Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Изгледа Киеза е неизводлива ситуација за нас,ако земат CB и DM и 5 до 12 ако успеат да го договорат Јович на позајмица и тоа е тоа.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Paketa i Pjontek bea solidni prvata polusezona. Posle pod Dzanpaolo nikoj i nisto ne funkcionirase, a i ovie se vklopija vo siviloto. Da ostanese Gatuzo veruvam deka Pjontek uste kje bese vo Milan, a Paketa kje igrase poredovno i podobro, no toa e. Od geskite se uci.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Отиде овој Фофана, а таман се понадевав дека ќе го земат. Така е кога си сиротиња.:D

Можеби порано да го исфорсираа трансферот. Но и така тешко, ептен е отидена лигава, мора нешто да се оправа. Ако продолжи вака нема да може да се парири ниту на оние клубови што се борат за опстанок во Премиер.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Paketa i Pjontek bea solidni prvata polusezona. Posle pod Dzanpaolo nikoj i nisto ne funkcionirase, a i ovie se vklopija vo siviloto. Da ostanese Gatuzo veruvam deka Pjontek uste kje bese vo Milan, a Paketa kje igrase poredovno i podobro, no toa e. Od geskite se uci.
Да бе стварно Пакета,Пјонтек а и Рикардо Родригез беа солидни под Гатузо,дојде Џанпаоло и ги потопи сите на чело со Сусо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.875
Никој и ништо не беше добро под Гатузо. Едноставно се направи впечаток дека е така, што поради напумпан ентузијазам, што поради сентимент .
Најнеозбилен потег и со најголеми последици беше тоа што му се даде шанса втората сезона.
Играта беше нула, победуваа на сила , ама нејкеа да ја прифатат грешката па почнаа да му суфлираат и со тоа ја доебаа работата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Никој и ништо не беше добро под Гатузо. Едноставно се направи впечаток дека е така, што поради напумпан ентузијазам, што поради сентимент .
Најнеозбилен потег и со најголеми последици беше тоа што му се даде шанса втората сезона.
Играта беше нула, победуваа на сила , ама нејкеа да ја прифатат грешката па почнаа да му суфлираат и со тоа ја доебаа работата.
Со Гатузо бевме 5-ти на -1 бод од место во ЛШ,најдобар пласман од 2012 кога бевме на трето место.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Мислам дека ќе се почека до четврток да се види исход со Рио Аве. Ако се поминат мислам дека ќе иаме шанси за добри трансфери можеби и за Киеза ако не го спакуваат јуве до тогаш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Мислам дека ќе се почека до четврток да се види исход со Рио Аве. Ако се поминат мислам дека ќе иаме шанси за добри трансфери можеби и за Киеза ако не го спакуваат јуве до тогаш.
Сигурно ќе се чека пошо ЛЕ ќе значи +20-30м евра во буџетот.

За Киеза не знам, ако Јуве е сериозно заинтересиран искрено иаме точно 0 шанси, финансиски сме небо и земја со нив, мене најбитно ми е да земат добар централен и уште еден везњак бидејки сме само со тројца(Кеси, Тонали, Бенасер) и тоа не ми се допаѓа, мора да имаме стабилни 4ца и за ротација и за не дај боже.
Крунич нека се вртка по 5-та опција, не ми смета, ќе добива минути кога ќе треба некој ептен да се одмара или на завршена утакмица и тоа е тоа.

Хаос ќе биде со ковидов, мора да имаме широк ростер.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Во моментов, со ваква поставеност, Јувентус има точно 0 шанси за Киеза според мене. Без да продадат, очигледно е дека нема да трошат, поготово во напад. Пренатрупано е таму со Дибала, Бернардески, Коста, Кулушевски ... И Јувентус и Киеза би си направиле огромен проблем себеси со таков трансфер. Киеза би изгубил сериозна минутажа уочи првенство, Јувентус би изгубил ем пари ем би створил вишоци во тим. Тој трансфер, барем мене и сега засега, со ваква поставеност на работите ми нема никаков резон. Мене ми се чини дека, пак ќе речам, во моментов, за Киеза е јасно. Или Милан или Фиорентина.

Јувентус да, може да продава па после евентуално да тргне по Киеза, ама за тоа има се помалку и време и средства. Мислам дека Киеза сега засега ќе остане во Фиорентина, па следно лето здравје.

Јувентус може и панично и курчевито да избрзаат и да го договорат, ама под вакви околности би си створиле проблем.

Томијасу. Двете утакмици против Милан во краткиов период зад нас ги изигра ѕверски. Другпат го неам глеано. Милан почна ко Челзи, кој се покажал страшно против нив, го собираат. Хауге, па Томијасу сеа. Од мене има поддршка за јапанецов. Сигурно појше би го сакал него отколку Настасич во моментов. На трансфермаркт вреди 18 милиони, па во овој луд пазар, таа цифра за да се купи е ваљда реална јебеш га.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Во моментов, со ваква поставеност, Јувентус има точно 0 шанси за Киеза според мене. Без да продадат, очигледно е дека нема да трошат, поготово во напад. Пренатрупано е таму со Дибала, Бернардески, Коста, Кулушевски ... И Јувентус и Киеза би си направиле огромен проблем себеси со таков трансфер. Киеза би изгубил сериозна минутажа уочи првенство, Јувентус би изгубил ем пари ем би створил вишоци во тим. Тој трансфер, барем мене и сега засега, со ваква поставеност на работите ми нема никаков резон. Мене ми се чини дека, пак ќе речам, во моментов, за Киеза е јасно. Или Милан или Фиорентина.

Јувентус да, може да продава па после евентуално да тргне по Киеза, ама за тоа има се помалку и време и средства. Мислам дека Киеза сега засега ќе остане во Фиорентина, па следно лето здравје.

Јувентус може и панично и курчевито да избрзаат и да го договорат, ама под вакви околности би си створиле проблем.

Томијасу. Двете утакмици против Милан во краткиов период зад нас ги изигра ѕверски. Другпат го неам глеано. Милан почна ко Челзи, кој се покажал страшно против нив, го собираат. Хауге, па Томијасу сеа. Од мене има поддршка за јапанецов. Сигурно појше би го сакал него отколку Настасич во моментов. На трансфермаркт вреди 18 милиони, па во овој луд пазар, таа цифра за да се купи е ваљда реална јебеш га.
Јас мислам норвежанецот беше доволен од овој тип на трансфери, јапанацов ќе биде ту мач.

Сега глупо е да врзуваш вакви трансфери од денешен аспект со вакви трансфери што се исплателе во минатото, али уште се сеќавам на утакмицата на Роналдо против Манчестер кога беше во Спортинг. Магариња ги правеше...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Od Paqeta i ako vlezat LE ke se resat kolku ke odvojat za transferi..25 za Tomiasy se malce previse mora da namalat cena ako go zemaat nego..

Chiesa mislam nema nikakvi sansi da trgnat po nego..uste eden vo odbrana i norvezanecov mislam ke zaklucat so preodniot rok.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Најверојатно со јапанацот ќе завршат на крај.
Според некои новинари на твитер имаат дадено понуда за Далот. Е ова ми скроз head scratching вест. За кој кур ќе им е Далот, имаат дв бека десни, а не дека е нешто квалитетен и третиов што сакаат да го донесат.
Не беше и црнчето од франција десен бек?
Лево ќе трча Тео 100 утакмице, а десно 4 бека
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Gejmerot oficijalno vo Lyon, Hauge deneska na medicinski utre najverovatno ke bide oficijalno.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Има инфо дали Хауге ќе остане во Милан или ќе биде пуштен на позајмица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom