Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Ако некои порази оваа година беа исклучиво заради Михајлович,Оваа победа која после долго долго време потсеќа на стариот добар Милан, исто е заслуга на тренерот. Одлична поставеност.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Еве три победи по ред, а четири без пораз. За мене искрено и неочекувао.

Штата за Бертолачи, таман чекав да почне Галијани да почне да враќа за хејтерските изјави поради Бертолачи. :)

Ова со детево на гол ми изгледа добро, затоа што одбраната игра поконцентрирано, внимателно до максимум и доста пожртвувано. :)
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Steta za bertolaci i Bonaventura,ne znam kalvi rokadi ke pravi so atalanta sega,ke bide dobro pred reprezentativnata pauza da ima 22 boda
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Следната е со Аталанта дома и мора да се продолжи победничкава серија затоа што после тоа гостуваме кај Јувентус.

Одбраната коска денеска заедно со средниот ред на чело со Монтоливо и Бертолачи додека играчи и криво ми е што се повреди баш сеа коа почна у форма а влегува упм.

Откако влезе Поли катастрофа изигра, јас искрено не сум видел толку глуп играч што толку трчка наоколу а уствари ништо не праи.
Сориано нека го соберат у јануари како знаат.

Полека почнаа да играат и да се бранат како тим и се надевам ќе продолжам така.

За крај само ќе го прашам @Castiel дали уште си стои на ставот за Монтоливо :icon_lol:

п.с Видете колку малку шанси за Бака а колку добро ги искористил!

Bacca has scored 6 goals out of 9 shots on goal. No player in Serie A has averaged better,even Higuain the topscorer
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Ко му се издра Монтоливо на Поли да седи и покрива назад :pos:

Супер изиграа денеска. Посебно во одбраната. Ама уште многу го тупат напред. Ептен каснат со завршниот пас кон отворен играч.

И не јадите бурек многу за ДеС. Одлично се надополнуваат со Черчи. Во неколку ситуации одлично изреагира денеска. Голот више оди на душа на Донарума отколку на ДеС.

Кај е Де јонг бе? Уште се спрема за трансфер во Јунајтед?
 
C

Castiel

Гостин
Следната е со Аталанта дома и мора да се продолжи победничкава серија затоа што после тоа гостуваме кај Јувентус.

Одбраната коска денеска заедно со средниот ред на чело со Монтоливо и Бертолачи додека играчи и криво ми е што се повреди баш сеа коа почна у форма а влегува упм.

Откако влезе Поли катастрофа изигра, јас искрено не сум видел толку глуп играч што толку трчка наоколу а уствари ништо не праи.
Сориано нека го соберат у јануари како знаат.

Полека почнаа да играат и да се бранат како тим и се надевам ќе продолжам така.

За крај само ќе го прашам @Castiel дали уште си стои на ставот за Монтоливо :icon_lol:

п.с Видете колку малку шанси за Бака а колку добро ги искористил!

Bacca has scored 6 goals out of 9 shots on goal. No player in Serie A has averaged better,even Higuain the topscorer
Монтоливо е сеуште премногу мек и нежен. Игра подобро али не е воопшто константен. Бонавентура многу позитивно ме изненадува пошто тој е играчот од среден ред што најмногу креира. А и Кучка не е воопшто лош. И Черчи конечно почна да игра нешто и на своја позиција. Оваа формација најмногу ни одговара мада Адриано вака ќе дреме на клупа почесто пошто греота е ваков Бака на клупа седи. Со здрави Менез/Нианг имаме одлични опции за напад. На зимо да се земе партнер за Ромањоли и ектра засилување во средина иаме огромни шанси за 3то место. А ако продолжиме со добра игра и да намалиме со киксови може и да се приклучиме во борба за титула.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Монтоливо е сеуште премногу мек и нежен. Игра подобро али не е воопшто константен. Бонавентура многу позитивно ме изненадува пошто тој е играчот од среден ред што најмногу креира. А и Кучка не е воопшто лош. И Черчи конечно почна да игра нешто и на своја позиција. Оваа формација најмногу ни одговара мада Адриано вака ќе дреме на клупа почесто пошто греота е ваков Бака на клупа седи. Со здрави Менез/Нианг имаме одлични опции за напад. На зимо да се земе партнер за Ромањоли и ектра засилување во средина иаме огромни шанси за 3то место. А ако продолжиме со добра игра и да намалиме со киксови може и да се приклучиме во борба за титула.
Мек и нежен?

Немој бе вака жити се, имаш статистика дека у лигава е прв по освоени топки и слично.
Денес имаше минимум пет одземени топки кај шо профи изреагира и рашири игра со пас.

Конечно се консолидираше средината и веќе нема промаја меѓу неа и одбраната.

Си приметил дека многу тешко ствараат нашите противници шанси сега?

Тој допрва треба да влезе во ритам и да е уште подобар после толку долга пауза, ептен сум задоволен сеа за сеа како игра.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Кастиел, монтоливо е далеку од идеален, ама видовме сезонава како играме со и без него.
На сите утакмици кога монтоливо е у први 11, Милан играл добро, без оглед на резултатот (со Наполи не ми текнува дали играше, не ме фаќајте за збор).

Иначе Черчи е за пофалба оваа недела.
Бонавентура од кога го исхејтав фино лепо почна да игра фудбал.
Многу паметна игра видовме денес. Супер си ги спремил србендава за дуелов.
Иначе што се однсеува за Де Шиљо. Знаеме уште одамна дека лоша страна му е играта со глава, значи поголем noob за тоа неам одамна видено. Иначе ако се иземе тој кикс, коректно си ја одигра утакмицава.
 
C

Castiel

Гостин
Кастиел, монтоливо е далеку од идеален, ама видовме сезонава како играме со и без него.
На сите утакмици кога монтоливо е у први 11, Милан играл добро, без оглед на резултатот (со Наполи не ми текнува дали играше, не ме фаќајте за збор).

Иначе Черчи е за пофалба оваа недела.
Бонавентура од кога го исхејтав фино лепо почна да игра фудбал.
Многу паметна игра видовме денес. Супер си ги спремил србендава за дуелов.
Иначе што се однсеува за Де Шиљо. Знаеме уште одамна дека лоша страна му е играта со глава, значи поголем noob за тоа неам одамна видено. Иначе ако се иземе тој кикс, коректно си ја одигра утакмицава.
Точно е дека моментално неаме подобро. Али ако сака Милан напред да оди мора да се земе друг квалитетен креативец место него. Играше и со Наполи. Пошто против појаки екипи ќе го јадеме со него на терен. А Черчи е за пофалба пошо конечно игра на позиција и формација што му одговара. Штета ќе е ако Бертолачи се повреди пошто фала курцу почна и он да игра нешто.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
до кога ќе биде повреден балотели?
некое инфо за повредата на бертолачи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom