Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Galiani&Berlusconi new Agenda from ferrari to Fiqo...

Sto e kriv alegri so gi prodadoa Ibra i Thiago bez nivna volja...a namesto niv Pazzo i preporodeniot ``Yepes``
STo e nocerino bez Ibra=Muva bez glavabukvallno
Sto e kriv Alegri sto milan zagubi 3 playmakeri (Pirlo sedorf Kaka) a na nivno mesto gi gleame Urbi Noce i Ambrosini pa i Boateng...

Epten mizerija ,poglednete samo san siro na sto lici :( ni 30 % od kapacitetot ne e ispolnet,a pamtam nekoe vreme so Borusia Dortmund UEFA si igravme po zima a stadionot minimum 2 pati poveke od ova vecerva...
Toneme..ocigledno...realno gledano vo :гомце: sme..ebes ljubov za klub koga na glavnite kur ne im cue za Milioni navivaci...Realnost..sto da gi branime koga nisto ne cini !!!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Значи Алегри мора да престани да игра со Антонини, да го реди Констант на местото од Емануелсон, и да не го реди поќе ич Фламини. Кутриот топка не фати цели 90 ебани минути. Боатенг абер немат, Ночерино не е тој што го знајме, искрено почвит да ме фаќат страв, и почнувам да верувам дека овие лани беа играчи заради Ибрата.
После сиве овие катастрофни утакмици, редно е на Алегри да му дојт памет и против Удинезе да почнит вака:
Абијати
Абате Мексес Ачерби/Бонера/Јепез Де Шиљо
Де Јонг Ночерино*
Ел Шарави Емануелсон Бојан
Пацини

*По асален немаме за овде, но ако Алегри толку многу сака да го игра Боатенг снопот, нека го ставит да играт тука, со што тој би се сконцентрирал повеќе на одбраната одколку нападот. И таман ќе можи да помогни за некоја контра, да ја извечит топката. Па се нафаќам дури и со Амброзини да почнит и да играме со 2 копачи одколку да го гледам Фламини.

И што не му чинеше на Боатенг што го фрли шишето со вода кога излезе? Мислит ако ја носит 10та што не ја заслужуват сите освен него се криви. Нема да ме чудит ако Алегри го седнит на клупа и овој почнит да барат рогој за да заминит од клубов.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Значи Алегри мора да престани да игра со Антонини, да го реди Констант на местото од Емануелсон, и да не го реди поќе ич Фламини. Кутриот топка не фати цели 90 ебани минути. Боатенг абер немат, Ночерино не е тој што го знајме, искрено почвит да ме фаќат страв, и почнувам да верувам дека овие лани беа играчи заради Ибрата.
После сиве овие катастрофни утакмици, редно е на Алегри да му дојт памет и против Удинезе да почнит вака:
Абијати
Абате Мексес Ачерби/Бонера/Јепез Де Шиљо
Де Јонг Ночерино*
Ел Шарави Емануелсон Бојан
Пацини

*По асален немаме за овде, но ако Алегри толку многу сака да го игра Боатенг снопот, нека го ставит да играт тука, со што тој би се сконцентрирал повеќе на одбраната одколку нападот. И таман ќе можи да помогни за некоја контра, да ја извечит топката. Па се нафаќам дури и со Амброзини да почнит и да играме со 2 копачи одколку да го гледам Фламини.

И што не му чинеше на Боатенг што го фрли шишето со вода кога излезе? Мислит ако ја носит 10та што не ја заслужуват сите освен него се криви. Нема да ме чудит ако Алегри го седнит на клупа и овој почнит да барат рогој за да заминит од клубов.
Монтоливо бе брат си Јонг 4-2-3-1 и пријатно...ова е силуванје и маки
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Кристанте да игра 100 пута појќе ќе се ангажира и поубоо ќе изигра од некои фаци ко Боатенг! Незнам што им е влезено у глава... никаква заинтересираност, агресивност... све лагано што би рекол Алегри :D

Предупреди бар дека е за 16+,врие од дечиња на фан клубов
Ехее каква е младинава ќе побара после и шорцојте да ги соблече :icon_mrgr:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Алегри е виновен за некои легенди што си заминаа.
Не му треба Неста оти Јепес е подобар продолжите му договор, а Неста нека фаќа магла иста ситуација Сидорф - Фламини. :свиркам:
Каков тренер такви играчи бара во тим. Никогаш не е бил во голем клуб па да ја знае колкава е вредноста на играчитe. Никогаш не е видел колку значеле Неста и Сидорф, а он им кажал дека за нив нема место во тимот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Алегри е виновен за некои легенди што си заминаа.
Не му треба Неста оти Јепес е подобар продолжите му договор, а Неста нека фаќа магла иста ситуација Сидорф - Фламини. :свиркам:
Каков тренер такви играчи бара во тим. Никогаш не е бил во голем клуб па да ја знае колкава е вредноста на играчитe. Никогаш не е видел колку значеле Неста и Сидорф, а он им кажаl дека за нив нема место во тимот.
За Сидорф, не само Алегри, и јас и сите навивачи баравме да си ојт. Сигурен сум дека и ти си бил еден од нив. Исто сценарио ќе беше, ќе се влечеше по терен.
За разлика од Неста :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Не се фаќајте за Ночерино, не е само он послаб од лани, цел тим е за нигде... Неможете да речете не изиграл Ночерино добро кога у целина никој не изигра добро, коа ќе игра тимот добро тогаш може да се види кој е слаба карика, а ваке не...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не се фаќајте за Ночерино, не е само он послаб од лани, цел тим е за нигде... Неможете да речете не изиграл Ночерино добро кога у целина никој не изигра добро, коа ќе игра тимот добро тогаш може да се види кој е слаба карика, а ваке не...
Точно. Рековме не е тој од лани. Поробар е од Боатенг кој нит се труди нит трча нит ништо. А најмногу се очекува. И тоа неколку утакмици со ред.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Од наредна утакмица треба да се проба нешто вакво:

------------------Абиати--------------------
Абате - Мексес - Запата - Де Шиљо
-Де Јонг - Монтоливо - Емануелсон-
-------------------Боатенг*------------------
-------------Бојан ----- Стефан-----------

Де Шиљо ако не се лжем прошла сезона имаше натпревар кој го играше како лев бек и доста солидно изигра, па би можело да се проба... ако не, туе е Антонини.. чуекот си е класика...
Место Запата може и Ачерби, важно само да не е Бонера/Јепес!
Боатенг реално би требало да се седне на клупа наредна утакмица, ама па коа ќе видиш клупата и не е таке лесно...
Нападот со децата мислим дека би бил одличен... Пацо? Пацо може и од клупа да почне, многу поразиграно би делуел Милан без него...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За Сидорф, не само Алегри, и јас и сите навивачи баравме да си ојт. Сигурен сум дека и ти си бил еден од нив. Исто сценарио ќе беше, ќе се влечеше по терен.
За разлика од Неста :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:
Друго е кога Сидорф би го имал за резерва.
Во сериа а се влечеше но во ЛШ имаше добри натпревари. Ништо подобар не е глупиот Фламини. Сидорф знаеше од 30 метри да даде гол ако не го бива да друго, а сега нема кој да шутира само Боатенг нешто изиграва.
Не ја знам која е причината за препородувањето на оние играчи кои заминуваат во друг клуб ете оваа сезона Сидорф има 5 голови во 13 натпревари а кај нас ќе беше дрво. Дали е до тренер дали до медицински тим само они знаат.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ојт во послаб тим, во послаба лига, против послаби противници, во тимот можеби е најквалитетниот играч, со огромно искуство. Нормално е да игра како препороден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom