Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Марко ван Бастен не гледаше од ложата, мотив да не го загбиме дербито. Супер одигравме, иако сеуште стојам зад своето дека Алегри треба да замине, иако тактички овој натпревар го намести перфектно. Свесно им ја даде топката на кравата да пимплаат и со брзината на нашите играчи создадовме доста шанси кои не ги искористивме. Поготово Боатенг на неколку наврати, резултатот можеше да биде сосема друг.
Има ли некој информација колку пати се закани старата крава?:vozbud:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140


Galliani made a joke when they told him that Allegri said it wasn't a PK.. He said:"Then Guardiola would say its a PK"
Што е приказнава сега со Guardiola,што толку Galliani го спомнува,да не го договориле веке за наредната сезона?
Јас сеуште мислам дека Алегри треба да остане.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Sto luge ke bevte, pred 2 nedeli go utepavte od kolnenje Konstant, a sega imal i klipcinja kaj pravel parce :)
Грешка си, пцуевмо по Констант само првите натпревари кога играше у средината, ама од коа се повреди Антонини и од коа доби шанса позади ка лев бек цигото си гази секој натпревар! Има сеа една мана секој натпревар си прае по една грешка од кј што се отвара контра ама јбг се ваѓа со добрата игра у цел натпревар неможеш да го осудиш само за тоа... (дур не примимо гол) :D
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
Интересен коментар читав во ФБ за пенаљот на Милан - требат уште 10 вакви пенаљи за да бидеме рамни за голот на Мунтари.
За мечот не знам кој попрво да го пофаљам ама дефинитвно Де Шило е класа талент која смиреност во играта би помислил некој дека овој меч му биљ 500 во кариерата, само да не го упропастат неговиот развој .
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
15_big.jpg
ПУШИ КУРАЦ СТАРО ДАМО!
Се се враќа, се се плаќа до негде и мило ми е шо вака со непостоечки пенал им враќаме на затворениците, за маката да биде уште поголема.ФОРЦА РОСОНЕРИ нека е честито и од мене и нека се множат.
За утакмицата шо да се каже освен голем РЕСПЕКТ до СИТЕ шо истрчаа вчера на теренот, свака им част ,покажаа момците карактер,самодоверба,морал и шо е најважно ги е*авме дамите у секој можен сегмент. То је то следната е со Катанија у гости, мислам у петок играме.

Ова мора да го гледате... http://www.youtube.com/watch?v=4zokiVNNNZY&list=UUPikzx4U9kNs9N0ljbgrnbQ&index=10&feature=plcp

И да ,,,одбраната на сезоната Кевин ПРИНЦ Констант.
КОНСТАНТpeg.jpeg
Robi.jpg
Јусејн Болт ;):vozbud:
FUCK YEAH.jpg
 
P

PewDiePie

Гостин
"Значи тии миланеезто колко се тпи незнам јас ... се радуват на незаслужена победа од пенал шо не беше пенал и таа победа ги однесе на едвај осмото место при крајо на полусезоонта боже боже .. ама така е ка навиват за таков второ класен тим ..."
Автор можете да претпоставите.:pos:

Какви плачипички се поголемиот дел од навивачиве на јубе ауу мајко мила хахахха
Не за џабе се спрдаат сите со нив на тема фудбал. :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Со Де Шиљо ќе с еслучи истото што и со Тиаго Силва, ќе прерасне во силен класа фудбалер и потоа ќе го продадат. А се плашам и од помислата дека ќе продатад Шарави во скоро време. За Констант зборови неам, царче. Сеа со Катанија да им дадат шанса на Нианг и Габриел да видиме што сорта се тие.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Со Де Шиљо ќе с еслучи истото што и со Тиаго Силва
Нема шанса, се работи за италијанец не за бразилец... кој бразилец седел цела кариера у еден тим? За разлика од бразилците италијанците се приврзани кон Италија ретко се шуткаат низ другите лиги :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нема шанса, се работи за италијанец не за бразилец... кој бразилец седел цела кариера у еден тим? За разлика од бразилците италијанците се приврзани кон Италија ретко се шуткаат низ другите лиги :)
Дај бе да биде како што велиш, ама тешко. Еве да го погледнеме Верати од Пескара место дда отиде во Јувентус тој во ПСЖ.
 
P

PewDiePie

Гостин
Со Де Шиљо ќе с еслучи истото што и со Тиаго Силва, ќе прерасне во силен класа фудбалер и потоа ќе го продадат.
И мене не ми се верува,италијанец е,башка наша школа. Не само што ќе биде добар играч туку и ќе треба за хоум гроун плејерс квотата за во Л.Ш.
Башка Неста никогаш не го продадоа.....Пирло,Гатузо,веројатно помалку жал имаат за странците.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што ми е мило што ги победивме Јувентус на онаков начин. Ги задржавме на еден или два шута во рамки на гол, збунети беа, грешеа во додавања као ретко кога, нервозни беа, го напушија и го напуштија Сан Сиро глава доле. Смешни беа.
Како што тие го правеа тоа многупати досега, со сомнителен пенал. Не викаат за џабе дека кармата е курва, јебига. Нека плачат.
Ипак сомнителниот пенал не ни намалува од победата затоа што бевме далеку поконкретни од нив вчера.

Пристапот вчера беше пристапот кој треба да го имаме на сите утакмици. Тоа е она кое ни фалеше во тие безвезни порази сезонава. Според мене почнува да покажува резултати она кое значи горе-доле стандардна прва постава. Мораше да се смалат ротациите, поготово во среден ред и одбрана, за да се осети сигурност, нешто поголема цврстина..

Според мене играч на утакмицата беше Де Шиљо. Каква зрелост покажува, секоја му чест! Што е уште подобро, константен е и нема варијации во игрите. Констант се подобро се снаоѓа, се надевам дека ќе биде константен и дека вчерашното нема да му биде само епизода.
Де Јонг исто, се подобар е, навикнува на италијански фудбал. Монтоливо сигурен, капитенски. Според мене, во овој Милан тој треба да е капитен, се гледа дека со желба и пожртвуваност игра за тимот.

Ни требаше оваа победа, ни требаше да врземе 2 победи по ред. Сеа пак исто.. Мислам дека многу битна е утакмицата со Катанија на Сицилија (увек и секому тешко гоствање) за да го докажеме прогресот во формата, ако го има, а делува дека го има.
Време е да тргнеме погоре на табелата зошто сигурно имаме тим кој е способен за повисок пласман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom