Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Најјак беше Бонавентура коа му ја напрае финатата на Баста од Роналдињо :pos:

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Бонавентура гази сезонава, и кога бевме катастрофа беше единствен што се трудеше и игра нај константно.
Шиљо неможам да го гледам веќе, дебакл тежок незнам зошто не игра Калабрија кога изигра 10 пати подобро од него кога доби шанса. И дај не тресите за ил капитано гази од кога почна да игра прва постава и го смени со Де Јонг..доста добро игра. Черчи доста исто ја подобри формава последниве три утакмици.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Многу се изненадив од тоа како го помина, мислев дека го нема ова у него али го измести јако Баста :Д

Штета со Аталанта е суспендиран али се враќа Нианг па може и он да понуди нешо на лево крило.

Него тимот пак ни е најстабилен и најдобри перформанси покажува коа на терен вадиме 4-3-3 формација исто као сезоната со Алегри коа Боатенг беше крило и извадивме трето место па се надевам дека Берлускони нема да напиња пак со таа 4-3-1-2 пошо НЕАМЕ КРЕАТИВЕЦ асален ала Руи Коста па да се курчиме така.

Зимава ако се остварат шпекулациите за еден везњак и најверојатно крило пошо со Менез е комплицирана работата ќе биде супер.

Во зависност од тоа како ќе игра Алекс и дали ќе остане фит ќе се пазари и на позицијата централен бек пошо доста добро играат со Ромањоли сега за сега. Конечно ги погоди Михајлович.

 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Бонавентура МотМ 4 пат ако не се лажам сезонава
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
AC Milan are keeping close tabs on Cesena midfielder Stefano Sensi.
The central midfielder could prove to be the most talented footballer to have come through the club’s youth ranks since Marco Verratti, but Cesena’s €10 million asking price should ward off interest in his services, at least for the time being.

Milan vice-President Adriano Galliani has reportedly offered Antonio Nocerino, Jose Mauri and Suso to Bologna on loan.

Milan Channel confirmed Alex suffered head trauma and could well be kept in the Policlinico Gemelli overnight for observation.

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Бертолачи го скинал бутниот мускул. Штета
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Кастиел, монтоливо е далеку од идеален, ама видовме сезонава како играме со и без него.
На сите утакмици кога монтоливо е у први 11, Милан играл добро, без оглед на резултатот (со Наполи не ми текнува дали играше, не ме фаќајте за збор).
Монтоливо сезонава има освоено највише топки (51) после него се Џузепе Вивес од Торино (38) и Лукас Кастро (37)... значи фати да игра и Монтоливо сезонава, добро што не го дадовмо на Јуве, ќе им беше најдеше многу :icon_lol: Штета што повредите го ебаа многу инаку може ќе напредуваше појќе... ама што е туе нема бегање од тоа, еве го Бертолачи сезонава појќе повреден него што игра.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Бертолачи аут 3 недели. Можно е да биде спремен за со Јуве. И Диего Лопез се повредил нешто, деновиве дополнителни анализи.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.502
Поени од реакции
5.782
Добар е Монто заборавате дека имаше тешка повреда и неиграше голем период, ја у теретана кога нема да идам недела дена осеќам разлика непа да си професионален спортист и да неиграш пола година.

Добри се сеа за сеа само мора да брани Лопез, детево се гледа дека ќе го биде али уште му е рано голот што го прими против Сасуоло е негова грешка а и со Лацио можеше боље да изреагира Лопез пак е многу поискусен у такви ситуации.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Добар е Монто заборавате дека имаше тешка повреда и неиграше голем период, ја у теретана кога нема да идам недела дена осеќам разлика
.
Не фрлај бе паре, ќе осетиш и тогаш разлика у џебот :icon_lol:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
На Донатума агент му бил Раиола :facepalm:
 
Член од
3 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
17
Ете така другари.Од денес имате уште еден нов член тука.Ве читам оддамна ама полесно е кога заедно ќе си ги споделиме маките во овие тешки времиња :D
Се надевам во иднина заедно ќе се радуваме на нови успеси. Форца Милан
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Диего Лопез се повреди или „се повреди“ ?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Според Football Italia,Џек и Де Шило во тимот на колото.
Не ја гледав со Лацио но по тоа што го читав на форумов нели Шило изиграл лошо?
http://www.football-italia.net/75243/serie-team-week-11

Reports suggest Milan are interested in Lazio’s Danilo Cataldi for January or the summer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom