Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да сега излезе официјално има платена позајмица и откуп 25-30 мил, ама Барселона може да си го врати назад за 50 мил.
Нашите не сакаат вакви договори каде претходниот клуб ќе има влијание врз играчот.
Ниту еден селф риспектинг клуб не би го прифатил тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нашите не потврдуваат, демек трансфер за лето, а Хрватите убедени дека ќе дојде сега.

 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
de be bozem messi ke go donese ovoj ti e ist igrac ko paqueta sporo krilo so solidna tehnika, nisto posebno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Олмо има боље дриблинг од сите во Милан моментално, ако следиш статистика во Лига на Шампиони има над 60% успешен дриблинг, што не е воопшто за потценување а и доста голови има дадено сезонава и претходната. Супер играч за тие пари.
Само да не испадне како Делофеу да се разигра и Барса да си го земе назад за 30миљони
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој кај нас би играл LM, AM или SS

И мора да земат уште еден играч од среден ред, некој на позјамица со право на откуп или некој што е при крај на договор за 20 мил. Само за Матич има шпекулации.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Овој кај нас би играл LM, AM или SS

И мора да земат уште еден играч од среден ред, некој на позјамица со право на откуп или некој што е при крај на договор за 20 мил. Само за Матич има шпекулации.
И за Емре Чан имаше нешто денеска, демек не бил задоволен од минутажата во Јуве. Не знам колку е изводливо ама е 100 пати подобро од Матиќ.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Е Џан ако го земе, на Бобан голем дел од срањава ќе му ги простим.

Коска играч!!
Автоматски споено мислење:

Иначе околу Олмо ситуацијата се влече ради агентот негов кој барал 7-8 милиони провизија кои Милан не сакал да ги плати.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
И за Емре Чан имаше нешто денеска, демек не бил задоволен од минутажата во Јуве. Не знам колку е изводливо ама е 100 пати подобро од Матиќ.
Бегај бе од Јуве све проколнтато, Игуаин, Бонучи, Калдара... доктор да им земемо и тој нема да функционира, играч нема да ни се повреди

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Bakayoko da go imavme vo sredina so Benacer bi bilo super..Hakan se vrakja od povreda i odma prva ke ima
de be bozem messi ke go donese ovoj ti e ist igrac ko paqueta sporo krilo so solidna tehnika, nisto posebno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Исти Хакан е да, имаш право.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Што му е со излетиве бе, не му е прв пут... мораше еднаш да го примимо ваке за памет

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom