Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798

Налетав на ова и ѕирнете Руи како го заебава малце Шева :D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Само да ве потсетам нешто.. Овде на фан-клубов се плачеше по истиве овие Асамоа и Исла кои вчера беа во џеб кај еден Констант ( кој најружно се пцуеше уште не виден) и еден Де Шиљо кој е уште дете.

Една утакмица не кажува многу, ама читајте на фан-клубот од Јуве какви мислења има за Исла воглавно сезонава. Далеку од тоа дека задоволува. Асамоа можда не е така лош, ама јебига, вчера беше во џеб кај младиот Де Шиљо.

Ова само за да видите дека често излетувате што се вика, као прле пред магаре, зборите и тврдите нешто без да видите прво, пред време, на ти реков - ми рече основа. Дајте време малце, видете со свои очи некои работи, па после зборите.

Имаше мислења од типот: Марота може да му биде професор на Галијани. “Си ги пазари фино, лепо Исла и Асамоа, а Галијани не дупи со ружниот Констант и не знам кој“
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Тие не се лоши играчи ама нашиве имаа супер утакмица и ги затворија одлично но со доколку ние ги пазаревме двајцава од Удинезе ќе немаше да мачиме толкава мака.
Алегри го бараше и плачеше по Асамоа секој трансфер период ама тоа е.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Тие не се лоши играчи ама нашиве имаа супер утакмица и ги затворија одлично но со доколку ние ги пазаревме двајцава од Удинезе ќе немаше да мачиме толкава мака.
Алегри го бараше и плачеше по Асамоа секој трансфер период ама тоа е.
Затоа реков.. Исла прво треба да се докаже за да се плаче по него, нешто што досега во Јувентус не го направи.
Асамоа нешто бољи од него, ама ипак немаше никаква основа за толку да се дига тој, а да се кења за Констант. Едниот беше добар во Удинезе, другиот во Киево. Ниту еден во голем тим.
Плус - Асамоа во Удинезе во кое и Запата беше ѕвер. Запата за кој денеска има сомнежи каков играч е.
 
P

PewDiePie

Гостин
Оф море,види кај се Јувентус на табела види кај сме ние тоа доволно ќе ти каже кој како пазарел.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Затоа реков.. Исла прво треба да се докаже за да се плаче по него, нешто што досега во Јувентус не го направи.
Асамоа нешто бољи од него, ама ипак немаше никаква основа за толку да се дига тој, а да се кења за Констант. Едниот беше добар во Удинезе, другиот во Киево. Ниту еден во голем тим.
Плус - Асамоа во Удинезе во кое и Запата беше ѕвер. Запата за кој денеска има сомнежи каков играч е.
Од тоа што го иам гледано Асамоа мене ми има оставено добар впечаток само позицијата кај што игра у Јуве(нешо ко wing-back) ме буни,не го знаев ко таков и малце ми е користен таму кај што не треба.

Да дојдеше кај Алегри ќе играше на местото на Ночерино вчера во 4-3-3 и одма ќе се осетеше разлика но јбг,не успеавме да го земеме.

Сме пропуштиле таленти колку сакаш,па не ми е дојдено да плачам за Исла и Асамоа.
--- надополнето: 26 ноември 2012 во 18:27 ---
Оф море,види кај се Јувентус на табела види кај сме ние тоа доволно ќе ти каже кој како пазарел.
Кој како пазарел е друга приказна,тука улога игра буџетот што е на располагање на клубовите.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140

Сите играчи беа мотивирани и изиграа перфектно,освен Боа,Боа треба да не се прави ѕвезда и да влезе во форма.

ITA1Catania - Milan11/30/12 2:45 PM EST
UCLMilan - Zenit12/5/12 2:45 PM EST
ITA1Torino - Milan12/9/12 9:00 AM EST
ITA1Milan - Pescara12/16/12 9:00 AM EST
ITA1Roma - Milan12/22/12 2:45 PM EST
ITA1Milan - Siena1/5/13 7:00 PM EST
ITA1Sampdoria - Milan1/12/13 7:00 PM EST
ITA1Milan - Bologna1/19/13 7:00 PM ES

Алегри изјави дека до Фебруари ке бидеме некаде во врвот на табелата во Италија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Боа имаше задача да го маркира Пирло и да не го остави да го наметне неговото темпо и успеа во тоа.
Можеби офанзивно нема којзнае какви придонеси ама работата која му беше доделена си ја заврши супер вчера но сепак мислам дека тој ќе замине кога тогаш.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Оф море,види кај се Јувентус на табела види кај сме ние тоа доволно ќе ти каже кој како пазарел.
Ти се пронајде, а? :icon_lol: Немој да зеам да споредувам твои мислења во кои кењаш за Констант, а вчера свршуваш. Плачеш за Исла, а вчера се потсмеваш.

Уопште не реков дека ние подобро сме пазареле. Ако сакаш да читаш, ќе видиш дека напишав дека една утакмица дури не мора да значи ништо. Ниту бранам став дека Констант е бољи од Исла или од Асамоа.
Реков само дека без основа зборите пред време, а после сами се убијате. Барем останете доследни на себе и не свршавајте на Констант ако сте кењале пред тоа. Бар не, олку скоро, после само 2 месеци од трансфер-пазарот.

Од тоа што го иам гледано Асамоа мене ми има оставено добар впечаток само позицијата кај што игра у Јуве(нешо ко wing-back) ме буни,не го знаев ко таков и малце ми е користен таму кај што не треба.

Да дојдеше кај Алегри ќе играше на местото на Ночерино вчера во 4-3-3 и одма ќе се осетеше разлика но јбг,не успеавме да го земеме.

Сме пропуштиле таленти колку сакаш,па не ми е дојдено да плачам за Исла и Асамоа.
И мене ме буни позицијата и исто мислам дека многу појше би придонел као box-to-box играч. Не реков дека е лош, туку само дека нема зошто толку да се дига пред било кој друг. Се уште не. Иначе тип на играч кој ветува и каков и јас би сакал во Милан.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
И мене ме буни позицијата и исто мислам дека многу појше би придонел као box-to-box играч. Не реков дека е лош, туку само дека нема зошто толку да се дига пред било кој друг. Се уште не. Иначе тип на играч кој ветува и каков и јас би сакал во Милан.
Баш за таков b2b играч плачеше Алегри цело време и одлично би улетал у оваа 4-3-3 ама не успеавме да го донесеме.
Следен ваков е Strootman па да видиме и него дали ќе го пропуштат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ти се пронајде, а? :icon_lol: Немој да зеам да споредувам твои мислења во кои кењаш за Констант, а вчера свршуваш. Плачеш за Исла, а вчера се потсмеваш.

Уопште не реков дека ние подобро сме пазареле. Ако сакаш да читаш, ќе видиш дека напишав дека една утакмица дури не мора да значи ништо. Ниту бранам став дека Констант е бољи од Исла или од Асамоа.
Реков само дека без основа зборите пред време, а после сами се убијате. Барем останете доследни на себе и не свршавајте на Констант ако сте кењале пред тоа. Бар не, олку скоро, после само 2 месеци од трансфер-пазарот.
Леле ќе споредел мислења,немој само тоа те молам...... :tapp:

Констант за мене уште е трупец,вчера и некој натпревар претходно ги игра добро. Ако изигра така цела сезона може треба да се откупи. И Мезба изгледаше добар на почеток и Таиво па после се докажаа. Уште колку има за докажување Констант дека е достоен за дресов ехееее.....само на Милан стандардите му се толку паднати што не ме чуди веќе ништо исто и не би ме чудело Фламини,Траоре да се заменат со такви или бетер играчи,и на секоја утакмица што ќе ја изиграат добро ќе се најде некој ко тебе да вие Е Е ви реков.:tapp:

Лев бек немаме 6-7 години,не верувам дека ќе се смени нешто по тоа прашање годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom