Фан клуб: МЗТ Скопје

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Сега гледав од прозор, ќе го јадам Сити Парк !!! Само многу полиција и војска има... Толку во Тетово не им пратија на Албанците !
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Radical Boy напиша:
Титулите не ја мерат големината на навиачката група. Дури и недостаток на титули што се надевавте вие педерчиња дека ке влијае да се распаднеме, се покажа како спортивност. Педерчињата со титулите се распагаат, вештачки навивачи неможе да се држат. ЉУБОВ и СРЦЕ треба за да се навива, а срце ви е непознат поим, а од љубов само имате симпатии кон машкиот пол, ви ебам педерската сорта
Браво за текстов! :smir:

Иако не сум ни за едните ни за другите, кога ќе упатам поглед кон CPB гледам деца, деца кој идат да навиваат од тоа да се направат џанаци, да си дигнат репутација и као "Ние сме City Park Boys"... Шије ми га џура...Како што кажа не се важни титулите за една навивачка група, важни се бодрењата и аплаузите во најважните моменти, без разлика дали губат или победуваат...важно секогаш да бидат заедно со нивните играчи. Поздрав! :smir:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Значи кај нас доминирал пак кој друг ако не Јане Петровски 20 поени секоја чест за него го следел Талески со 10 од кај Работнички Симиќ 18 и Пауновиќ 15 и Стојановски 12 ццц како бе не тепавме бе :nesum:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вчера бев на прославата 10 години од Фамили Аеродром и беше супер атмосфера, штета што на крајот ја изгубивме утакмицата во изведувањето на слободните фрлања. Се гледа дека на МЗТ му фалат тројца играчи еден центар еден плеј и еден крилен центар ако сака да им конкурира на останатите екипи. Сенадевам следната сезона управат ќе се потруди да најде спонзори и да направи подобар тим.

Еве дел од атмосферата низ улиците на Аеродром и во Салата ЈАне Сандански.

 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
ZOTE напиша:
Вчера бев на прославата 10 години од Фамили Аеродром и беше супер атмосфера, штета што на крајот ја изгубивме утакмицата во изведувањето на слободните фрлања. Се гледа дека на МЗТ му фалат тројца играчи еден центар еден плеј и еден крилен центар ако сака да им конкурира на останатите екипи. Сенадевам следната сезона управат ќе се потруди да најде спонзори и да направи подобар тим.

Еве дел од атмосферата низ улиците на Аеродром и во Салата ЈАне Сандански.

И ја се надевам на исто барем 2 добри играчи како Јане Петровскиto e to
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Со овој тим нема капацитет за повеќе.Едноставно фалат играчи кои редовно ќе погодуваат и ќе бидат смирени во завршницата.Во 2 полувреме МЗТ имаше 4 тројки од 15 обиди (отприлика)Штета што се расипа атмосферата поради јубилејот на Фемили али ќе останат надежите за друга година.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
The Mummy Returns напиша:
Со овој тим нема капацитет за повеќе.Едноставно фалат играчи кои редовно ќе погодуваат и ќе бидат смирени во завршницата.Во 2 полувреме МЗТ имаше 4 тројки од 15 обиди (отприлика)Штета што се расипа атмосферата поради јубилејот на Фемили али ќе останат надежите за друга година.
4 od 15:tapp: леле па баре 2 да сме дале односно 6 од 15 ке сме тепале бе ццц:uvo:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Imam samo da kazam se gledame drugata godina pak da ve ispleskame
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
koj nejke kako jane igraci vo svojot tim? nema bolji bek momentalno vo makedonija fakt e toa!!!!! ali sepak ne moze se sam toa samo da ostene vo mzt uste :((((( posto ako si odi podobro da propadneme :(((((
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
koj nejke kako jane igraci vo svojot tim? nema bolji bek momentalno vo makedonija fakt e toa!!!!! ali sepak ne moze se sam toa samo da ostene vo mzt uste :((((( posto ako si odi podobro da propadneme :(((((
Се надевам дека ке остане тој е главниот играч на Мзт оваа сезона ни треба уште еден како него ама играч на друга позиција на пример крило со истиот учинок на Петровски по 20 поени по натревар е тек тогаш ке рушиме се пред себе нормално ако останат и другите играчи и ако не не задеси несреќа со повредите како што беше оваа годинаto e to
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Чкенбари еве која е најдобра публика у Македонија на мал прст неможете да ни се фатите:baeh:
Атмосфера за чиста „десетка“

Салата „Јане Сандански“ за саботното вечно дерби беше полна „како око“, амбиент одамна невиден, и тоа не само на кошаркарските натпревари. Над две илјади љубители на кошарката се туркаа, дури и стоеја во текот на целиот меч, за да видат што ќе сторат нивните миленици на теренот. Навивачите на МЗТ прикажаа вистинско шоу, навиваа речиси без престанување, адекватно прославувајќи ја 10 односно 20-годишнината од формирањето на своите навивачки групи. Но, мора да се нагласи дека и на спротивната страна, меѓу навивачите на Работнички, имаа достојни, иако далеку помалобројни, противници.
Целата атмосфера на моменти потсетуваше на некогашните спектакли кога Работнички односно МЗТ играа во лигата на поранешна СФР Југославија, но и на веќе култниот меч на МЗТ со Реал Мадрид, кој во 1996 година падна во „Јане Сандански“.
Мала дамка на спектаклот оставија неколкуте запалени факели, кои направија првото полувреме да мине со намалена видливост поради чадот, кој тешко ја напушташе салата. Но, сето тоа беше премалку за да се намали оценката „десет“, која ја добија навивачите за направената „фешта“.
Исто така, за пофалба е и обезбедувањето во салата, пред се присуството на голем број полицајци, меѓу кои беа и дваесетина специјалци, кои придонесоа вечното дерби да мине исклучително спортски и без некој поголем инцидент.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Billa Bong напиша:
Чкенбари еве која е најдобра публика у Македонија на мал прст неможете да ни се фатите:baeh:
Атмосфера за чиста „десетка“

Салата „Јане Сандански“ за саботното вечно дерби беше полна „како око“, амбиент одамна невиден, и тоа не само на кошаркарските натпревари. Над две илјади љубители на кошарката се туркаа, дури и стоеја во текот на целиот меч, за да видат што ќе сторат нивните миленици на теренот. Навивачите на МЗТ прикажаа вистинско шоу, навиваа речиси без престанување, адекватно прославувајќи ја 10 односно 20-годишнината од формирањето на своите навивачки групи. Но, мора да се нагласи дека и на спротивната страна, меѓу навивачите на Работнички, имаа достојни, иако далеку помалобројни, противници.
Целата атмосфера на моменти потсетуваше на некогашните спектакли кога Работнички односно МЗТ играа во лигата на поранешна СФР Југославија, но и на веќе култниот меч на МЗТ со Реал Мадрид, кој во 1996 година падна во „Јане Сандански“.
Мала дамка на спектаклот оставија неколкуте запалени факели, кои направија првото полувреме да мине со намалена видливост поради чадот, кој тешко ја напушташе салата. Но, сето тоа беше премалку за да се намали оценката „десет“, која ја добија навивачите за направената „фешта“.
Исто така, за пофалба е и обезбедувањето во салата, пред се присуството на голем број полицајци, меѓу кои беа и дваесетина специјалци, кои придонесоа вечното дерби да мине исклучително спортски и без некој поголем инцидент.
ne mora da im pisuvas sami si znaat koj i sto e vo navivanjeto!!!! baska ckembari cekajte ne doagame za kupot da vidite kako go pravat toa najdobrite pa da naucite i vie malce
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
A*1*T*E*A*M напиша:
Бееегиии бе:pos2: не влезе ни у Плеј-Оф:baeh::baeh:

Во нашето мило Скопје... аеродром село имаме ние.. во него МЗТ игра ... сел**ци прва лига:pos2::pos2:
bar nie sme gratski deca za razlika od tebe sto si provincijalec RAZMISLI za kogo kazuvas selo?????
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Луѓе дај доста со ова село несело се знае дека Скопје е град а Струмица како село за него ако Скопје било село тогаш зашто е главен град бе :tapp::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom