Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не знам дали имаше на ТВ, ама М.Луковиќ и Љубичич мамата си ја ебаа еден на друг....реагираа Пипан и Јончевски и ги разделија, да не се испотепаат.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Не знам дали имаше на ТВ, ама М.Луковиќ и Љубичич мамата си ја ебаа еден на друг....реагираа Пипан и Јончевски и ги разделија, да не се испотепаат.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
После утакмица тоа или?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
За време на утакмица второ полувреме 3/4 мислу кое вреѓање и претње паднасва страшно све женско си собрасва мислу дека беше кд се Луковиќ заби у Мандиќа и доби фаул а требаше кораци можда
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Да не зјае празна салата па и вие.

Ке биде за џабе ја граделе со Самс. :D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Страната од спортмедиа е тргната (очекувано), ама знам за што станува збор. Потврдено ми е од основци дека имаат притисоци од наставниците по физичко. Кој не оди во недела ќе биде запишан цела недела на физичко. На кое ниво спадна, пичко залижана!
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Немој некој да се излаже и да отиде во недела !!
Мобилизација за празна сала, да му ги зададеме последните удари на залижаниот.
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Мислам деκа следен чеκоρ ќе му е баρање пρочκа κај фа аκо има муда за таκво нешто
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас мислам дека треба општината да се тргне од клубот. Го спасија МЗТ, се освоија титули и тоа е тоа.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Јас мислам дека треба општината да се тргне од клубот. Го спасија МЗТ, се освоија титули и тоа е тоа.
Ти вероватно мислиш и дека е у реду ова што го тераат со сила деца да идат на кошарка
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ти вероватно мислиш и дека е у реду ова што го тераат со сила деца да идат на кошарка
За жал не можам да ја прочитам веста. За последниве неколку натпревари низ цел аеродром на секој влез има залепено покани за следен натпревар што е во ред. Ако во школо им пренеле дека има натрпевар и во тоа нема ништо лошо. Ако некого терале да дојде тоа е глупо и нема да има никаков ефект.
Општината треба да си оди од клубот. Може да дава некаква поддршка ама не треба да го менаџира или да биде главен инвеститор во клубот (не зборам само за МЗТ туку за сите клубови). Во ред беше да се влезе кога беше пред пропаѓање клубот затоа што стварно значеше клубот за општината, сега нема поента. Сега само може да има вакви глупости на релација навивачи - општина и обратно. Без никаква потреба.
P.S. баш ми е мило што победи куманово. Мислам цел град излезен, настан на годината, ќе беше жално да изгуби.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас мислам дека треба општината да се тргне од клубот. Го спасија МЗТ, се освоија титули и тоа е тоа.
МЗТ го спасија само и само навивачите !
Што поскоро го остават клубот на сериозни спонзори , толку подобро.
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
10
Како фан на МЗТ Скопје навистина не ми се свиѓа ова што го гледам во овие две години.
Лоши одлуки на двете засегнати страни го носат клубот во пропаст, а од пропаста после ни Абрамович нема да може да го спаси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom