Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Од каде оваа информација? Мене баш ми е пологично да бараат задржување, за доброто на лигата и општо кошарката во Македонија.
Оваа година имаат среќа што има и доста нови тимови со кои немаат многу историја али Куманово,Фени,Струмица па и Кожуф немаат никаква причина да им прогледаат низ прсти а сигурен сум дека имаат и доста сметки за расчистување и оваква ситуација долго чекале.Не знам какви им се односите со Карпош,Водњански и Гоце Делчев ,ако знае некој нека пише али на Работнички од нив најверојатно им зависи судбината.

Коневски да не се правеше витезот кој сака да стане кралица трета лига тешко ќе избегнеа.
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
марин ги повлече,

можеби по сугестија на раководството, незнаеме
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
31
Поени од реакции
27
Оваа година имаат среќа што има и доста нови тимови со кои немаат многу историја али Куманово,Фени,Струмица па и Кожуф немаат никаква причина да им прогледаат низ прсти а сигурен сум дека имаат и доста сметки за расчистување и оваква ситуација долго чекале.Не знам какви им се односите со Карпош,Водњански и Гоце Делчев ,ако знае некој нека пише али на Работнички од нив најверојатно им зависи судбината.
Мое мислење е дека по партиска линија Куманово и Струмица и МЗТ како спасител би гласале Работнички да остане. Остануваат Фени, Кожуф, Карпош, Водњански и Гоце Делчев..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.696
Дада сите ги бива...се знаеше кој беше плејмекериште , никогаш заборавениот DJ Lindsay !!!! играчиште беше , на педерите им даде 35 коша , ги измоча у парк
:pos::pos::pos::pos:
Овој колку немаше поима не си свесен изгледа. Глупо е можда вака да зборам за човек кој веќе не е меѓу живите али дупка си беше. Шутот катастрофа, бомби фрлаше. :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
:pos::pos::pos::pos:
Овој колку немаше поима не си свесен изгледа. Глупо е можда вака да зборам за човек кој веќе не е меѓу живите али дупка си беше. Шутот катастрофа, бомби фрлаше. :D
Дупка беше ама имаше поголеми муда него сите заедно што се сеа у тим
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.696
Дупка беше ама имаше поголеми муда него сите заедно што се сеа у тим
Добро тоа јасно е, ама зборам стрикно за Линдзи како играч. Овие сега се чувај Боже...
Реков јас уште кога видов дека ги дале 90% од ланските играчи, дека тешко нешто да се очекува сезонава. Костурот на тимот го нема, а тоа не е мала работа. МЗТ нема лидер, впрочем нема ништо во моментов.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Добро тоа јасно е, ама зборам стрикно за Линдзи како играч. Овие сега се чувај Боже...
Реков јас уште кога видов дека ги дале 90% од ланските играчи, дека тешко нешто да се очекува сезонава. Костурот на тимот го нема, а тоа не е мала работа. МЗТ нема лидер, впрочем нема ништо во моментов.

Нема визија за тимот ( проектот ) , а со тоа ја нема основата.Куќа од покрив не се гради.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Поднел оставка и како што кажал од морални причини била. Нов тренер е Боби Митев
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.799
Поени од реакции
8.926
http://sportmedia.mk/aktivirana-ostavkata-stefanov-poveke-ne-e-trener-na-mzt-skopje/

Смешно е колку професионално се раководи со тимов годинава. Сета почит и име што го стекнаа изминативе 3 години, се што МЗТ значеше за мак баскетот, сеа некои мисири го спичкаа. Си влегоа у фазон дека играат игрица, па кога им текне земи, кога им скурчи, батали.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
eve sansa i za mitev (idolot na aerodromci) da pokaze dali e strucnjak vo svojot zanaet ili pojma si nema..

Sent from my iPhone
 
Член од
20 септември 2014
Мислења
183
Поени од реакции
41
Ќе го носеле ниκолиќ за тρенеρ,наместо да носат игρачи они се замаρаат со тρенеρи остај таму митев неκа ги води
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Добро искрено да прашам, кој го води клубот? Не е ова премногу?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom