Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Најмалце што може да направи ако го остават монтела е да се врати на старта формација,[
Монтела сам си ги скрати крилата (Сусо и Бонавентура)
Најдобрите играчи од прошла сезона им смени позиција на двајцата и двајцата успеа да ги усере... Ако не се врати у брзо време со 3 ца напред т.е. со Џек и Сусо крила му нема спас!
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Во ЛЕ има екипа што моментално би не шлакнале во двомеч како задњи аматери, а да не правиме муабет за на пролет кога во ова натпреварување ќе дојдат екипи како Дортмунд или Тотенхем, Рома или Атлетико и можеби Севиља или Монако. Ваков успан Милан во дуел со некоја од овие екипи ќе го изеде стапот до тој степен што бламажите на Рома во ЛШ ќе изгледаат како најнормален резултат.

За во јануари покрај Кака (уште овој ни фали за циркузот да биде комплетен) се спомнуваат како засилувања и некои анонимуси како Лука Лима од Сантос (?) и Фофана од Удинезе. Со овој начин на работа нема дилема дека тимот одново ќе се наполни со просеци кои подоцна нема да може никој жив да ги избрка и одново ќе дојдеме во ситуација да имаме 30 играчи во тимот, а да не може да составиме една асална 11ка. Наместо да се насочат кон проверени и класа играчи кои по автоматизам ќе направат разлика и ќе ја кренат играта за неколку нивоа, они продолжуваат онаму каде што застана Галијани со Констант и Ачерби тип на трансфери.
Se moze da se desi vo nokaut faza natprevaruvanje, ne deka ako zapnat sig ke osvojat, ali mislam deka poveke sansi imaat tamu, od kolku Serie A.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Se moze da se desi vo nokaut faza natprevaruvanje, ne deka ako zapnat sig ke osvojat, ali mislam deka poveke sansi imaat tamu, od kolku Serie A.
Да бидеме реални. Со моменталната игра и пристап во утакмиците, немаме никакви шанси за ЛШ наредна година. Единствената можност за да се спаси сезоната доколу е тоа возможно е промена на формацијата во 4-3-3 или 4-2-3-1. Не знам зошто на толку експерименти не се проба со вторава формација во која што ќе има место за сите што знаат фудбал т.е. ќе може во прв тим да се игра со Бонавентура и Сусо по крилата кај што се најдобри, плус Чаланоглу позади Андре Силва.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Koга ќе помисли човек дека ситуацијава у клубов не може да биде полоша, днска излезе вест дека светото тројство Мирабели Фасоне и Тренериштето размислуваат да му дадат на одличниот фудбалер Кака, кој лани односно сезоната 2006/07 изигра топ фудбал, 6 месечен договор до крајот на сезонава, и после да му дадат некоја си функција у раководство !!
Ова со враќање на Кака излезе по коментарот на Де Јонг на инстаграм. Медиумите си го искористија тоа и пишуваат дека тој сам се понудил и чека одговор од Фасоне.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ова со враќање на Кака излезе по коментарот на Де Јонг на инстаграм. Медиумите си го искористија тоа и пишуваат дека тој сам се понудил и чека одговор од Фасоне.
Ич нека не чека, нека се врати у Реал, нели животна жеља му беше.
Клошар полуиграчки !
Место да мислат на нормални работе Кака мртвиот ќе го враќале
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421


Каква легенда, ги напикал све... уште Борини место Калабрија фали :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Џек,Сусo,Чaлкaнoглу зaеднo дo сегa мислaм декa ги немa игрaнo пa плус и Кутрoне и А.Силвa.
Се сoглaсувaм декa oвa пoвеќе ќе личи нa 4-4-2.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Бонавентура, Чаканоглу, Сусо... џабе креативни играчи, не играат ништо играчиве, ја мислим и Меси да го стаеш у тимов нема ништо да изигра...
4-4-2 викавте овде, како не... се гледа дека пак си тера со 3 назад.
Нека лета Монтела што побргу и онаке нема спас... се гледа дека незнае што прае со тимот.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Хахахаха, го извади Силва го остави Кутроне, дај бе чоеков нека го избркаат стварно нема смисла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom