Фан клуб: МЗТ Скопје

V

Viktoranius

Гостин
абе дете на кој ке тепаш ти 12 год. имаш не ти личе на годините ти шо мислаш оти тава на полувремето шо го направиите личаше ли на нешто одате да се тепате аман бе, оти не ојдее тие шо се постарите Ајдуци, вие ојдеете,


сепак добра игра покажа Мзт, 3/4 намалија на 10 разлика
Абе другар на тебе дека ти беа очите....нели виде как тргнааме сите ајдуци од горе да вртаме од другата страна ама бастион и полицијата не не пуштија да поминаме.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
ама сепак на крајот .... 95:73 .... добар резултат, а и навивачите беа бучни :vozbud:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Абе другар на тебе дека ти беа очите....нели виде как тргнааме сите ајдуци од горе да вртаме од другата страна ама бастион и полицијата не не пуштија да поминаме.
другар очите на место ми бее бех тама до вас седаах... и ка ке одаате да мислаате да ги тепате ојдеете 20 души половина бее помаленки од 13 год. ај нема веза тава... ама да ве питам ка ке се Тепаате шо ке постигнаате?!?!????

едит: ја видов аеродромка, ако беше таа едино женско кај F.A.
 
V

Viktoranius

Гостин
другар очите на место ми бее бех тама до вас седаах... и ка ке одаате да мислаате да ги тепате ојдеете 20 души половина бее помаленки од 13 год. ај нема веза тава... ама да ве питам ка ке се Тепаате шо ке постигнаате?!?!????

едит: ја видов аеродромка, ако беше таа едино женско кај F.A.
Шо ке постигнааме ?
Кога бевме ние за ск ни украдоа знаме...и плус јадевме голем ќотеќ од полицијата....а тука ги чуваа како очи.
Оди осети во Скопје како е да те мава полицијата и после замисли се дали нема да одаш да се тепаш. Ако не беше бастион ке имаше мртви од нив тоа е факт.

П.С И јас ја видов аеродромка.:helou:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе мали деца пубертетот ги ударил во глава но има и од постарите позелени и од нив
А за МЗТ може само да гледате пример од нив(освен некои испади инциденти што прават)лугето си го сакат клубот па макар бил и последен а Ајдуците само ако кога клубот е најдобар тука сме а ако не го бива никаде ги нема треба уште многу да учат и ако нешто не им се погоди одма не навиват порано до некаде имав респект но кога ја пцуеја управата по се што беше направила за нив немам никаков респект према нив
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Шо ке постигнааме ?
Кога бевме ние за ск ни украдоа знаме...и плус јадевме голем ќотеќ од полицијата....а тука ги чуваа како очи.
Оди осети во Скопје како е да те мава полицијата и после замисли се дали нема да одаш да се тепаш. Ако не беше бастион ке имаше мртви од нив тоа е факт.

П.С И јас ја видов аеродромка.:helou:
па шо нема да ве тепа, ако сте се правиле јаки ко да сте у Струмица
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
само офтопици се редат... дете од 12 год. ке се тепа со некој под 24 и над 24 год. :pos2::pos2::pos2::pos2:
Ne be koj kaza da se tepa samo ke frle eden kame i ke pogode na nekoj u glavata pa posle on saka veruva oti mu ga skapale nekoj deca od 12 god ili nekoj pogolemi:D
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Се чекаат Радикал Бој и Аеродромка , да видиме како што за утакмицата . Мислам дека имаат за што да зборуваат . :)

Бај Д Веј , Струмичани ( Јанев , Виктораниус , Винх .. ) ова тема ви е за скопјаните и за нивниот клуб вие овде сте направиле пазар , де тој ке тепал , де зш ке тепал :) Остајте ги лугето да пишат за утакмицата и за некој нови работи .) поздрав
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
So ke pisat ke si dojdat so :kesa: i ke se zasramat od nivniot klub:D
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Не гледам некој да каже за навивањето? На -30 ние ве надвикавме и не знаевте што се случува цело второ полувреме. Убаво рече некој, треба пример да ви бидеме
 
V

Viktoranius

Гостин
Не гледам некој да каже за навивањето? На -30 ние ве надвикавме и не знаевте што се случува цело второ полувреме. Убаво рече некој, треба пример да ви бидеме
Види, не негирам дека пеевте цела утакмица и искрено за тоа ви велам браво. Ама да не надвикавте посилно од нас тешко. Едвај се слушаше до нас.
Да бевте повеќе како што се најавуваше 300, е тогаш ке бевме немоќни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom