Фан клуб: МЗТ Скопје

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Од 2ора четвртина до четврта само пеја ооооооо ооооооооооо НАПРЕД НАПРЕД досадни бее нека кажат нешто друго они се едно исто па едно исто издее котеко од обезбедувањето е така е ка се прават у струмица нема лабаво .
СТРУУМИЦА ЗАКОН!!!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Не гледам некој да каже за навивањето? На -30 ние ве надвикавме и не знаевте што се случува цело второ полувреме. Убаво рече некој, треба пример да ви бидеме

пеер само толку имаш да кажеш бе ? На другите пишуваш реферати , јас повеке очекував ( озбилен сум ) т.е не се шалам :nenene: Како поминавте , утакмица ово оно .. Искоментирај интересен си кога те читам има по некоја лудница у секој твој пост :vozbud:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Од 2ора четвртина до четврта само пеја ооооооо ооооооооооо НАПРЕД НАПРЕД досадни бее нека кажат нешто друго они се едно исто па едно исто издее котеко од обезбедувањето е така е ка се прават у струмица нема лабаво .
СТРУУМИЦА ЗАКОН!!!
50 на 100, што сакаш, башка немаше тепање само буткање. Е тука се гледа товјата неукост за навивачката култура. Ако може навивачката група да пее една песна без престан цела утакмица тогаш големината на навивачката група е уште поголема. Ке дадам само еден пример, Ливерпул кога му пееа на Жерар Улие кога имаше инфаркт, не цела една утакмица, цела полусезона
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Од 2ора четвртина до четврта само пеја ооооооо ооооооооооо НАПРЕД НАПРЕД досадни бее нека кажат нешто друго они се едно исто па едно исто издее котеко од обезбедувањето е така е ка се прават у струмица нема лабаво .
СТРУУМИЦА ЗАКОН!!!
vie trgnavte do pola i ko picki se vrativte a za pesnata samo prav navivac moze da ne svati

baska deneska doznav kako ste najglasni koga go slusnav dj SRTUMKA :) kako vi pusta navivanje!!!! za razlika od vas nas ne ni treba cd
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ај сега доста со глупости на темава...
Да си кажам јас што и како видов:
Фемили ми земале местото каде што си седам, па морав да си барам ново :), имаше обезбедување + полиција, беа заштитени прописно. За навивањето АЛАЛ ДА ИМ Е! Само толку.
Полицијата не даваше човек да им се приближи, посебно после некоја мала гужвичка која се случи во првото полувреме (што беше незнам, седев подалеку). Немаше шанса човек да се приближи до нив. btw. едно ајдуче кое скокна на теренот во тие моменти доби неколку шамари од еден полицаец.
Искрено кажано, мака ми е што е МЗТ слаб годинава, бидејќи таква навивачка група заслужува екипа која се бори за самиот врв.
Струмица изигра рутинерски, и тоа е тоа.
Ретко пишувам на оваа тема, како и на другите фан клубови, освен оној на Струмица, нели, но најискрено сакам силен МЗТ...Не само МЗТ, туку силна лига.
Ако има струмичани кои пратат подолго кошарка, ќе им текне зошто го пишувам ова.
Аеродромке, коса во репче, плава маица?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ај сега доста со глупости на темава...
Да си кажам јас што и како видов:
Фемили ми земале местото каде што си седам, па морав да си барам ново :), имаше обезбедување + полиција, беа заштитени прописно. За навивањето АЛАЛ ДА ИМ Е! Само толку.
Полицијата не даваше човек да им се приближи, посебно после некоја мала гужвичка која се случи во првото полувреме (што беше незнам, седев подалеку). Немаше шанса човек да се приближи до нив. btw. едно ајдуче кое скокна на теренот во тие моменти доби неколку шамари од еден полицаец.
Искрено кажано, мака ми е што е МЗТ слаб годинава, бидејќи таква навивачка група заслужува екипа која се бори за самиот врв.
Струмица изигра рутинерски, и тоа е тоа.
Ретко пишувам на оваа тема, како и на другите фан клубови, освен оној на Струмица, нели, но најискрено сакам силен МЗТ...Не само МЗТ, туку силна лига.
Ако има струмичани кои пратат подолго кошарка, ќе им текне зошто го пишувам ова.
zasto ti ne dojde da se zapoznaeme neli si mu rekol na radikal bas sakav da te zapoznaam
 
V

Viktoranius

Гостин
aerodromka;958270[B напиша:
]vie trgnavte do pola i ko picki se vrativte[/B] a za pesnata samo prav navivac moze da ne svati

baska deneska doznav kako ste najglasni koga go slusnav dj SRTUMKA :) kako vi pusta navivanje!!!! za razlika od vas nas ne ni treba cd
Не врати Бастион и полицијата.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
zasto ti ne dojde da se zapoznaeme neli si mu rekol na radikal bas sakav da te zapoznaam
Не ме пушти полиција да се доближам до вас таму, инаку тргнав на полувремето.
И мене ми е мака, ама останува за некоја наредна прилика, најверојатно во Скопје.
Продаваат семки во Јане Сандански? :)
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Не ме пушти полиција да се доближам до вас таму, инаку тргнав на полувремето.
И мене ми е мака, ама останува за некоја наредна прилика, најверојатно во Скопје.
Продаваат семки во Јане Сандански? :)
I jas go vidov edinstvenoto devojce koe bese so family(mozebi bile poveke devojki no jas vidov samo edna) i pretpostaviv deka e aerodromka i ne se izlazav , stvarno zakon si gg i ajde tuka bez pcuenje i navredi rivalstvoto na tribinite. :) pozz
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.409
За утакмицава немам многу што да кажам МЗТ ко МЗТ Струмица ко Струмица тоа е разлики во квалитет и класи..
Поесле тоа што јас го видов денес во Струмица ми иде да го најдам Кољо Ср МКД и да му удрам заушка за она вчера што го пишуваше...:bilokojzbot::bilokojzbot:
Пекол во салата??..Одлична атмосфера?? абе иди молим те ако се тоа пекол и атмосфера јас сум Шекил..
Денеска тие Ајдуци (пола Цигани пола деца од 2ро одделение) имаа прилика да видат како изгледа нвивачки учебник ,50 души цело утакмица без прекин- од каршија тишина ајде сиктерsd
:bilokojzbot::bilokojzbot::bilokojzbot: Едно време па тргнаа да се тепаат едни Индијанци... како не се домкнаа до крај ке останеа ретардирани после тоа што ке им се десеше
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Vecerva se vide deka vasiot Jane uste ne mu e dorasnat na nasiot Bogoev , mozase samo jane da uci vecerva od Bogoev kako treba da se igra. pozz
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Секоја чест за ФЕМИЛИ , иако не бев на натпреварот , од пријатели дознав дека во текот на целиот натпревар навивале без престан , а лошата страна е тоа дека Ајдуци денес биле во мал број , околу 50-60 и тоа на возраст од 15-18 год и по некој од 20-25 . Од вистинските ајдуци кои идат на дербите ни трага ни глас ,

имам само да кажам дека како фан на Струмциа многу сум разочаран од страна на Ајдуци и дека :

МЗТ НЕ ГИ ЗАСЛУЖУВА ФЕМИЛИ ,
тоа е од мене
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Не не заслужува, дефинитивно
neznam koj ne zasluzuva nas???? ali ne se otkazuvame od niv pa sto saka neka bide!!!!
si imame nie motot SLEDNATA GODINA !!!! se prasuvam samo koja, da ne docekaat mojte vnuci

Не ме пушти полиција да се доближам до вас таму, инаку тргнав на полувремето.
И мене ми е мака, ама останува за некоја наредна прилика, најверојатно во Скопје.
Продаваат семки во Јане Сандански? :)
ke najdeme ne se sekiraj problem li e :) pozzzz
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
I jas go vidov edinstvenoto devojce koe bese so family(mozebi bile poveke devojki no jas vidov samo edna) i pretpostaviv deka e aerodromka i ne se izlazav , stvarno zakon si gg i ajde tuka bez pcuenje i navredi rivalstvoto na tribinite. :) pozz
fala pred se i bev edinstveno devojce pokraj site muzi tamu sto moram da kazam deka me cuvaat mnogu dobro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom