Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Мoре зa мaлце не гo зедoвме Мoнтo летoвo тoгaш бевте спремни некoи фaнoви тукa без пaри дa ни гo дaдете:)[DOUBLEPOST=1446572906][/DOUBLEPOST]
Ете така другари.Од денес имате уште еден нов член тука.Ве читам оддамна ама полесно е кога заедно ќе си ги споделиме маките во овие тешки времиња :D
Се надевам во иднина заедно ќе се радуваме на нови успеси. Форца Милан
Зaoбикoлен :icon_lol:
Не се чуди aкo не те цитирaт :ROFLMAO:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Според Football Italia,Џек и Де Шило во тимот на колото.
Не ја гледав со Лацио но по тоа што го читав на форумов нели Шило изиграл лошо?
http://www.football-italia.net/75243/serie-team-week-11

Reports suggest Milan are interested in Lazio’s Danilo Cataldi for January or the summer.
Абе брат ја мислам дека премногу очекуваме од бек Неаме одбрана и игра како реал/барса/баерн па да може да си е комотен да трча само напред а у одбрана да си го дрви . Реков ја, де шиљо одигра многу коректно се додека не примивме гол ради фактот што е слаб со глава. Тука од секад си бил дрво, и коа беше играч на кој сите миланези од форумот го чукавме секој викенд.
Реално, премногу се хејта чоеков барем според мене.
Мислам негде кружеше информација дека има највеќе километража у просек оваа година, што секако е за пофалба.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.580
Поени од реакции
1.114
Абе брат ја мислам дека премногу очекуваме од бек Неаме одбрана и игра како реал/барса/баерн па да може да си е комотен да трча само напред а у одбрана да си го дрви . Реков ја, де шиљо одигра многу коректно се додека не примивме гол ради фактот што е слаб со глава. Тука од секад си бил дрво, и коа беше играч на кој сите миланези од форумот го чукавме секој викенд.
Реално, премногу се хејта чоеков барем според мене.
Мислам негде кружеше информација дека има највеќе километража у просек оваа година, што секако е за пофалба.
Не заебавај брат,види го колку ноншалантно изреагира при онаа интервенција на Донарума кога можеше да биде лобуван. и потоа му се издра Мексес асално. И за голот повеќе од пола вината е негова. Кажа некој член погоре кога веќе става 16 годишно дете на гол,може да го стави и Калабрија пред преварава.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
Со оглед на тоа дека после трансферот на Дибала во Јуве Зампарини неколку пати изјавуваше дека ја прифатил понудата на Милан и се било договорено али желбата на играчот била пресудна нема да ме чуди ако има вистина во ова али сепак рано е.

Но ако го затворат трансферот уште сега тогаш супер, добиваме одличен млад перспективен играч за реално солидна сума.

Каталди од Лацио е интересна опција исто така.

Ми се допаѓа што се повеќе се поврзуваме со млади перспективни играчи а не со играчи на кои за 6 месеци им истекува договорот и се очекува да наполнат 32 години.

Донарума доби повик за у-21 а Нианг најверојатно ќе стартува против Аталанта.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Само да го грабнат тој Стефано Сенси 21 год.Сличен на Верати
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.580
Поени од реакции
1.114
Со оглед на тоа дека после трансферот на Дибала во Јуве Зампарини неколку пати изјавуваше дека ја прифатил понудата на Милан и се било договорено али желбата на играчот била пресудна нема да ме чуди ако има вистина во ова али сепак рано е.

Но ако го затворат трансферот уште сега тогаш супер, добиваме одличен млад перспективен играч за реално солидна сума.

Каталди од Лацио е интересна опција исто така.

Ми се допаѓа што се повеќе се поврзуваме со млади перспективни играчи а не со играчи на кои за 6 месеци им истекува договорот и се очекува да наполнат 32 години.

Донарума доби повик за у-21 а Нианг најверојатно ќе стартува против Аталанта.
Maxwell:cool:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
ви текнуе на времето на јутјуб клипчето на Саламон како се палевме? хехе
Исто по тазе така Родриго Ели. Тоа е тој "проверен" Серие Б квалитет.
Башка Какви баксузи сме овој Сенсеј-от (ако го земеме) ќе ни се повреди у рок на 2 месеци.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Овој се смета за еден од најголемите таленти, 10м бараат Чезена за него.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
10 мил, па Франко Васкез би го имале за 15 мил. Иначе Хонда побарал трансфер во јануари, ама Галијани одбил.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Билич го сака Хонда во Вест Хем.Цената му е 8 милиони фунти,еве ти го Сенси
 

Kajgana Shop

На врв Bottom