардон да го замрзнат до крај на годинава на клупа. Никаква доверба немам ни во него, ни во некоја професионална етика негова, а најмалце во Раиола.
И за него на крај краева ќе биде подобро, нема зашто да се мразиме утре ако прими некој глуп гол со Беневенто или Каљари.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Подобро да го потпишат Јапонецот од Болоња и ќе ни останат пари за резервен лев бек.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.280
Поени од реакции
45.700
Фикајо рука на срце последниве три кола не е баш за фалење, ама па кој е :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Томори има само 23 години, така да далеку е од веќе изграден дефанзивец. Нормално дека ќе има неонстантни периоди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom