Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Претседателот на Лион нека си го набута со оние изјавите дека не преговараат за Пакета.

Следен е Фофана, а за Миленкович скоро и да нема шпекулации.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.412
20м плус бонуси.
Па во овој момент и тешко дека можеа да земат повеќе за него. Гледам ма трансфермаркт стои дека Милан го купил за 38,4 милиони. Ако е така, многу е изгубено на него.

Млад е уште, иако мене не ми остави некаков впечаток, но и не беше во најдобара средина да бидеме реални. И тој како и многу други играа на различни позиции.

Во овој момент тој е најдобра опција за продавање за да се купи некој друг.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Лион е на берза, значи со официјализирање би морал да ги наведе точните цифри, ќе дознаеме, 20-21, не е ни битно многу. Мене ми е жал за Пакета, али класичен бразилец, имаше доволно шанси преку кои мораше да се види и осети барем нешто, нешто јеботе. Не му памтам ниту еден потег или понашање, ништо. На тренинг играл курот, тоа е тоа, оди во Франција играј против Анжер.

Според еден извештај на Миланњуз, со 21 милион добиен од Пакета, Милан би бил скоро на 0, односно не би забележал мањак во одржувањето на играчот, што и да им значи тоа и како и да го пресметуваат, све да им ебам битно е ради ФФП, нас и не треба да не интересира.

Последниве 5-6 дена Елиот треба и мора да покаже дека сака одма конкурентен Милан. Има пари, не потрошија многу, продадоа нешто, има начини као со трансферот на Тонали. Ајмо Паоло, дајте го пакетот од Фиорентина, еден во средина на позајмица и ајмо да се играмо. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Лион како што читав само на позајмици го бараја, сеа ако се решиле одма да го земат за кеш, ништо чудно за неко ден нашиве Мемфис да им го земат за горе доле истата сума 20тина милиони со бонуси, пошто со Барса преговорите им секнаја
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Парите од продажбата на Пакета мислам дека се планирани за дефанзивец и мора тоа да биде приоритет.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.412
Ленардо треба бан да добие да влезе во Милано за ова со Пакета и Пјонтек :icon_lol:
Не знам дали Кастиљехо беше исто негов избор. :) Иако овој треба да пробаат да го направат колку-толку добар за да се продаде солидно, ако ништо друго.

Тој е изгледа единствено крило на кое левата му е подобра нога (дури и Киеза да дојде и он игра со десна), дури и покажуваше дека има некоја техника во него.

Иако на почеток на оваа сезона е скроз изгубен, а тактички никогаш не бил добар, дефанзивно е слаб, па сосема е нормално што Белгијанецот игра пред него, кој нема техника, но разбира што треба да прави и добар за пресинг и дефанзива.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Сега мислам дека и Малдини е во заблуда,дали да тргне по Киеза или по дефанзивец?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не знам дали Кастиљехо беше исто негов избор. :) Иако овој треба да пробаат да го направат колку-толку добар за да се продаде солидно, ако ништо друго.
И тој беше негов избор, им го дадовме Бака(кој тогаш вредеше 15тина мил) и плус уште 8-9 што значи дека пак сме фрлиле солена сума за некој што не е ни ваму ни таму.

Калдара
Игуаин
Пјонтек
Пакета

Тука беа фрлени огромни пари со кој се направија уште толку финансиски проблеми, јас тогаш мислев дека Леонардо ко искусен ќе знае шо праи али ништо не испадна од тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
По Пакета запнаа за Фофана мислев имаат шанси, ама цената му отиде преку 35 мил.
Изгледа Лестер на крај ќе го земе за 35+5, за нас недостижен за таа сума.
Како и да е мислам дека големи се шансите од црнецот да испадне класа дефанзивец, за разлика од Томијасу.

Томијасу пак ми изгледа на тимски играч, покрива две позции и плус важен за пазарот во Азија. Примарно десен бек, ама поради висината и што е добар во воздушни дуели Синиша го игра и централен.
20 мил звучи попривлечно, може да се среди со Болоња ако изборот падне на него.

Киеза во Јувентус засега ми нема никаква смисла, немаат продадено играчи и ми изгледа како медиумите да создаваат пазар за Киеза.
Ние имаме многу поголема потреба од играч како него и кај нас најмногу ќе добие минутажа, нормално ако цел му е да продолжи да игра редовно и да си добие и место на европското следна година.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520

Сега мислам дека и Малдини е во заблуда,дали да тргне по Киеза или по дефанзивец?
Нека иде ќе биде Бернадески вол.2

Подобро некој добар дефанзивец да земат, ако случајно се повреди Кјаер или Ромањоли имаме ненормални проблеми и џабе ќе биде да имаме таков напад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom