Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.333
Поени од реакции
46.411
Центаршутот на Абот...

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Najjak poteg u cela kariera mu bese . Kako za inat covekon mislam dema gleda sto moze povekje da upropasti.

Ova , da ne se lazeme, ne e igra za 4to mesto. Individualno nisto poslabi ne se od roma i lacio ama ova e pak 6to mesto
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.429
Да му ебем голманчето се изнабрани, нека сиса сеа... Абате, Бакајоко... какви играчи еј, ептен ситуацијава е лоша со повредите инаку никад да не заиграат се... Дај тој Беланова барем младинецот што го дигаат, сигурно ќе се труди појќе од Абате, ти ебем ботот...

Победата крај краева е најважна, капитенски гол


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Со овие спуштени очекувања, Бакајоко изигра сосема солиден натпревар.
Донарума нека исчезне заедно со другар му Кеси, двајцата да ги склопиш ќе добиеш iq на просечен џуптин од кај мене в маало.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.849
леле мајко абате назад у петлиња да научи прием на топка.
очајна игра, знаев дека ќе биде вака. Ама ајде ги добивме. Следен пат или 4-4-2 или 4-3-3.
Веќе вакви формации курташак играње - НЕ.
Иначе што се однесува до целата утакмица - Лош настап, највеќе заради формацијата.
Бакајоко киксна да, али реално после тој кикс играше апла подобро и помотивирано и доста контри пресече. Се гледа дека не му годи спора игра.
И голот беше кикс највеќе негов, но и Ромањоли и Родригез имаат одговорност.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Мене ми е нејасно како побогу имаат нашиве само 1 гол помалце од Јуве и се втора најефикасна екипа у лига.
Со оваја игра.
Тоа е само ради Игуаин и Сусо.
Замислите колку би биле подобри работете со со саглам тренер што малце би ја средил одбраната само.

Бакајоко настрана грешката изигра добар натпревар за негови критериуми, имаше два три старта добри, се труди момакот, јебига самопоуздањето му е на најниско можно ниво, и тежок малер го бие, ама ја навијам за него.

Гатузо ми е бољката мене со тоа копилето на гол, она беше днска криминал, ја на фудбал менаџер у куп не би извадил онаква формација.

На крај и навијав да го примимо, прв пут у живот.

хрк пу
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Не е крив Бакајоко за голот, телето на клупата е криво што мисли дека Бускетц и Чави играат во Милан и што бара од нив да ја пимплаат топката у шеснаесет.
Живци кинам од Гатузо , никогаш нема да фатиме ЛШ со него како што Интер никогаш титула нема да види со Спалети.
Добро, тие барем влегоа у ЛШ се опраија малку од малку за разлика од Милан.
Нека го бркаат Гатузо аман , не знам дали да се радувам на киксовите негови или на овие килави победи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Biglia left San Siro on crutches without setting his right foot on the ground. He will undergo medical tests on Friday

Премногу повредени и неспремни играчи кои се вратија од повреда. Кесие и Хакан денес не беа спремни, ама мораше да играат поради голем број повредени играчи. Калабрија би требало да биде спремен за во недела и да се вратат на 4-4-2. Не го бива за во одбрана, барем за во напад.


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Nemame zamena za Biglia..koga vekje go sakas Bertolaci vo tim sega ne mu dava sansa koga Bakayoko nisto ne igra..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сте се фатиле за Бакајоко а ни Кесие ни Хакан ништо повеќе не изиграа. Најдобар беше настрана грешката што ја направи. Со повреден Биглиа ќе има шанса да се покаже.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.849
кога прочитам колку се плука по Кеси.
Кеси игра многу солидно сезонава. Бокс ту бокс, покрива, трча многу, агресивен е, сече акции... Малце е сакат у офанзивен дел од играта, ама ја мислам дека момаков од следна сезона ќе биде одличен. Сепак, 21 годинa има е да не заборавиме, и реално има солиден напредок во споредба со лани. Верувам дека следната сезона ќе биде уште подобар и посамоуверен во офанзивниот дел.
Се плука ептен по него онака без причина.

да, вчера не изигра добро, ама сезонава досега мене ми остави скроз солиден впечаток. Еден од подобрите у екипа ни е.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Полош беше од Бакајоко, муабетот е за тој натпревар а не за цела сезона. И минатата со Сампдорија не го следеше Сапонара. И гледам оценки оф вчера каде Бакајоко е флоп, а имаше неколку полоши од него. Не може да се плука само по еден играч и да чека да изигра под очекувањата, а за други да се прават дека не ги гледаат.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.849
Полош беше од Бакајоко, муабетот е за тој натпревар а не за цела сезона. И минатата со Сампдорија не го следеше Сапонара. И гледам оценки оф вчера каде Бакајоко е флоп, а имаше неколку полоши од него. Не може да се плука само по еден играч и да чека да изигра под очекувањата, а за други да се прават дека не ги гледаат.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
oпшто сезонава многу се плука по Кеси.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Биља аут 2 месеца.
Е тек сеа мучење ќе ни биде играта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom